Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Profilaktyka

"Punkty życiowe" a terapia dr Lyapko

Lyapko; akupunktura; akupresura; masaż; przeciwbólowe; cellulit; terapia;

Lyapko; akupunktura; akupresura; masaż; przeciwbólowe; cellulit; terapia; - Lyapko; akupunktura; akupresura; masaż; przeciwbólowe; cellulit; terapia;
Terapia wieloigłowa, która nie uszkodzisz skóry, a pozbędziesz się problemu, brzmi ciekawie prawda?
Na czym polega innowacyjność tych produktów, bo nie można tu mówić o jednotorowym działaniu. Aplikatory te służą nie tylko zdrowiu, czyli terapii wielonarządowej od rehabilitacji czy terapię przeciwbólową ale i też służą urodzie i jej defektom.


W świecie nie ma analogicznych produktów do aplikatorów Lyapko, ponieważ nie mają sobie równych pod względem wielokierunkowości i siły oddziaływania, efektywności i skuteczności, swej prostoty oraz niezawodności w stosowaniu. Aplikatory mobilizują wewnętrzne możliwości  całego organizmu. Stymulują wypracowywanie naturalnych substancji leczniczych, które w niezbędnych dawkach fizjologicznych organizm jest sam w stanie wytworzyć, ale też kompensują niewystarczającą aktywność ruchową.
 
Aplikatory wieloigłowe Lyapko – to wałki z zamocowanymi na nich igłami, wykonanymi z niezbędnych dla organizmu metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra. Igły aplikatorów Lyapko są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zaostrzone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są całkowicie bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry i nie mają styczności z krwią, nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Już w starożytności zauważono, że na ciele każdej chorej osoby, da się zlokalizować miejsca, które bolą przy uciskaniu, a odpowiednie oddziaływanie na nie, może prowadzić do ustępowania choroby. Zostały one nazwane „punktami życiowymi” - inaczej punktami aktywnymi biologicznie. Naukowo są to niewielkie odcinki skóry i tkanki podskórnej, w których znajduje się kompleks powiązanych wzajemnie mikrostruktur, dzięki czemu tworzy się aktywny obszar biologiczny, oddziałujący na zakończenia nerwowe oraz na powstawanie związków między odcinkiem skóry oraz danym narządem wewnętrznym.
 
Zaobserwowane analogie, stały się podstawą do opracowania przez Nikolaya Lyapko – ukraińskiego doktora nauk medycznych, lekarza terapeutę, refleksologa – bardzo skutecznej odmiany terapii odruchowej – zwanej powierzchniową terapią wielogłową. Metoda ta od wielu lat stosowana jest z sukcesem w wielu krajach - także w Polsce. Staje się ona coraz bardziej popularna – nie tylko ze względu na swoją niesamowitą skuteczność, ale także ze względu na łatwość jej stosowania i dostępność. Nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani doświadczenia, dlatego też można ją stosować nie tylko z pomocą specjalistów ale także samodzielnie - w warunkach domowych.
 
Istota terapii wieloigłowej aplikatorami Lyapko polega na oddziaływaniu poprzez określone punkty aktywne biologicznie ciała na odpowiadające im narządy wewnętrzne. Umiarkowane drażnienie zakończeń nerwowych, skupionych w określonych punktach skóry, mięśni i innych tkanek, a za ich pośrednictwem – pni nerwowych, odbudowuje regulację nerwową w organizmie.
 
 
Aplikatory wieloigłowe Lyapko – to wałki z zamocowanymi na nich igłami, wykonanymi z niezbędnych dla organizmu metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra. Igły aplikatorów Lyapko są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zaostrzone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są całkowicie bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry i nie mają styczności z krwią, nie powodują żadnych skutków ubocznych.
 
 Jaki jest mechanizm działania tych aplikatorów?
Wszystkie metale są „spokrewnione” z organizmem. Każda igła – to metaloterapia. Ze swojej praktyki medycznej -  dr Lyapko wiedział, że 20-minutowy zabieg igłowy na daną część ciała prowadził do wytwarzania przez skórę enzymów, rozszczepiania i wchłaniania przez powierzchnię skóry. Na ciele widać to w postaci niebieskich punktów.
 
