Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Biustonosze pooperacyjne Anita Care

Biustonosze pooperacyjne Anita CarePiersi to niekwestionowany atrybut kobiecości. Dla poczucia własnego piękna wiele Pań decyduje się na zmianę ich wyglądu. Jednak efekt końcowy operacji zależy nie tylko od chirurga. Na co zwrócić uwagę w okresie rekonwalescencji? Czy specjalistyczna bielizna pooperacyjna jest konieczna? Jaką funkcję pełni? Na co zwrócić uwagę przy doborze takiej bielizny? Na te pytania odpowiadają specjaliści z firmy Anita Dr. Helbig GmbH, producenta profesjonalnych artykułów stosowanych w pooperacyjnej pielęgnacji piersi.
Ope
racja piersi. Co dalej?

Najważniejszą rzeczą po operacji jest możliwie szybka regeneracja organizmu. W tym celu konieczne jest sumienne przestrzeganie zaleceń lekarza. Nie zastosowanie się do nich może spowodować pogorszenie stanu wizualnego piersi, a czasem prowadzić do poważnych powikłań.

Rekonwalescencję wspomaga bielizna uciskowa zrobiona z tkanin przyjaznych dla skóry. Ma ona w tym momencie najważniejszą funkcję do wykonania.  Nie należy bagatelizować sensu noszenia takiej bielizny, ponieważ ma ona bardzo duży wpływ na finalne efekty operacji.

Jaką funkcję pełni biustonosz pooperacyjny?

Noszenie biustonosza pooperacyjnego ma na celu ułatwienie i przyspieszenie gojenia, głównie poprzez utrzymanie biustu w jednej pozycji.

Innym zadaniem takiego biustonosza jest kontrolowany ucisk na blizny, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko ich rozejścia się.

Biustonosz pooperacyjny ułatwia powrót do normalnych czynności dnia codziennego, ponieważ skutecznie redukuje ból minimalizując ciężar piersi. Daje to pacjentce możliwość przybrania prawidłowej pozycji i odciążenia kręgosłupa. 

W przypadku powiększania piersi za pomocą implantów stosuje się dodatkowo elastyczny pas nakładany na biustonosz, który utrzymuje implanty w jednej pozycji i nie dopuszcza by przesunęły się zbyt wysoko.

Biustonosz pooperacyjny należy nosić jak najdłużej - minimum 6 tygodni, zarówno w dzień jak i w nocy.

Bieliznę pooperacyjną można kupić na własną rękę lub bezpośrednio w klinice. Nie wszystkie kliniki mają w swojej ofercie taką bieliznę. Wtedy przed terminem zabiegu zazwyczaj dostajemy od lekarza wskazówki, jaką zakupić i z nią należy zgłosić się już na zabieg.

Na co zwrócić uwagę wybierając biustonosz pooperacyjny?

 Przy zakupie bielizny należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach:

1. Odpowiedni rozmiar.
Pacjentka nie zawsze potrafi sama ocenić, jaką wielkość piersi będzie miała po zabiegu, dlatego rozmiar biustonosza pooperacyjnego powinien zasugerować sam lekarz. Obwód nie może być zbyt luźny, musi dawać piersiom mocne oparcie od dołu. Zbyt luźna taśma podnosi się w górę i wpija w okolice pod piersiami. Miseczki lepiej aby były ciut ciasne niż za duże, ponieważ piersi muszą być odpowiednio podtrzymane. Miseczka powinna od każdej strony utrzymywać pierś w jednej pozycji i nie zmieniać jej kształtu.
2.  Brak fiszbiny.
Biustonosz z fiszbiną na jakiś czas musimy wykluczyć, aby zredukować podrażnienia wokół operowanej piersi.
3. Materiał.
Pacjentka musi sobie uzmysłowić, że w pierwszych tygodniach jest zdana na taki biustonosz przez 24h na dobę. Materiał musi być najwyższej jakości, by po praniu nie rozciągnął się. Nie może powodować nadmiernego pocenia się skóry, co prowadzi do podrażnień i odparzeń. Najlepiej by był bez koronki lub w ostateczności z małą jej ilością, gdyż może ona podrażniać skórę.
4. Zapięcie.
Biustonosz powinien być zapinany z przodu, aby podczas leżenia nic od spodu nie uciskało. Takie zapięcie umożliwia także proste zakładanie i zdejmowanie zarówno dla pacjentki, jak i personelu medycznego.

