Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Włosy

Dyson - wyższy wymiar suszenia

dyson1

Stare powiedzenie mówi, że najlepszy makijaż nie pomoże, jeśli fryzura jest brzydka. Włosy to podstawa ładnego wyglądu, a żeby mieć ładną fryzurę, trzeba mieć zadbane włosy. Piękne, długie  i błyszczące kosmyki dodają blasku każdej kobiecie, bez względu na inne walory jej urody.
Czy warto wydać na suszarkę do włosów 1700 złotych? Za takie pieniądze można przecież kupić całkiem dobrą lodówkę. Z drugiej strony, wizyta w salonie fryzjerskim i układanie włosów to koszt około 100 złotych. Jest to więc siedemnaście takich wizyt. Można tą kwestię rozpatrzyć w jeszcze inny sposób.

Odsłony: 7958

Czytaj więcej: Dyson - wyższy wymiar suszenia

Włosy po wakacjach

wlosy po wakacjachWakacje już za nami, czas przyjrzeć się naszej czuprynie po słonecznych dniach. Woda morska, słońce wysuszyło nasze włosy. Stały się lekko matowe, kolor wyblakł a końcówki się puszą i rozdwajają. Co zrobić?

Czas zadbać o nie, by wróciły do dawnej kondycji - my mamy na to rade.  
Oto kilka zasad w pielęgnacji włosów.

Odsłony: 8750

Czytaj więcej: Włosy po wakacjach

CURL SECRET - I loki robią się same…

BaByliss Curl Secret ramowePierwsza na świecie automatyczna lokówka
Ponad 50 lat temu, Rene Lelievre twórca marki BaByliss opatentował pierwszą elektryczną lokówkę. Jego wynalazek szybko zagościł w domach milionów kobiet i na stałe zmienił sposób myślenia o codziennej stylizacji włosów. Dziś, jego następcy dokonują na naszych oczach kolejnego przewrotu, oddając w nasze ręce pierwszą automatyczną lokówkę. Wystarczy zbliżyć ją do głowy, podać kosmyk włosów i loki robią się same!
Tak brzmi slogan reklamowy Curl Secret firmy Babyliss z którym, ciężko się nie zgodzić.
Sprawdziliśmy loki po użyciu Curl Secret, są miękkie, sprężyste, a co najważniejsze trzymają się do następnego mycia włosów. Potrzebujemy na zrobienie filmowych loków zaledwie kwadrans. Nawet, jeśli nie mamy wprawy w robieniu loków to ta nowoczesna lokówka zrobi je za nas, przy okazji dbając o nasze ręce aby się nie poparzyły. A co najważniejsze, na drugi dzień po zrobieniu loczków wystarczy rano wstać, roztrzepać włosy i fryzura gotowa. 

Odsłony: 9956

Czytaj więcej: CURL SECRET - I loki robią się same…

Przyczyny wypadania włosów

image35 wlosy resizeWypadanie włosów jest naturalną koleją rzeczy. Na głowie znajduje się około 100-150 tysięcy włosów. Rosną one od 3 do 5 lat, a następnie wypadają. Od 25 roku życia włosy stają się cieńsze i wypada ich coraz więcej niż wyrasta nowych.

Odsłony: 10401

Czytaj więcej: Przyczyny wypadania włosów

Włosy osłabione

shutterstock 13534858a resizeJuż w starożytności ludzie przywiązywali ogromną wagę do włosów. Wszyscy mitologiczni bogowie i wielcy wojownicy mogli poszczycić się bujnymi fryzurami, natomiast niewolnikom, więźniom i zdrajcom, w celu poniżenia, golono głowy. Z kolei wśród kapłanów obcięcie włosów traktowane było jak ofiara. Biblijnemu Samsonowi włosy dawały nadludzką siłę, którą stracił, gdy mu je potajemnie ostrzyżono. Być może dlatego nawet w dzisiejszych czasach łysina kojarzona jest głównie ze starością i słabością, a bujne włosy postrzegane są jako symbol młodości, siły i energii.

Odsłony: 9915

Czytaj więcej: Włosy osłabione

Więcej artykułów…

  1. Makijaż włosów

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version