Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Makijaz

Siniaki – problem po zabiegu

siniaki;krwiaki;przebarwienia;komplikacje;kamuflaż;okłady;

siniaki;krwiaki;przebarwienia;komplikacje;kamuflaż;okłady; - siniaki;krwiaki;przebarwienia;komplikacje;kamuflaż;okłady;
Największym problemem pacjenta medycyny estetycznej jest możliwość  wystąpienia po zabiegu siniaków, które są dość trudne do zamaskowania, a które niewątpliwie zdradzają wykonanie zabiegu.
Oto kilka sposobów jak się ich pozbyć, a w czasie leczenia skutecznie zamaskować.
Przed siniakami po zabiegu mogą nas uchronić okłady żelowe - zimne. Należy jednak pamiętać o dwóch istotnych zasadach.
Po pierwsze okład ma sens, jeśli zostanie zrobiony maksymalnie do 30 minut po zabiegu. Po drugie okład lodowy musi być suchy, czyli owinięty w ręcznik papierowy, serwetkę lub gazę. Jeśli nie zdążyliśmy zrobić takiego okładu w określonym czasie to korzystne będą już tylko okłady ciepłe.


Jeżeli niestety nie uda nam się już ustrzec przed siniakami, będziemy zmuszeni je zakrywać dopóki nie da się ich pozbyć. Aby przyspieszyć ich zniknięcie pomocne będzie zastosowanie kuracji przeciw siniakom. Niewątpliwie też, musimy znaleźć odpowiednie kosmetyki które pozwolą nam  je zamaskować abyśmy mogli normalnie funkcjonować i nie narażać się na domysły - skąd się mogły wziąć.
W aptece możemy nabyć wiele specyfików na siniaki np. żele z arniką, kasztanowcem czy kremy z heparyną. Z kosmetycznych pozycji pomocne będą kremy z witaminą K np. auriderm OX.
Można tez ratować sytuacje domowymi sposobami.
Korzystne są okłady z mięty, mogą być np. w postaci naparów. Miejsca zasiniaczone można  smarowac miętową pastą do zębów (stary sprawdzony sposób bokserów).
O ile lekarz nie widzi przeciwwsazań idealnym, najszybszym sposobem na pozbycie się siniaków jest skorzystanie z sauny oraz okłady naprzemienne zimne i ciepłe.
Leczenie siniaków zajmie nam parę dni, a kolor siniaka będzie przechodził w początkowej fazie od czerwieni poprzez fiolet do zieleni, by pod koniec przyjąć barwę żółtą.
W tym okresie przyda nam się niezbędnik w postaci dobrego korektora. Przetestowaliśmy wiele z nich i faworytem według nas jest profesjonalny korektor Kryolan.
Kamuflaże Kryolan
Kryolan to firma produkująca kosmetyki kolorowe przeznaczone dla wizażystów. Firma ta proponuje wiele zestawów kolorystycznych i na pewno każdy znajdzie paletkę kolorów dla siebie. Aby całkowicie zamaskować siniaka powinniśmy się zaopatrzyć w dwie paletki. Paletkę korektorów kolorowych oraz naturalnych cielistych. Odcienie cieliste dostępne są w wielu odcieniach, które możemy ze sobą łączyć otrzymując odcień idealny dla nas . Przyda nam się też pędzelek do korektora aby wygodnie aplikować go na skórę.
Korektor  składa się z trzech kolorów które przydadzą się nam się nie tylko do zakrywania siniaków ale też, do krycia zaczerwienień na twarzy oraz plam pigmentacyjnych. Żółty kolor służy do tuszowania siniaków, także tych pod oczami, fioletowy do zakrywania przebarwień w kolorze pomarańczowym i brązowym czyli plam pigmentacyjnych, a zielony do ukrycia zaczerwienień,   nie tylko rumieni czy rozszerzonych naczynek krwionośnych tzw. „pajaczków”, ale też zaczerwienień po pryszczach czy iniekcjach.
Jak zastosować kamuflaże Kryolan.
Jeśli mamy sucha skórę nakładamy korektor na krem/bazę pod makijaż, jeśli posiadamy tłusta cerę lepiej sprawdzi się nałożony na czyta suchą skore przetartą tonikiem czy płynem miceralnym. Aplikujemy go pędzelkiem a później wklepujemy opuszkiem palca. Stosując zasadę, im mniej tym lepiej.
Na tak przygotowana skórę kładziemy makijaż tak jak to robimy zwykle, a jeśli są jeszcze jakieś prześwity siniaka, na wierzch dajemy niewielką ilość korektora w kolorze naszej cery.
Ważne jest ze proponowany kamuflaż nie daje efektu maski, a dany z umiarem jest zupełnie niewidoczny na naszej skórze.
Odpowiednie nałożenie korektora kamuflującego wymaga pewnej wprawy, ale z czasem dojdziemy do perfekcji a efekt jest zdumiewający i zadowoli nawet najbardziej wymagająca osobę. Wszystko co nie chciane na twarzy znika jak w photoshopie.
Kosmetyki Kryolan można nabyć w kryolancitywarszawa.com.pl lub sklepie internetowym ladymakeup.pl

 

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version