Najlepiej zaopatrzyć się w przynajmniej w dwa biustonosze na wymianę np. w celu wyprania.

Specjalistyczne gorsety pooperacyjne proponowane przez firmę Anita. 

Ponad stuletnie doświadczenie, niezawodne wyczucie jakości, funkcjonalności i komfortu noszenia, a także znajomość branży sprawiają, iż rodzinna firma Anita Dr. Helbig GmbH jest najbardziej profesjonalnym producentem bielizny damskiej. Poprzez produkcję zróżnicowanych linii i serii spełnia najróżniejsze wymagania pań w każdym wieku. Anita jest nie tylko producentem wysokiej jakości bielizny i strojów kąpielowych (www.anita.com), ale również profesjonalnych artykułów stosowanych w pooperacyjnej pielęgnacji piersi (Anita care).

Anita care ściśle współpracuje z lekarzami, aby zagwarantować optymalną funkcjonalność bielizny pooperacyjnej. Doskonały krój przynosi ulgę w bólu oraz wspomaga proces leczenia.  Swobodę ruchów zapewniają przyjazne dla skóry tkaniny oraz indywidualna regulacja elementów podtrzymujących.
                                                                             
Dla kobiet po operacji plastycznej biustu (zmniejszanie, lifting-mastopeksja, rekonstrukcja), a także po operacji oszczędzającej piersi Anita care oferuje gorset uciskowy model 1094 dostępny w kolorze białym i czarnym.

Biustonosze pooperacyjne Anita Care• Zapewnia on optymalną stabilizację i unieruchomienie biustu
• Przyspiesza proces gojenia dzięki kontrolowanemu uciskowi w obszarze blizny oraz odciąża kanały spływu chłonki
• Zapobiega uciskaniu i podrażnieniom tkanki dzięki indywidualnemu dopasowaniu i wysokiej tolerancji ze skórą
• Proste zakładanie i zdejmowanie zarówno dla pacjentek jak też personelu medycznego
• Bezszwowe, dwuwarstwowe  miseczki wykonane są z miękkiej, elastycznej bawełny
• Między warstwami wbudowana została boczna podpora biustu, która powoduje kontrolowany ucisk od obszaru pod biustem aż do ramiączka.
• Z przodu znajduje się praktyczne zapięcie na zamek a pod nim dodatkowo haftki
• Szeroki, elastyczny pas pod biustem wykończony jest bawełną od strony ciała
• Odciążające ramiączka są regulowane wielostopniowo zapięciem na rzep                                          

Po operacjach plastycznych piersi takich jak rekonstrukcja, czy kosmetyczne powiększanie za pomocą implantów Anita care poleca gorset uciskowy 1094 wraz z pasem pooperacyjnym 0055 (całość model 1095).  
 
Biustonosze pooperacyjne Anita Care• Specjalistyczny pas o anatomicznym kształcie jest mocowany na plecach za pomocą rzepu i w ten sam sposób zapinany z przodu
• Ma on za zadanie przytrzymanie i zapobieganie przemieszczaniu się implantów
 
W ofercie Anita care znajdują się również specjalistyczne gorsety dla Amazonek, figi pooperacyjne oraz bandaże.

Zapraszamy na stronę internetową www.anita.com Znajdą tam Państwo  szczegółowe informacje na temat firmy, oferty sprzedaży, a także adresy sklepów stacjonarnych i online w całej Polsce. W razie zapytań chętnie służymy pomocą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Biustonosze pooperacyjne Anita Care Rozwiązania pooperacyjne Anita care
     

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version