Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi laserowe

Depilacja w domu, czy w gabinecie medycyny estetycznej?

depilator; IPL; depilacja; usuwanie włosów; owłosienie;

depilator; IPL; depilacja; usuwanie włosów; owłosienie; - depilator; IPL; depilacja; usuwanie włosów; owłosienie;

Nieraz pewnie zadajecie sobie pytanie? Czy wybrać się na zabieg profesjonalny usuwania owłosienia. Czy może kupić urządzenie LPI do użytku domowego i oszczędzić sobie czas i mieć je pod ręka, kiedy najdzie nas ochota na zabieg w domowym zaciszu.
Raz na jakiś czas pojawia się produkt związany z pięknem, który próbuje konkurować z urządzeniami do zabiegów profesjonalnych w gabinetach medycyny estetycznej.

A system usuwania włosów Braun Silk-expert IPL jest jednym z takich produktów. W 2013 roku próbowałam profesjonalnego zabiegu i byłam bardzo zadowolona z efektów (brak odrostu włosków do dnia dzisiejszego). Zostały mi łydki ale dojazdy umawianie terminów jest dość kłopotliwe, więc postanowiłam wypróbować urządzenie do depilacji IPL w domu. Po przeczytaniu wielu recenzji padło na IPL Braun BD5009 . Depilatory IPL stały się moim ulubionym sposobem usuwania włosów i jedynym który czyni to trwale. Jednakże wiem, że wiele recenzji w których urządzenia są rozdawane do testów są utworami pochwalnymi na cześć produktu. Dlatego pozostało mi przekonać się samej co do jego funkcjonalności.

Czym jest IPL Braun Silk-expert?

Braun Silk-expert to system IPL, który powoduje trwałe widoczne usuwanie włosów. Działa poprzez celowanie w melaninę w mieszku włosowym, pomagając w ten sposób przerwać cykl ponownego wzrostu włosów. Regularnie stosowany pomaga zapobiegać przedostawaniu się niepożądanych włosów na powierzchnię skóry, pozostawiając gładką, pozbawioną włosów skórę. Tyle o urządzaniu przedstawiają reklamy w Internecie i opis producenta.

Przez kilka tygodni korzystam z systemu usuwania włosów Braun Silk-expert IPL i dzisiaj podzielę się swoimi początkowymi wrażeniami z produktu jak i wynikami po czterech tygodniach po zaprzestaniu stosowania.
Istnieją różne modele produktu, z których każdy jest dołączany do różnych akcesoriów. Ten, który mam, to specjalna edycja piękna, która pochodzi z Sonic Body Exfoliator.

Najważniejsze cechy IPL Braun Silk-expert

Pierwszą rzeczą, która zwróciła moją uwagę, był elegancki wygląd urządzenia przenośnego. Nie było takiej masywnej bazy, jaką maja inne tego typu urządzenia na rynku. Oznaczało to, że nie musiałem pakować urządzenia za każdym razem po użyciu, co z kolei oznaczało, że z pewnością będę go używał co tydzień. I właśnie to robię - niezawodnie używam go co tydzień.

Drugą cechą, którą spodobała mi się w IPL firmy Braun, jest „tryb poślizgu”, który skutkuje szybkim i wydajnym zabiegiem IPL. W starym IPL, który miałem, musiałbym podnieść i umieścić urządzenie na różnych częściach leczonego obszaru ciała. Dzięki IPL Braun mogę użyć trybu szybowania, aby wyzwolić więcej błysków i mniej przeoczonych obszarów. Przyspiesza to również cały proces. Mogę wykonać obie nogi w około 15 minut. Pod pachami jest jeszcze szybciej - zajmuje mniej niż 2 minuty. Jestem bardzo zadowolona z prędkości.

Trzecią atrakcją byłby „łagodny tryb”, który pozwala IPL dostosować się do różnych odcieni skóry tak szybko i dokładnie, jak w trybie normalnym. Delikatny tryb wykorzystuje niższą intensywność światła i jest idealny do leczenia wrażliwych obszarów, takich jak ramiona.
Inne kluczowe funkcje IPL Braun Silk-expert

• Inteligentny czujnik odcienia skóry SensoAdapt: który w sposób ciągły odczytuje odcień skóry (80x na sekundę) i automatycznie dostosowuje intensywność światła, aby uzyskać najlepszą skuteczność i bezpieczeństwo.
• 120 000 błysków: IPL oferuje do 6 lat zabiegów na całe ciało lub 14 lat w przypadku stosowania na dolnych nogach, bikini, twarzy i pach.
IPL Braun Silk-expert nie wymaga baterii ani ładowania. Wystarczy podłączyć go do sieci i używać go bez przerw. Nie muszę się też martwić o zmianę żarówek, a było to dla mnie dość ważne.

Dodatkiem jest eksfoliator Silk-épil SkinSpa. Szczoteczka złuszczająca usuwa martwe komórki naskórka, przez co widocznie ma poprawiać wygląd skóry, czy faktycznie?
Jak dla mnie szczotka to gadżet, który jest dość słaby. Zdecydowanie wole tu urządzenia dedykowane do tych czynności i kupowane jako urządzenia, a nie dodawane jako gratis!

IPL Braun Silk-expert jest niezwykle ekskluzywny w użyciu. Jest pięknie zbudowany, ślizga się po skórze, szybko wykonuje pracę, a współczynnik bólu jest niewielki nawet przy pełnej mocy. Urządzenie trochę się nagrzewa wtedy trzeba na chwilę je odstawić.

Jedynym drobnym problemem, który mam, jest to, że jest trudny w użyciu na mniejszych obszarach kostnych, takich jak podbródek lub górna warga, ponieważ urządzenie nie styka się ze skórą po obu stronach. Nie twierdzę, że nie działa na tych obszarach, ale to jest trochę trudne.

Ogólnie rzecz biorąc, uwielbiam ten system IPL firmy Braun, jeśli chodzi o prace z nim.
Po czterech tygodniach mogę stwierdzić że włoski odrastają i w czasie wakacji trzeba będzie nogi golić. Co prawda wystarczy golenie raz w tygodniu a włoski są bardzo mocno przerzedzone. ale są!
I nie ma mowy by cieszyć się w pełni wydepilowanymi nogami w wakacje.
W porównaniu do urządzeń profesjonalnych gdzie wystarczyły 4 sesje by pozbyć się owłosienia trwale bez zabiegów uzupełniających, te urządzenie wydaje się dość słabe a efekt taki sobie.
Jednak biorąc po,d uwagę wszelkie skutki uboczne golenia, woskowania i tego typu metod. Takich jak, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienie, wrastanie włosków itp., To nawet domowe urządzenie IPL jest dużo lepszym rozwiązaniem od wymienionych.

red. cyryl-bea

foto: Beata Ratajczak

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version