Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Włosy

Dyson - wyższy wymiar suszenia

Włosy; suszarka; fryzura; kręcenie włosów; Dyson;

Włosy; suszarka; fryzura; kręcenie włosów; Dyson; - Włosy; suszarka; fryzura; kręcenie włosów; Dyson;

Stare powiedzenie mówi, że najlepszy makijaż nie pomoże, jeśli fryzura jest brzydka. Włosy to podstawa ładnego wyglądu, a żeby mieć ładną fryzurę, trzeba mieć zadbane włosy. Piękne, długie  i błyszczące kosmyki dodają blasku każdej kobiecie, bez względu na inne walory jej urody.
Czy warto wydać na suszarkę do włosów 1700 złotych? Za takie pieniądze można przecież kupić całkiem dobrą lodówkę. Z drugiej strony, wizyta w salonie fryzjerskim i układanie włosów to koszt około 100 złotych. Jest to więc siedemnaście takich wizyt. Można tą kwestię rozpatrzyć w jeszcze inny sposób.

Doczepiane włosy nie dość, że wielu osobom wydają się być niehigieniczne, to jeszcze są bardzo kosztowne i pracochłonne w obsłudze. Co jakiś czas trzeba je również wymieniać na nowe. Jedna taka wymiana przy użyciu naturalnych włosów to koszt od tysiąca do nawet pięciu tysięcy złotych. Do tej ceny należy doliczyć również odpowiednie szampony, odżywki i szczotki.


Suszenie włosów suszarką z gorącym nawiewem dość mocno je niszczy. Zwłaszcza końce, które zaczynają się kruszyć, a ich zapuszczenie wydaje się być nieosiągalne. Z letnim nawiewem trwa to wieczność. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że używając letniego nawiewu, nie wystylizujemy włosów tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Jeśli więc dzięki temu urządzeniu możemy doczekać się zadbanych, długich i własnych włosów, to zdecydowanie warto!
Dyson i nowe spojrzenie na suszenie włosów zaskoczyło nas podczas testowania urządzenia. Trzeba dodać, że suszarka Dyson nie jest zwykłą suszarką. Prace nad nią trwały 5 lat i pochłonęły 50 milionów funtów. Urządzenie jest ciche, a podczas jego pracy można swobodnie rozmawiać, ponieważ zostało inaczej skonstruowane. Co więcej, jest poręczne i lekkie, a co najważniejsze, nie pali ani nie wysusza kosmyków. Tylne sitko nie wciąga włosów, tak więc producent doskonale poradził sobie z częstym problemem występującym w zwykłych suszarkach! Dzięki zamontowanym czujnikom, urządzenie to 20 razy na sekundkę sprawdza temperaturę, którą suszone są włosy, a informację o niej wysyła do mikroprocesora. Działa to na zasadzie termostatu, który dba o nasz skalp. Ponadto jest bardzo poręczna, dobrze leży w dłoni i ekspresowo suszy włosy, pozostawiając ich naturalny blask.
Zrobiliśmy test. Włosy o długości za łopatki wysuszyliśmy profesjonalną suszarką do włosów używaną w zakładach fryzjerskich, wywijając końce za pomocą okrągłej szczotki. Zajęło nam to 25 min. Powtórzyliśmy tę czynność, używając tym razem suszarki DYSON. Ten sam efekt został osiągnięty w czasie 5 minut. Codzienne zaoszczędzenie 20 minut przy myciu włosów co drugi dzień, pozwala nam zaoszczędzić 5 godzin naszego cennego czasu w ciągu miesiąca. Dodam, iż przy włosach podatnych na układanie, możemy wywijać włosy na szczotce już przy najniższej temperaturze i średnim nawiewie.
Dodatkową zaletą jest jakość włosa. Suszarka Dyson nie suszy jak inne urządzenia tego typu. Zdmuchuje ona wodę z włosa, nie wysuszając go na wiór. Kosmyki po jej użyciu są z wierzchu suche, w środku zachowując swoja naturalną wilgotność i sprężystość. Sprawia to, że w dotyku są jak jedwab: zimne, miękkie i śliskie aż po same końce.
Bardzo zadowolone z suszenia włosów tym urządzeniem będą posiadaczki loków, ponieważ samo suszenie bez szczotek nie spowoduje siana na głowie, a użycie samego grzebienia da już całkiem przyzwoite wygładzenie włosów.
Suszarka posiada trzystopniową skalę nawiewu, oraz trzy możliwości wyboru temperatury. Jej futurystyczny wygląd zachwyci każdą osobę wyczuloną na piękno oraz nowoczesny design. Wykonana jest naprawdę solidnie, a producent zadbał o każdy szczegół. W zestawie znajdziemy trzy końcówki - dyfuzor do suszenia loków,  jedną końcówkę do wygładzania włosów przy suszeniu, oraz jedną przeznaczoną do suszenia włosów na szczotce.
Dodatkowo urządzenie susząc, wytwarza jony ujemne, które zapobiegają elektryzowaniu się włosa, oraz zamykają jego łuskę.
Mamy jednak parę zastrzeżeń dotyczących testowanego produktu. Przy tak wysokiej cenie, producent powinien zadbać o to, aby w komplecie znalazło się etui do przechowywania suszarki oraz dwóch podstawowych końcówek. Każdorazowe wyciąganie i wkładanie suszarki z i do kartonu jest mocno uciążliwe. Dodatkowym atutem mogłoby się również okazać etui podróżne, gdyż każdy, kto przyzwyczai się do tego urządzenia, zawsze będzie chciał je mieć przy sobie. Poza tym niezaprzeczalną wadą produktu jest jego cena.
Tak więc czy warto wydać tyle pieniędzy na suszarkę? Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić to tak!

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version