Decydując się na zabieg powiększenia piersi musimy podjąć szereg bardzo ważnych decyzji, które będą miały wpływ nie tylko na późniejszy wygląd naszych piersi, ale także na ich zdrowie. Pierwszym problemem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest wybór lekarza operatora, który wykona u nas zabieg powiększenia piersi. Kolejnym zaś będzie wybór implantów piersi. Decyzja o tym, jakiej jakości implanty będą u nas wszczepione musi być bardzo dobrze przemyślana, a wybór trafny. Byłoby bardzo nieroztropnym przy tak ważnym problemie kierować się tylko reklamą w prasie czy w Internecie.
Jak prawidłowo dobrać implant. Metodą prób i błędów, czy z systemem BioDynamic™ - rozmowa z chirurgiem plastykiem Tomaszem Kasprzykiem z kliniki Art&Med w Krakowie.
Wśród chirurgów plastycznych toczy się spór o sposób doboru implantów – niektórzy uważają, że najważniejsze jest ich subiektywne poczucie estetyki, czyli artystyczna dusza, i na tym opierają decyzję dotyczącą wyboru wielkości i kształtu implantów.
Odsłony: 24207
Implanty mięśnia piersiowego uwydatnią rozmiar i projekcję mięśni piersiowych, ale nie polepszą definicji twoich mięśni. Innymi słowy, implanty mięśnia piersiowego w niczym nie pomogą zaobserwować i uwidocznić efektownych zarysów krawędzi mięśnia przez twoją skórę. Wciąż jedynym i skutecznym sposobem są ćwiczenia służące rozwojowi mięśni piersiowych.
Odsłony: 24497
Rozważania
Ból piersi odczuwa wiele kobiet w różnych okresach swojego życia, w zależności od przyczyny ból piersi może być tępy lub ostry, stały lub pulsujący, może lekko pobolewać, umiarkowanie bądź silnie. Wynika to również z indywidualnego stopnia wrażliwości na ból.
Ból piersi jest pierwszym i najczęstszym sygnałem dla kobiety powodującym przerażenie, kojarzony jest z choroba nowotworowa, co skłania do wizyty u lekarza. Jednak ból piersi rzadko jest pierwszym objawem raka piersi, guzek do tego momentu pewnie zostałby zauważony.
Odsłony: 103713
Zgodnie z wynikami opublikowanych ostatnio w Journal of the American Medical Association (JAMA, luty 2004) obecność silikonowych protez piersi nie opóźnia wykrycia raka piersi ani nie zwiększa w istotny sposób ryzyka jego przeoczenia mimo, że może w pewnym stopniu utrudniać wykonanie rutynowej mammografii.
Odsłony: 16306
Strona 1 z 2