Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Diety

Dieta Carol Vorderman

fotolia 8002260 xsa
fotolia 8002260 xsa
Carol Vorderman, brytyjska gwiazda telewizyjna, jest znana również jako autorka poradników. Trudno jednak powiedzieć, aby cieszyła się sławą specjalistki od żywienia. 

Jak dotąd opublikowała sześć poradników:

  1. How Mathematics Works,
  2. Carol Vorderman's Guide to the Internet,
  3. Carol Vorderman's Guide to Maths, 
  4. Carol Vorderman's Detox Diet, 
  5. Carol Vorderman's How To Do Sudoku, 
  6. Carol Vorderman's Massive Book Of Sudoku.

Jak więc nietrudno zauważyć, zainteresowania Carol Vorderman są dość szerokie i dotyczą nie tylko diety. Nauczanie matematyki, poruszania się w Internecie oraz zgłębianie tajemnic sudoku jest stosunkowo bezpieczne (to znaczy, że trudno tym zrobić komuś krzywdę), lecz w przypadku diety sprawa wygląda nieco inaczej. Nie należy się jednak z góry uprzedzać, pisanie poradników na tematy nie związane z dietą nie przesądza z góry, że propozycja Carol Vorderman jest bezwartościowa.

Bliższe spojrzenie na dietę Carol Vorderman
Dieta oczyszczająca Carol Vorderman dotyczy, jak można wywnioskować z samej nazwy, oczyszczania organizmu z toksyn gromadzących się w wyniku spożywania przetworzonych produktów, źle zbilansowanej diety oraz zanieczyszczeń środowiska. Dieta polega na powtarzaniu co rok 28-dniowego programu oraz ograniczaniu pewnych produktów przez resztę roku.

Zasady diety Carol Vorderman:

  • unikaj przetworzonych produktów, 
  • pij przynajmniej 1,5-2 l wody każdego dnia, 
  • jedz owoce i warzywa przynajmniej pięć razy w ciągu dnia, 
  • jedz zawsze, kiedy poczujesz głód.

Podczas stosowania diety powinno się unikać takich produktów, jak: kawa, herbata, nabiał, cukier (słodycze), gotowe dania, alkohol, smażone potrawy, białe pieczywo, makaron, biały ryż, napoje gazowane.

Stosowanie się do tych zasad powinno wyeliminować toksyny z naszych organizmów, wzmocnić system odpornościowy i korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Czy z tą dietą wszystko jest w porządku?
Diety oczyszczające są krytykowane jako niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ tłuszcz spalany jest szybko, toksyny wnikają do krwiobiegu, co w efekcie pogarsza stan zdrowotny. Jednakże nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy diet oczyszczających przyznają, że niebezpieczeństwo jest największe w przypadku, gdy osoba stosująca taką dietę nie pije wody. Dieta oczyszczająca Carol Vorderman jest jedną z bezpieczniejszych i długotrwałych metod.

W skrócie, korzyści z diety oczyszczającej są dyskutowane i efekty osiągnięte po przeprowadzeniu kuracji mogą być różne. Jeśli jednak naprawdę chcesz spróbować diety oczyszczającej Carol Vorderman, jest to prawdopodobnie jeden lepszych i bezpieczniejszych wyborów.

Hanna Rutkowska
źrodło: artykuly.com.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version