Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zmarszczki

Botoks w rękach kosmetyczki - plaga nielegalnych zabiegów!

botox123Iniekcja toksyny botulinowej jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Podana w sposób prawidłowy, przynosi natychmiastowe i spektakularne efekty. Jednak gdy dostanie się w niepowołane ręce, może poważnie zaszkodzić. Niestety, ofiar nieprawidłowej iniekcji wciąż nie brakuje.

Odsłony: 5378

Czytaj więcej: Botoks w rękach kosmetyczki - plaga nielegalnych zabiegów!

Prawda i mity o botulinach

mity i prawdyPotocznie na botuliny mówimy botoks. Tymczasem nazwa handlowa Botox jest zarezerwowana dla botuliny produkowanej przez Allergan i jest to najstarsza, najlepiej przebadana botulina na rynku. Przez długi czas substancja chroniona była patentem. Obecnie na rynku można dostać różne botuliny, różnych producentów. Różnią się między sobą miedzy innymi cząsteczką i jakością oczyszczenia oraz mocą. Moc ta oznaczana jest literkami od A do G, przy czym A jest najsilniejsza.

Odsłony: 4577

Czytaj więcej: Prawda i mity o botulinach

Korekcja konturu warg i usuwanie zmarszczek

KWAS HIALURONOWY, PREPARATY ZAWIERAJĄCE JAD KIEŁBASIANY
Zabieg polega na precyzyjnym wstrzyknięciu w odpowiedni sposób preparatu zawierającego kwas hialuronowy (RESTYLAN, REVIDERM, DERMALIFE) w pożądane miejsca, aby uzyskać zamierzony efekt. Zabieg jest krótki i bezbolesny.

Odsłony: 6268

Czytaj więcej: Korekcja konturu warg i usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest najsilniejszą biologiczną toksyną wytwarzaną przez pałeczki Clostridium botulinum, popularnie zwaną jadem kiełbasianym. W medycynie wykorzystywany jest tylko jeden jej typ, a mianowicie neurotoksyna typu A, dostepna w postaci roztworu o nazwie:

Odsłony: 5411

Czytaj więcej: Toksyna botulinowa

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version