Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Modelowanie sylwetki

Implanty łydek

Implanty łydek

Implanty łydek - Implanty łydek
Zabieg wszczepienia implantu łydki skierowany jest do osób niezadowolonych z kształtu i wielkości swoich łydek. Niezadowoleni do tego stopnia, że unikają noszczenia części garderoby, które odsłaniają ich nogi.  Implanty łydek są alternatywa dla tych osób, które za pomocą intensywnych ćwiczeń, najczęściej na siłowni, nie mogą uzyskać upragnionego efektu.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni poddają się operacji wszczepienia implantu łydki, ale z różnych powodów.  Podczas gdy mężczyźni zwykle szukają wyglądu, który podkreśli wielkość i masę mięśnia łydki, kobiety zazwyczaj pragna implantu łydki dla anatomicznej równowagi, gdzie mięśnie łydki będą bardziej proporcjonalne do mięśni ud.  Pragną mieć kształtne i ładnie wyrzeźbione łydki.Implanty łydek  mogą być również wykorzystywane do korygowania deformacji wynikających z:

1. problemów chorobowych :

 • Choroba Heinego i Medina (wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego) - niebezpieczna choroba zakaźna wywoływana przez wirus polio
 • Rozszczep kręgosłupa oraz deformacje stawów kończyn dolnych – wada genetyczna
 • Stopa końsko-szpotawa – wada wrodzona

Są defektami spowodowanymi przez genetyczne zniekształcenia lub choroby, które mogą atakować niższe kości i muskulaturę ciała. Chociaż implanty łydek nie są metodą leczenia tych dolegliwości, to w razie potrzeby,  mogą dostarczyć anatomicznej równowagi, w mniej poważnych przypadkach.  W zależności od stopnia wady, implanty łydek mogą pomóc.

2. zmian pourazowych
3. w niektórych przypadkach implanty pozwalają zniwelować optycznie krzywe nogi

Przed operacja
Generalnie każdy w średniej kondycji fizycznej i dobrym stanem zdrowia może być kandydatem do operacji powiększenia łydek.
Dycyzja o operacji musi być dobrze przemyślana. Należy poszukiwać właściwego chirurga plastyka, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz powinien posiadac na koncie tysiące wykonanych operacji powiększenia łydek. Na konsultacji nie wahaj się pytać, przygotuj sobie listę pytań i oczekuj odpowiedzi, dla doświadczonego chirurga nie powinno to stanowić żadnego problemu.
Nawet jeśli operacja powiększenia łydek nie jest zbyt skomplikowana to nawet najlepszy chirurg nie może zagwarantować stuprocentowego zadawalającego efektu.

Implanty łydek stosowane są do:

 • powiększenia łydek
 • rekonstrukcji łydek po utracie tkanki miękkiej

Wyróżniamy implanty :

 • anatomiczne
 • o profilu średnim

Pozwalają one na idealne podniesienie bocznych i przyśrodkowych okolic mięśnia brzuchatego łydki. Implanty są dość twarde, ale podatne na układanie. Wypełnione są wysokoelastycznym żelem silikonowym, którego trwała konsystencja spełnia wszystkie oczekiwania związane z naprężeniem i napinaniem implantu łydki. Implanty dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach.

Wskazania do operacji:

 • zbyt szczuple łydki
 • łydki asymetryczne
 • korekcja deformacji

Przebieg operacji
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin. Pacjent wprowadzony w stan narkozy zostaje na stole operacyjnym odwrócony na brzuch. Zabieg implantacji łydek polega na nacięciu w fałdzie podkolanowym (długość cięcia wynosi około 5 - 7 cm) tworząc kieszonkę, w której chirurg umieści implant silikonowy. Nacięcia umiejscowione są w naturalnych zgięciach skóry, co dobrze maskuje bliznę. W zależności od pożądanego efektu, implanty można umieścić po wewnętrznej stronie łydki, po jej zewnętrznej stronie lub po obu stronach na raz. Implanty dostarczane są w pojedynczym sterylnym opakowaniu.

Przebieg pooperacyjny
Po operacji bardzo ważnym elementem jest zapobieganie powstawaniu krwiaków, dlatego tez po operacji zakładane sa dreny. Wskazane jest również noszenie pończoch uciskowych.
Przez pierwsze 2 dni pacjent większość czasu leży w łóżku z nogami uniesionymi do góry w celu:

 • zoptymalizowania procesu gojenia
 • zapobieganiu infekcjom
 • zredukowania opuchlizny

Z pomocą, do łazienki, pacjent może pokonywać krótkie dystanse. Po dwóch dniach usuwane sa opatrunki, a pacjent jest zachęcany do rozpoczęcia bardziej energicznego spaceru. Pozwala to mięśniom przywyknąć do posiadania implantów oraz pozwala skórze nóg zacząć rozciągać się. Po tym jak opatrunki zostały usunięte, można już brać krótkie codzienne prysznice.
Po tygodniu rozpoczyna sie etap powrotu do zdrowia, który trwa do 3 tygodni. Należy pokonywać już większe odległości, oczywiście nie można wykonywać męczących czynności, zanikają wszelkie zasinienia, rozpoczyna sie normalne chodzenie.
Bez komplikacji, do pełnych i nieograniczonych aktywności fizycznych takich jak podnoszenie ciężarów,  jazda na rowerze, bieganie itp pacjent jest wstanie powrócić w ciągu 4 – 6 tygodni, ale może to się nawet przeciągnąć do 2 miesięcy po operacji, różni sie to w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zagrożenia i powikłania:

 • infekcje
 • krwawienie
 • przerost blizn
 • uszkodzenie mięśniowe
 • uszkodzenie nerwu
 • przesunięcie i asymetria

Koszt zabiegu: 7000 – 12000 PLN

AMIN

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version