Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi estetyczne

Makijaż permanentny

Operacje plastyczne

Operacje plastyczne - Operacje plastyczne
Makijaż permanentny jest to trwałe wypełnienie naskórka odpowiednim kolorem barwnika poprzez nakłuwanie igłą, zabieg nie powoduje krwawienia.
Za pomocą takiego makijażu możemy poprawić:
• Brwi- zagęścić optycznie, jeśli ktoś ma zbyt wąskie przez regularne wyrywanie pęsetą lub depilację woskiem.
Usta – powiększyć, pomniejszyć, poprawić kolor
• Oczy- kreski na powiekach, dolna i górna lub tylko jedną z nich, robione są na linii rzęs, optycznie zagęszczają rzęsy, poprawiają wygląd oka.
• Po operacjach, wypadkach, chemioterapii – można poprawić zniekształcone rysy twarzy.

Wykonaniem może się zajmować Linergistka, Kosmetyczka, Kosmetolog po zrobieniu odpowiedniego szkolenia, idealnie, gdy bierze udział w mistrzostwach, zdobywa wysokie miejsca, ciągle się dokształca w tej dziedzinie, a także fotki prac lub, gdy sama ma zrobiony tego typu makijaż.
 

Po zabiegu makijaż ma intensywny kolor, dopiero po kilku dniach złuszczania się naskórka kolor się wyrównuje. Usta i oczy złuszczają się kilka dni, brwi tydzień. Usta przez kilka dni są lekko spuchnięte. Ważne wtedy jest nawilżanie specjalnymi preparatami zakupionymi u osoby robiącej zabieg. Do miesiąca od zabiegu należy wykonać korektę, w celu wyrównania koloru, jest ona przeważnie wliczona w cenę makijażu. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny ani solarium, unikać słońca, smarować twarz, usta preparatami o wysokich filtrach.

Efekt utrzymuje się 3-5 lat, jednak barwnik zaczyna jaśnieć od wykonania zabiegu i po 5 latach jest już go bardzo mało. Poprawiać można, co roku żeby kolor był taki sam jak na początku.
 

Przed zabiegiem powinna być przeprowadzona analiza kolorystyczna, tak jak w przypadku normalnego makijażu, jednak tutaj błędna analiza spowoduje konsekwencje na parę lat, warto najpierw sprawdzić kwalifikacje osoby wykonującej zabieg a także zapytać o opinie innych.
 

Przeciwwskazania:
• Ciąża
• Cukrzyca
• Łuszczyca
• Długotrwałe zażywanie silnych leków sterydowych.
 

Autor: Joanna Kwiatek
www.joanna-kosmetyka.blog.onet.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version