Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Włosy

Włosy po wakacjach

włosy; pielęgnacja; koloryzacja; rozdwojone końcówki; farbowanie; łamanie włosów;

włosy; pielęgnacja; koloryzacja; rozdwojone końcówki; farbowanie; łamanie włosów; - włosy; pielęgnacja; koloryzacja; rozdwojone końcówki; farbowanie; łamanie włosów;
Wakacje już za nami, czas przyjrzeć się naszej czuprynie po słonecznych dniach. Woda morska, słońce wysuszyło nasze włosy. Stały się lekko matowe, kolor wyblakł a końcówki się puszą i rozdwajają. Co zrobić?

Czas zadbać o nie, by wróciły do dawnej kondycji - my mamy na to rade.  
Oto kilka zasad w pielęgnacji włosów.


Kąpiel:
Do codziennego mycia włosów używamy szamponów bez siarczków. Dobrze sprawdzą się delikatne szampony nawilżające bez wymienionej wcześniej substancji, oraz szampony przeznaczone do mycia włosów u dzieci. Pamiętamy, by raz w tygodniu użyć też szamponu oczyszczającego włosy, który zmyje z nich pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych. Przy intensywnej pielęgnacji nadmiar stosowanych produktów tworzy na ich powierzchni depozyty, doprowadzając do sztywności i matowienia.
Sprawdzone przez nas szampony:
Babydream szampon dla dzieci. Włosy po nim, są dobrze umyte jednak się plączą i bezwzględnie wymagają balsamu lub odżywki.
Vichy Dercos Neogenic. Włosy nim umyte, są dobrze domyte, przyjemne w dotyku. Sam szampon jest bardzo wydajny i dobrze się pieni. Nie nabawimy sie po nim łupieżu a włosy znacznuie mniej wypadają.
Sensai moisturising shampoo. Szampon nawilżający do włosów i to nie tylko z nazwy. Włosy po nim są mięciutkie, błyszczące i bardzo przyjemne w dotyku. Niestety co jakiś czas wymagają one umycia szamponem oczyszczającym. Polecamy z tej samej serii.
L’oreal PURE Resource. Szampon oczyszczający świetnie upora się ze wszelkim depozytem, nie sety włosy po nim są szorstkie i wymagają bezwzględnie odżywki.


Pielęgnacja włosów przed myciem. Bardzo ważny element pielęgnacji zwłaszcza włosów długich. Na noc dobrze jest na włosy nałożyć maskę przeznaczona do takiego stosowania. Jeśli taką nie dysponujemy, dobrze sprawdzi się też balsam do ciała lub oliwka. Godną polecenia jest kuracja Olaplex 3, którą stosujemy na pól godziny przed myciem na mokre nieumyte włosy. Olaplex posiada składnik, który został stworzony aby odbudowywać oraz regenerować mostki siarczkowe (mostki te, łączą łańcuchy keratyny, z której zbudowane są włosy), które ulegają zniszczeniu w trakcie zabiegów chemicznych takich jak koloryzacja permanentna, rozjaśnianie czy trwała. Dzięki temu włosy są zregenerowane, miękkie, gładkie i idealnie błyszczące. Olaplex 3 nie zawiera silikonów, olejów, aldehydów, parabenów ani glutenu. Można go stosować tez przy trwałej ondulacji oraz koloryzacji. Nie obciąża włosów a regeneracja jest permanentna. Mozna tez zastosować kurację odbudowująca OlapleX 1 i 2 u fryzjera, a kontynuować w domu Olaplex 3.


Odżywki, maski, balsamy:
Odzywki jak i balsamy możemy nakładać przy każdym myciu. Maski natomiast, najczęściej nakładamy co drugie mycie jeśli oczywiście stosujemy wg zaleceń szampon oczyszczające raz w tygodniu. W innym przypadku polecane jest zastosowanie masek raz w tygodniu. Pamiętamy też, by nakładać je od polowy włosów, by ich nadmiernie nie obciążać.
Sprawdzone przez nas maski do włosów:
Dawid Mallet maska do włosów. Cała seria produktów jest godna polecenia włosy po niej są błyszczące dobrze się układają nie puszą się lecz nie są tez obciążone.
K-pak Jojco i tu wśród naszych faworytów jest Joico, K - PAK Moisture, Intense Hydrator (Intensywna terapia nawilżająca), po której włosy bardzo szybko wracają do pożądanej formy oraz jeszcze mocniejsza odżywka z tej samej firmy Revitaluxe, która przy dłuższym stosowaniu zapobiegnie kruszeniu się włosów oraz rozdwajaniu się końcówek.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version