Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Wiosenne Wyszczuplanie

Wiosenne Wyszczuplanie

Wiosenne Wyszczuplanie - Wiosenne Wyszczuplanie
Wiosenne Wyszczuplanie” rozmowa z lekarzem dermatologiem Malgorzatą Kocot

Red:
Idzie wiosna każda z Nas marzy o tym, aby w tym czasie pozbyć się nadmiaru tłuszczyku w kłopotliwych obwodach. Co Pani doktor mogłaby zaproponować?

MK: Marzenia o smukłej sylwetce towarzyszą pokoleniu "photoshopa" od wielu lat. Dobrym tematem do rozważań oprócz drakońskich diet jest liposukcja laserowa, uważana obecnie za najbezpieczniejszą metodę pozbywania się nadmiaru tłuszczu w kłopotliwych okolicach. W wielu przypadkach efekt po zabiegu zadowala nawet najbardziej wymagających Pacjentów, a w przypadkach kobiet o nieproporcjonalnej sylwetce daje lepsze rezultaty niż diety odchudzające i inne nawet bardzo radykalne metody. Mam nadzieję, że zaskoczyłam tym stwierdzeniem wielu czytelników , ale...Część osób o smukłej talii i delikatnych ramionach, przy rozbudowanych szerokich biodrach stale boryka się z problemem braku efektów po wielu dietach odchudzających... czyli chudnie górna część ciała, a dolna pozostaje bez zmian, a brak oczekiwanego efektu często doprowadza do frustracji.

Red: Ile czasu po takim zabiegu jesteśmy wyłączeni z życia zawodowego? I z jakich okolic możemy się pozbyć krągłości?

MK: Zastosowanie liposukcji laserowej jako zabieg mało obciążający pacjenta po zabiegu, pozwala powrócić do normalnych zajęć w bardzo krótkim czasie i co niezwykle ważne nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego. Cały zabieg najczęściej trwa do 2 godzin, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ból po zabiegu jest redukowany stosowaniem leków przeciwbólowych. Nie możemy powiedzieć, że to zabieg "lunchowy" jak w przypadku korekcji zmarszczek kwasem hialuronowym czy botoksem, ale tak mało-inwazyjny zabieg to niewątpliwie duży postęp w tego rodzaju zabiegach. Redukcja kilku wałków w okolicach brzucha, czy nadmiernie rozbudowanych biodra to prosty do rozwiązania problem. Najbardziej skomplikowane okolice, jeśli chodzi o wysmuklanie to przyśrodkowa strona kolan, okolica łydek, wzgórka łonowego...i tutaj także najlepsze efekty uzyskujemy stosując liposukcję laserową.

Red: Dlaczego uważa Pani ze liposukcja laserowa jest dobrym zabiegiem?

MK: Wracając do metod standardowego wyszczuplania chciałabym także zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po 35 roku życia nadmierne chudnięcie, stosowanie restrykcyjnych diet i intensywne treningi na siłowni mogą doprowadzić do niezamierzonego wyszczuplenia w obrębie twarzy, a w dalszym etapie do utraty gęstości skóry, lub wręcz opadnięcia owalu. Stąd stosując się do zaleceń Medycyny Anti Aging nie powinniśmy zbyt intensywnie chudnąć w krótkim okresie czasu, nie stosować „diet cud” i głodówek bez kontroli doświadczonego lekarza itd, a dla osób z problemem nadmiernego chudnięcia wyłącznie górnej części ciała najwłaściwszą decyzją wydaje się być inwestycja w lipolizę laserową, która nadaje wymarzony kształt w okolicach brzucha, bioder czy ud. W "pewnym" wieku także odtłuszczenie podbródka poprawia wygląd dolej części twarzy i poprawia owal. Niewątpliwie duży wpływ na to ma silna stymulacja produkcji włókien kolagenowych stymulowanych przez laser. Oczywiście najważniejsze w całej metodzie jest doświadczenie zawodowe lekarza wykonującego zabieg, ale uzyskiwane efekty są warte inwestycji.

Red: A co jeśli już straciliśmy gęstość skóry?

MK: W przypadku wystąpienia problemów z utratą gęstości skóry twarzy, szyi i dekoltu (czasami również ramion ) po niekontrolowanym odchudzaniu zalecamy rewitalizację różnymi metodami, począwszy od fotoodmładzania i peelingów lekarskich, poprzez zabiegi mezoterapii, aż po zabiegi korygujące większe ubytki kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia. Możemy być zaskoczeni jakimi metodami optycznego wyszczuplania dysponuje lekarz tej specjalności. Najciekawsze (i to jest mój ulubiony zabieg!) Voluma, która zwyczajowo stosowana jest w celu podniesienia dolnej części twarzy i nadania jej objętości, przy odpowiednim podaniu daje efekt wyszczuplający!!! Podkreślamy wtedy linie kości jarzmowych, podnosimy okolice policzków "na agrafce za uszko", twarz uzyskuje trójkątny kształt i .... szczuplejemy w oczach ( po prostu patrząc w lusterko). Ważna rada dla wszystkich osób zainteresowanych szczupłym wizerunkiem ... Twarz, na którą najczęściej zwracamy uwagę wymaga odpowiedniego traktowania. Jeżeli chcemy zachować szczupłą twarz nie możemy nadmiernie korygować bruzd nosowo-wargowych i nadmiernie powiększać górnej wargi - to są zabiegi, które po prostu pogrubiają. Podkreślanie okolicy kości jarzmowych, "podciąganie" a nie "wypychanie" twarzy ku górze z zachowaniem właściwych proporcji ust (zawsze nieco mniejsza górna warga od dolnej) , harmonijne dopasowanie wielkości ust do reszty twarzy!!! (odległość górnej wargi do nosa nie powinna być mniejsza niż 1,5 cm) pozwala dopracować twarz o pięknych, harmonijnych i co najważniejsze szczupłych proporcjach.

Mam nadzieję, że mogłam pomóc w wiosennych dywagacjach na znane nam wszystkim tematy, a w zaprezentowanych przypadkach możemy na pewno powiedzieć, że nie są to tylko opisy wybujałej wyobraźni, a większość zabiegów jest po prostu "miła naszemu sercu".

Jest tylko jedna rzecz, której przenigdy nie możemy sobie odmówić i ten rodzaj pokarmu, który jest nam potrzebny do życia to.... "głód wiedzy" i to on pozwolił nam spotkać się na portalu „Beauty w Polsce”.

Red: Dziękuję bardzo za rozmowę i za udzielenie cennych porad.

IkonaCity Medycyna Estetyczna Dr Małgorzata Kocot
Klinika Dermatologii Estetycznej i Laserowej
Gliwice, Aleja Przyjaźni 7

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version