Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Tatuaż - ozdoba czy przekleństwo?

tatuaż; tataoo; usuwanie; obrazek; laser;

tatuaż; tataoo; usuwanie; obrazek; laser; - tatuaż; tataoo; usuwanie; obrazek; laser;
Nieestetyczne wspomnienia na skórze, czyli jak usunąć tatuaż?
Tatuaże mają tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Niektórzy kochają tego typu ozdoby, inni je nienawidzą. Co zrobić, jeśli sami jesteśmy ofiarą obu tych uczuć, przechodząc od uwielbienia wzoru na ciele do późniejszej niechęci? Najlepszy sposób to usunąć go raz na zawsze, a dzięki współczesnym laserom jest to możliwe.


Gwiazdeczki, róże czy delfinki – to najpopularniejsze pomysły na tatuaż wśród kobiet, jednak z upływem lat zaczynają wydawać się coraz bardziej infantylne. Jeszcze gorzej, gdy na naszym ciele widnieje imię byłej sympatii w otoczeniu serduszek. Trudno na taki tatuaż patrzeć, nie winiąc się za wcześniejsze decyzje. Duże, widoczne tatuaże mogą być problemem  podczas poszukiwania pracy czy podczas eleganckich bankietów – gdyż, nie zawsze jesteśmy w stanie ukryć je pod ubraniem. Ważne również są kwestie estetyczne. Modne lub pasujące do nas kiedyś wzory teraz mogą wydawać się śmieszne lub po prostu brzydkie. „Nosimy”  nasz niechciany tatuaż cala dobę i trudno o nim zapomnieć. Wtedy warto skorzystać z pomocy ekspertów. Obecnie usuwanie tatuażu nie jest  już tak wielkim wyzwaniem, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Rysunek, który wprowadzono nam pod skórę, za pomocą igły i specjalnego barwnika, możemy znacznie rozjaśnić, aż w końcu całkowicie usunąć. W gabinetach spotkamy się z chirurgicznym wycięciem tatuażu (pozostawiającym blizny) lub usunięciem chemicznym, lub też usunięciem laserowym. Ostatnia z metod okazuje się najskuteczniejsza, ale pod dwoma warunkami. Pierwszy to wybór właściwego lasera. Drugim niezbędnym warunkiem pozostaje cierpliwość, niezbędna do całkowitego wyleczenia i regeneracji skóry.
Zabieg laserem polega na rozrywaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze, a następnie na spaleniu i rozproszeniu go. Kolorowa substancja zawarta w komórce przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, następnie wydalana jest poprzez układ limfatyczny. – W salonie możemy usunąć zarówno tatuaże kosmetyczne, jak i profesjonalne. W zależności od typu i wielkości tatuażu, a także głębokości, na jakiej znajduje się barwnik, waha się liczba zabiegów. Niekiedy wystarcza ich zaledwie kilka lub nawet jeden w odstępie ok. miesiąca. Laser przeznaczony do usuwania tatuaży musi generować bardzo krótkie impulsy (kilka nanosekund) o dużej mocy. Takie parametry uzyskiwane są tylko w laserach na przykład typu Q-switch. Z kolei skuteczność przy usuwaniu kolorowych tatuaży gwarantują lasery emitujące światło o odpowiednio wysokiej energii, które absorbuje się w barwniku o różnych kolorach. Popularne lasery Q-switch Nd:Yag nie spełniają tych obu warunków. Obecnie wysoką skutecznością cechuje się laser aleksandrytowy Nd:Yag AlexTriVantage – mowi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL,  specjalizującej się w najnowszych technikach laserowych. Usunięcie tatuażu laserem w profesjonalnym salonie jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a jego  efektów możemy być pewni. Więcej uwagi trzeba będzie poświęcić pielęgnacji skóry po zabiegu, stosując np. maść przeciw bliznom. Im leczenie przebiega wolniej i dokładniej, tym większą mamy szansę na gojenie się miejsca po tatuażu bez jakichkolwiek śladów. Konieczne jest przeprowadzenie wcześniej dokładnego wywiadu z pacjentem, jak również uprzedzenie go, o czasie potrzebnym do całkowitego wygojenia się miejsca po zabiegu. Pamiętajmy, żeby po kuracji często nawilżać skórę. Nie wskazane jest narażanie jej na skrajne czynniki atmosferyczne, takie jak silny mróz czy promienie słoneczne. Wybierając odpowiedni salon kosmetyczny, upewnijmy się, że są w nim przestrzegane wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa, a sam gabinet posiada rekomendację by przeprowadzać tego typu zabiegi.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version