Poza tym nasza skóra wykorzystuje niezbędną ilość minimalnych dawek metalu z aplikatora. A my odbieramy to w postaci przyjemnych komfortowych odczuć. Najczęściej po 5-7 minutach zabiegu człowiek zasypia. Wcześniej natomiast odczuwa przyjemne ukłucia, wibracje, pulsacje i ma inne doznania, których nie odbiera przy użyciu innych aplikatorów.
 
Humoralne działanie aplikatora przejawia się w elektroforezie metali w środowisku płynnym organizmu człowieka. Przy podrażnianiu receptorów skóry powstają prądy bioelektryczne, które przy określonej długości fali i odpowiedniej częstotliwości wahań oddziałują w sposób leczniczy.
 
Tyle teorii przejdźmy teraz do praktyki. Przetestowaliśmy kilka z tych aplikatorów na problemy zdrowotne a mianowicie migrenę, bóle szyjne głowy a także urodowej natury jak cellulit i zwiotczenie skóry. Efekty przerosły nasze oczekiwania.
W przypadku migren, leżenie 10 minutowe na macie spowodowało zmniejszenie częstotliwości występowania napadów migrenowych, a we wczesnym etapie napadu migrenowego jego cofnięcie bez użycia środków farmakologicznych.
W przypadku szyjnego bólu głowy, całkowite wycofanie się bólu. Wałek igłowy zaś, okazał się idealnym narzędziem na zwiotczenie skóry ramion czy cellulitem na udach. W tym wypadku wymagało to jednak więcej cierpliwości a zwłaszcza systematyczności w działaniu. Pierwsze efekty można było zauważyć po trzy tygodniowym regularnym stosowaniu wałka ale efekty były zdumiewające.
 
 Wśród całej gamy aplikatorów spokojnie znajdziemy odpowiedni dostosowany do naszego problemu takiego jak:
 
•           ból kręgosłupa, stawów, mięśni i wspominane bóle głowy;
•           skracające okres całkowitego powrotu do zdrowia po urazach czaszkowo-mózgowych, złamaniach, operacjach, udarach;
•           przeciwdziałające powstawaniu odleżyn u przewlekle chorych;
•           wspomagające leczenie mózgowego porażenia dziecięcego;
•           wspomagające leczenie i profilaktykę zachorowań przy schorzenia przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i systemu nerwowego;
•           sprzyjające normalizacji równowagi hormonalnej, procesów metabolicznych w przypadku schorzeń endokrynologicznych;
•           usuwające zaburzenia seksualne i doprowadzając do normalizacji funkcji płciowych u mężczyzn i kobiet;
•           przy wspomaganiu leczenia chorób ginekologicznych sprzyjają usuwaniu ognisk zapalnych i zaburzeń cyklu menstrualnego;
•           wspomagają też prawidłowy przebieg ciąży, profilaktykę i leczenie rozstępów, pozbycie się kolki u noworodków;
•           pomagają w rozgrzewce mięśni przed ekstremalnym wysiłkiem fizycznym oraz regeneracji po nim;
•           zwiększają aktywność życiową, normalizują sen i przemianę materii;
•           są wspaniałym środkiem usuwającym szkodliwe skutki nadmiernego napięcia nerwowego, a tym samym skutecznym środkiem odstresowującym;
•           pozwalają skrócić okres przyjmowania lekarstw, a potem całkowicie z nich zrezygnować.
•           pomagają pozbyć się nałogów (alkoholowych, nikotynowych);
•           stosowane są też w kosmetologii oraz skutecznie pomagają pozbyć się nadwagi oraz cellulitu
Nie sposób wymienić tu wszystkich zastosowań aplikatorów bo jest ich bardzo wiele warto się więc zaopatrzyć w takie proste urządzonko, które z łatwością zmieści się w każdej szufladzie i zaoszczędzi nam nadmiernego stosowania środków farmakologicznych.

Oryginalne aplikatory można nabyć:
Acus Med - sklep dla fizjoterapeutów i sportowców

oryginalne przyrządy Lyapko

 

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version