Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Podczerwona rewolucja – nowy kierunek Wellness i SPA

SPA

SPA - SPA
W dzisiejszym galopującym świecie ludzie pracują znacznie więcej i częściej, dlatego coraz większego znaczenia nabiera efektywny odpoczynek i relaks. Funkcjonuje cała branża SPA i Wellness, która umożliwia skuteczne radzenie sobie ze zmęczeniem. Urządzenia SPA pozwalają nie tylko odpędzić znużenie, ale i zadbać o sylwetkę i piękne ciało. Coraz doskonalsza technologia pozwala na skuteczniejszą pielęgnację, zaś jej najnowszym osiągnięciem są urządzenia które okiełznały podczerwień, zwaną także energią życia.

Do tej pory dość znaczną popularnością cieszyły się kapsuły SPA, które dziś można już nazwać dość przestarzałymi. Oferują  „mokre” dość nieprzyjemne zabiegi. Staram się bardzo o siebie dbać, dlatego od ładnych paru lat korzystam z zabiegów SPA. Kiedyś kapsuły SPA to był nowoczesny zabieg tylko, że zawsze miałam problem z klaustrofobiczną atmosferą jaka w nich panowała. Dzisiaj nie muszę już się martwić. Nowoczesne urządzenia SPA korzystające z podczerwieni, to coś dla mnie. Nie dość, że mam mnóstwo miejsca to jeszcze panuje w nich przyjemne ciepło. Można się naprawdę świetnie zrelaksować mówi pani Aneta z Krakowa.

Ponieważ ludzie są z natury ciepłolubni na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń korzystających z podczerwieni jak chociażby sauny infrared, ale trzeba przyznać, że prekursorami wykorzystania promieni podczerwonych w sposób naukowy i nowoczesny są urządzenia PowerSlim. Podczerwień intensyfikuje metabolizm i powoduje olbrzymie spalanie kalorii likwidując przy tym cellulit i poprawiając wygląd skóry. Głębokie ciepło wnika w tkanki podskórne rozbija cząsteczki tłuszczu i cellulitu. Intensywne pocenie pochłania ogromne ilości wody, która jest właśnie produktem ubocznym rozbitych cząsteczek tłuszczu. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, otwarcie porów i zwiększenie krążenia krwi potęguje wchłanianie aktywnych substancji z okładów, które aktywują procesy metaboliczne. Jonizacja z kolei, pomagając w dotlenianiu komórek skóry i tkanek podskórnych przyspiesza spalanie tłuszczu i oczyszczanie z toksyn – w taki sposób dr n. med. Mateusz J. Kuczabski tłumaczy niezwykłą skuteczność zabiegów PowerSlim.

Co więcej odchudzanie zwykle kojarzone jest z wyrzeczeniami, bądź to dietetycznymi, bądź fizycznymi. Przy walce z wagą można wspomagać się wspomnianymi już nieprzyjemnymi „mokrymi” zabiegami, oraz  kapsułami ciśnieniowymi. Jednak nie są to komfortowe metody: zdarzało mi się korzystać z kapsuł ciśnieniowych – mówi pani Elżbieta z Gdańska – ale zawsze wiązało się to ze szczelnym zamknięciem, niewygodnymi pasami, hałasem i zaduchem. Nie jest to najprzyjemniejsza forma zabiegu.

SPA
dzialanie-podczerwieni_resize_resize.jpg - SPA
 

Zupełnie inaczej niż w opowieści pani Elżbiety przedstawia się korzystanie z PowerSlim Studio. Można w nim poczuć się jak na zalanej słońcem plaży. Urządzenie pozwala  korzystać z przyjemności wygrzewania. W  kapsułach PowerSlim nie sposób znaleźć żadnej niewygody – zabiegi obejmują gorące masaże, seanse relaksacyjne i wypoczynek w najwygodniejszej saunie świata. Podczerwień oddziaływuje na cały organizm,  dostarcza mu dawkę energii i pobudza wydzielanie endorfin zwanych hormonami szczęścia. A chyba każdy chce poczuć się bardziej szczęśliwy.

Jednak nawet w SPA relaks to nie wszystko, równie ważne, o ile nie ważniejsze jest zdrowie.  Często zdajemy się zapominać jak dobroczynny wpływ na nasz organizm ma podczerwień. Umiejętnie zastosowana potrafi leczyć takie schorzenia jak choroby skóry, mięśni , rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia krążenia stres zmęczenie, reumatyzm, ból głowy artretyzm, bezsenność i przeziębienia. Energia podczerwieni to prawdziwy eliksir życia i młodości mówi dr n. med. Mateusz J. Kuczabski - to dwa najlepsze promienie wyciągnięte ze słońca i zamknięte w żarniku. Nic więc dziwnego, że korzystające z podczerwieni urządzenia PowerSlim są tak skuteczne.

Warto zauważyć, że korzystanie z podczerwieni to już nie tylko sposób na piękne ciało, ale i moda  oraz styl życia.  Powstaje coraz więcej ośrodków oferujących urządzenia korzystające z podczerwieni. Są to zarówno niewielkie gabinety kosmetyczne jak  i duże ośrodki SPA, czy ekskluzywne hotele jak np. Gołębiewski w Wiśle. Potencjał drzemiący w podczerwieni zauważyły także gwiazdy popkultury- aktorzy i piosenkarze. Jacek Stachursky wielokrotnie mówił, że PowerSlim Active pozwala mu na zwycięstwo w walce z nadwagą i daje tak potrzebną do scenicznych występów energię.

Na historię SPA & Wellness złożyło się wiele urządzeń i jeszcze więcej zabiegów. Dzisiaj znaczna ich część odchodzi do lamusa, ponieważ pojawiają się coraz bardziej komfortowe, nieinwazyjne i coraz skuteczniejsze zabiegi. Wykorzystanie podczerwieni jest w SPA najnowszym i najnowocześniejszym trendem – „piękno poprzez ciepło” zyskuje coraz więcej gorliwych zwolenników. Nie powinno to dziwić, bowiem już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty, skóra staje się gładka, a korzystający z zabiegu nabierają pozytywnej energii. Na własne oczy możemy zaobserwować jak tworzy się nowy kierunek w SPA & Wellness, którego  PowerSlim jest prekursorem.

Autor:  Patryk Gut

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version