Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Chirurgia plastyczna

Producent implantów PIP. zamknięty

 

do artFrancuski producent implantów piersiowych zostaje zamknięty po ujawnieniu oszustw i przecieku.

We wtorek francuski sąd nakazał zamknięcie firmy produkującej implanty piersiowe, po tym jak organy odpowiedzialne za ochronę zdrowia nakazały wycofanie z rynku jej produktów, w których wykorzystano żel silikonowy, na którego użycie nie miał zezwolenia.

Po wyroku ogłoszonym we wtorek przez sąd w Toulon, syndyk Xavier Huertas , powiedział agencji AFP, że „100 pracowników firmy zostało zwolnionych, a fabryka musi zostać zamknięta”.

Firma Poly Implant Prothese (PIP) miała produkować implanty niezgodnie z przepisami, stosując żel, który nie posiadał odpowiednich zezwoleń.

AFSSAPS - agencja nadzorująca we Francji produkty medyczne – także wprowadziła zakaz sprzedaży tych implantów.

Około 90% implantów produkowanych przez PIP było eksportowanych.

Odsłony: 4527

Czytaj więcej: Producent implantów PIP. zamknięty

„Piękniej bezpiecznie”

Foto_Piotr_Osuch_resizeChirurgia plastyczna to ciągle temat, który wzbudza poruszenie i dyskusje. Zdania są podzielone, dla jednych to świetny sposób na pozbycie się kompleksu, który często powoduje poczucie niskiej wartości człowieka, inni zaś są przeciwni twierdząc, że człowiek powinien zaakceptować siebie takim jakim jest. No dobrze, ale co w momencie gdy jesteśmy zdeterminowane i zdecydowane na zmianę bo mamy dość patrzenia na swoje niedoskonałości. Gdzie szukać dobrego lekarza, czym się kierować, na co zwrócić uwagę aby bezpiecznie i pomyślnie przejść operacje plastyczną?

Odsłony: 4799

Czytaj więcej: „Piękniej bezpiecznie”

Szwedka w śpiączce po operacji plastycznej

spiaczkaPrzed trzema miesiącami do dawnego Szpitala Kolejowego w Gdańsku, wchodzącego w skład Pomorskiego Centrum Traumatologii, zgłosiła się 24-letnia studentka biomedycyny ze Szwecji, by poddać się prywatnie operacji plastycznej piersi. Zamierzała poprawić urodę przed zaplanowanym na lato przyszłego roku ślubem.

Odsłony: 6403

Czytaj więcej: Szwedka w śpiączce po operacji plastycznej

Powiększanie ust implantami silikonowymi

usta4

Jednym z najczęściej wykonywanych obecnie zabiegów chirurgii plastycznej i estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust. Starsze rozwiązania, zarówno te tymczasowe jak i trwałe, rozczarowały nie tylko pacjentów, ale także chirurgów.
Tymczasowe sposoby powiększania ust, opierają się na wstrzykiwaniu szeregu produkowanych obecnie wypełniaczy. Metoda ta wymaga powtarzania nieprzyjemnego dla pacjenta zabiegu i co się z tym wiąże, poświęcenia większej ilości czasu i pieniędzy, a okres utrzymywania się zadowalających efektów po zabiegu jest krótkotrwały.

Odsłony: 21025

Czytaj więcej: Powiększanie ust implantami silikonowymi

Body Jet

body jet foto 2 mat.prasowe look med device resizeWoda drąży... tłuszcz
Coraz więcej osób chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów sięga po diety cud oparte na dużej ilości płynów, wylewa litry potu na siłowni, regularnie odwiedza pływalnie i sauny. Niestety metody te wymagają czasu, samokontroli i determinacji. Często okazują się także niewystarczające do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Woda bez wątpienia jest naszym sprzymierzeńcem w pozbywaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. A tym, którzy oczekują szybszych efektów z pomocą przychodzi technologia estetyczna, która najskuteczniej poskramia i potrafi precyzyjnie wykorzystać jej oczyszczająco-drenujące właściwości.

Odsłony: 10860

Czytaj więcej: Body Jet

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version