Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi estetyczne

Policzki – metody modelowania

policzek1

policzek1
Policzki mają duży wpływ na wygląd twarzy to one między innymi powodują, że rysy są damskie lub męskie i że twarz wygląda staro czy młodo, atrakcyjnie lub nie.

Modelowanie policzków to sposób na poprawienie wyglądu twarzy polegający na pozbyciu się problemu zapadniętych policzków lub braku wyraźnych kości policzkowych lub nadmiernie wyeksponowane oraz brak wykształconego konturu twarzy.


Niestety, kości policzkowe i policzki trudno skorygować makijażem. Róż czy bronzer nigdy nie dadzą takich efektów jak wymodelowanie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastyka.

Istnieją różne sposoby modelowania policzków. Można je wymodelować za pomocą odpowiednich preparatów podawanych igła lub kaniulą na bazie kwasu hialuronowego lub za pomocą własnej tkanki tłuszczowej pobieranej z innych części ciała.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane do tego celu mogą mieć różna trwałość a wiec i sam zabieg trzeba będzie, co jakiś czas powtarzać.

Ma to jednak swoje zalety, ponieważ zawsze przy kolejnym zabiegu możemy udoskonalać kształt policzka.
Można też się zdecydować na zabieg stały za pomocą implantów policzkowych.

Implanty są różnego kształtu i rozmiaru, dlatego dopasowuje się je indywidualnie do każdej twarzy.

Wypełnienie policzków czy to za pomocą wypełniaczy czy tez implantów znacznie odmładza twarz, która z wiekiem robi się coraz mniej zaokrąglona. Biorąc pod uwagę inwazyjność zabiegów wprowadzenia implantów pod skórę, trzeba zawsze brać pod uwagę inne, mniej inwazyjne metody opisane wcześniej.

Więcej o metodzie powiększenia policzków za pomocą implantów, można znaleźć:

http://beautywpolsce.com/Implanty-policzkow-%E2%80%93-Chirurgia-plastyczna-kosci-policzkowych.html

Wybór odpowiedniego kształtu modelowania policzków zależy od indywidualnych upodobań osoby, jednak generalnie kobiece policzki wyglądają atrakcyjnie, jeśli są pełne i okrągłe, natomiast męskie kości policzkowe powinny być krótsze i węższe. Wyboru metody, jaka policzki zostaną skorygowane dokonuje się w uzgodnieniu z lekarzem.

Należy jednak pamiętać, iż jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ zmiana wyglądu policzków znacznie zmienia kształt twarzy. Jeśli wypełnienie i ułożenie preparatu zostanie źle dobrane, rezultatem będzie nieatrakcyjny wygląd twarzy.

Zabieg wymodelowania policzków u lekarza medycyny estetycznej trwa ok. 45 minut. Jeśli preparat jest podawany kaniulą nie zostawia on żadnych widocznych śladów po zabiegowych prócz miejsc wkłuć. Przy podaniu preparatu igła mogą wystąpić przemijające zasinienia w miejscach wkłucia. Pacjent może po zabiegu wrócić do normalnych zajęć. Na drugi dzień od zabiegu twarz może być lekko opuchnięta a pacjent odczuwać może lekki ból, który nie wymaga leczenia farmakologicznego. Efekt jest widoczny zaraz po iniekcji a pełne ukształtowanie policzków widoczne jest po około 4 tygodniach od zabiegu. Efektem możemy cieszyć się od 8 miesięcy nawet do 3 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem i możliwościami modelowania policzków porozmawiaj o tym na naszym forum

http://beautywpolsce.com/forum/

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version