Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Piersi

Jak wybrać implanty piersi – certyfikat FDA wyznacznikiem jakości.

implanty piersi; powikłania; powiększenie piersi; najlepsze implanty; jakie implanty piersi;wybór implantów;

implanty piersi; powikłania; powiększenie piersi; najlepsze implanty; jakie implanty piersi;wybór implantów; - implanty piersi; powikłania; powiększenie piersi; najlepsze implanty; jakie implanty piersi;wybór implantów;
Decydując się na zabieg powiększenia piersi musimy podjąć szereg bardzo ważnych decyzji, które będą miały wpływ nie tylko na późniejszy wygląd naszych piersi, ale także na ich zdrowie. Pierwszym problemem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest wybór lekarza operatora, który wykona u nas zabieg powiększenia piersi. Kolejnym zaś będzie wybór implantów piersi. Decyzja o tym, jakiej jakości implanty będą u nas wszczepione musi być bardzo dobrze przemyślana, a wybór trafny. Byłoby bardzo nieroztropnym przy tak ważnym problemie kierować się tylko reklamą w prasie czy w Internecie.


Jak ważnym problemem jest jakość zastosowanych do operacji implantów mogły się przekonać w ostatnim czasie kobiety, które zdecydowały się na powiększenie piersi z użyciem implantów PIP (Poly Implant Prothese). Okazało się, iż silikon użyty do produkcji tych implantów nie spełniał odpowiednich kryteriów medycznych, czyli wymogów ustalonych przez European Medical Device Law. e.g. 93/42/EWG.
Dość często młode kobiety, które decydują się na zabieg powiększania piersi, a nie dysponują odpowiednio zasobnym portfelem, szukają tańszych rozwiązań. Nie koniecznie wtedy trzeba rezygnować z jakości implantów, bo to one decydują jak długo będziemy się cieszyć zdrowym pięknym biustem.
Implanty obok wyboru specjalisty to najważniejszy element naszej operacji, którego nie można pominąć, ponieważ przez wiele lat będą one częścią nas.
Zatem jakimi kryteriami powinnyśmy się kierować wybierając odpowiednie implanty piersi?
Na pewno powinnyśmy się decydować na takie implanty, które mają odpowiednie certyfikaty. Dobrze jest, jeśli implanty oprócz wymaganych certyfikatów krajowych, które pozwalają na ich zastosowanie spełniają także dodatkowe międzynarodowe normy kontroli jakości oraz aktualne wymogi Dobrej Praktyki Wytwarzania (CGMP), w tym normy FDA, CE i ISO.
Należy dodać ze certyfikat FDA powinien obejmować cały wyrób, czyli gotowy implant a nie tylko poszczególne jego elementy np. wypełnienie.
Dlaczego FDA jest tak istotne przecież to tylko certyfikat uprawniający do używania implantów na terenie USA.
A to dlatego, że w po fali oskarżeń pod adresem silikonowych implantów piersi o powodowanie różnych niebezpiecznych chorób w roku 1992 Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zakazała wszczepiania implantów wypełnionych silikonem na terenie Stanów Zjednoczonych. Mając implanty silikonowe na „cenzurowanym” agencja wyznaczyła najsurowsze na świecie normy, jakim implanty silikonowe piersi musiały sprostać.
Aby mogły one być używane na terenie USA, musiały spełnić te ostre normy i otrzymać od FDA odpowiedni certyfikat.
Firmy zajmujące się produkcją implantów wraz z najlepszymi specjalistami w dziedzinie chirurgii plastycznej zajęły się wzmożonymi badaniami oraz ulepszaniem swoich produktów, aby sprostać wymaganiom FDA, co do ich jakości i bezpieczeństwa stosowania.
Po wielu latach badań przeprowadzonych na nowej generacji implantów silikonowych, koncern Silimed jako pierwszy producent spoza USA otrzymał od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) certyfikat na wypełnione żelem, silikonowe implanty piersi. Certyfikat ten potwierdza bardzo wysoką jakość oraz bezpieczeństwo stosowanych produktów. Inni producenci posiadający taki certyfikat na cały wyrób to amerykański Mentor oraz Allergan.
Ważne jest też w ilu krajach z powodzeniem sprzedaje swoje wyroby, czy jest to cały świat czy tylko Europa. Inne restrykcyjne certyfikaty wydaje australijski PBAC (Australijska Agencja Oceny Technologii Medycznych).
Dość często producenci zasłaniają się brakiem FDA twierdząc, iż nie posiadają takiego certyfikatu bo nie zamierzają sprzedawać swoich wyrobów na terenie Stanów Zjednoczonych. Faktycznie może tak być ale nie musi wszak jest to jedna z najlepszych wymówek bo kto nie chciałby sprzedawać swojego wyrobu na największym światowym rynku. Tak więc, mając wybór bezpieczniej będzie wybrać implant certyfikowany FDA niż z jego brakiem.
Zrozumiałym jest, iż nowe technologie ze względu na krótki czas w użytkowaniu jeszcze takiego certyfikatu się nie dorobiły ale wtedy można dowiedzieć się czy maja pozytywną aktredytację FDA i czy producent w ogóle w swoim portfolio posiada wyroby z certyfikatem FDA.
W przypadku jeśli zaś mamy wybór tej samej bądź podobnej technologii, nasz wybór powinien paść  na implanty z certyfikatem FDA.
Nasze implanty też, na które się zdecydujemy powinny pochodzić od liderów w dziedzinie produkcji implantów piersiowych na światowym rynku, spełniających wszystkie powyższe kryteria, którzy mają stabilną pozycję i od lat produkują z powodzeniem implanty, cieszące się szerokim uznaniem. Stabilność koncernu, oraz wieloletnie już zadowolenie pacjentek, daje gwarancję, iż dokonany wybór będzie właściwy a kobiety, które powiększą swoje piersi będą mogły długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym biustem.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version