Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Choroby

Choroby skóry, którymi zarazisz się na urlopie

Trwa sezon urlopowy. Kurorty, hotele, parki rozrywki, plaże, szlaki górskie, są pełne żądnych wrażeń turystów. Zapewne i Ty znajdujesz się lub niedługo znajdziesz się w tym gronie. Wspaniale! Możesz oddać się beztroskiemu odpoczynkowi, zabawie i zwiedzaniu. Jest tylko jedno ale - choroby skóry, którymi niezwykle łatwo zarazić się właśnie podczas urlopu - na basenie, pod prysznicem w hotelu, a nawet… w sklepie. Zobacz, jakie symptomy powinny niepokoić i jak ustrzec się przed chorobami, których leczenie jest długie i nieprzyjemne. I które zdecydowanie nie stanowią miłej pamiątki z wakacji.

Odsłony: 6419

Czytaj więcej: Choroby skóry, którymi zarazisz się na urlopie

AZS - argania i czarnuszka pomocne w walce

Argania i czarnuszka AZSNadciągająca zima, a wraz z nią niskie temperatury i sezon grzewczy, często niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Szczególnie boleśnie dotykają osoby chore na Atopowe Zapalenie Skóry, bowiem zimą nasilają się objawy tej choroby. Aby przetrwać ten ciężki dla skóry czas warto zadbać o właściwą pielęgnację, postawić na zdrową dietę i naturalne środki. Tu z pomocą przychodzą oleje: z arganii i z czarnuszki, stosowane od wieków w naturalnej medycynie arabskiej.

Czym jest AZS i jakie są objawy?

Atopowe Zapalenie Skóry jest chorobą przewlekłą i dziedziczną, uwarunkowaną nieprawidłową reakcją systemu odpornościowego na wybrane alergeny. Objawia się przewlekłym stanem zapalnym skóry. Skóra chorego jest sucha i zaczerwieniona, gdyż nie posiada naturalnej warstwy ochronnej wskutek uszkodzenia gospodarki lipidalnej. Dotyka głównie dzieci, ale chorują na nią również dorośli. Najczęstszymi objawami AZS są: silny, świąd, wysypka, sucha, zaczerwieniona skóra, plamy, wypryski i pęcherze z wodnistą wydzieliną. Schorzeniu mogą towarzyszyć inne reakcje alergiczne, astma i katar sienny.

Jak leczyć?

Odsłony: 4357

Czytaj więcej: AZS - argania i czarnuszka pomocne w walce

Refluks żołądkowo-przełykowy

refluksRefluks żołądkowo-przełykowy oznacza wsteczne zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. Może mieć charakter fizjologiczny; wtedy trwa krótko, zwykle w okresie poposiłkowym, nie występuje w czasie snu i nie powoduje objawów. Refluks patologiczny występuje częściej niż fizjologiczny i trwa dłużej, niezależnie od posiłków i w nocy. O chorobie refluksowej mówimy, gdy powtarzane epizody refluksu wywołują uszkodzenie błony śluzowej przełyku i/lub zespół typowych dolegliwości istotnie pogarszających jakość życia. Najczęstszym objawem choroby refluksowej jest zgaga. Może również występować odbijanie i uczucie kwasu w ustach, trudności lub ból przy przełykaniu, bóle w klatce piersiowej oraz tzw. objawy pozaprzełykowe (kaszel, duszność, chrypka).

Odsłony: 5126

Czytaj więcej: Refluks żołądkowo-przełykowy

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version