Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Marokańska Glinka Rhassoul, Rassoul, Ghassoul

Co to jest Rhassoul ?
Glinka Rhassoul znana jest również pod nazwą Rassoul lub Ghassoul. Nazwa pochodzi od czasownika „Rassala” znaczącego po arabsku „myć". W dosłownym tłumaczeniu oznacza "materiał, który myje".
Rhassoul jest naturalną glinką mineralną. Produkt 100% naturalny i ekologiczny.
Do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Stosowany jako maska "od stóp do głów".

Marokańska Glinka Rhassoul

Marokańska Glinka Rhassoul - Marokańska Glinka RhassoulGlinka Rhassoul, Rassoul, Ghassoul znana na całym świecie, pochodzi wyłącznie z pięknego kraju zwanym Maroko, jest gliną wydobytą w górach Atlas (w dolinie Moulouya, około 200 km od miasta Fez). Wydobywana jest ręcznie z głębi ziemi (w przeciwieństwie do innych kopalni gliny).
Glinę przemywa się wodą, rozkłada na dużym talerzu i suszy (na słońcu latem, w piecu zimą). Uzyskane płytki z Rhassoul mogą być starte na proszek, lub sprzedawane w stanie surowym. 75% produkcji przeznaczona jest na eksport.
Rhassoul jest częścią „kultury Hammam "w taki sam sposób jak czarne mydło,  rękawica czy olej arganowy. Stosowany od XII wieku na całym Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej tradycyjnie jest oferowany jako prezent dla młodych narzeczonych. Dziś, marokańska rodzina królewska zachowuje jedną z wielu żył podziemnych "Djebel Rhassoul" na własny użytek.

W tradycji beduińskiej stosowana była do czyszczenia włosów, twarzy i ciała. Współcześnie stosowana jest w zabiegach Spa, w ekskluzywnych ośrodkach odnowy biologicznej, w kosmetyce, dermatologii oraz farmakologii.

Skąd pochodzi Rhassoul ?

Stosowana od wieków przez kobiety w Maroku. Posiada właściwości ściągające , oczyszczające, hypoalergiczne i nie jest ona agresywna dla skóry. Stosowana jako maska na twarz i włosy, lub peeling ciała w łaźni parowej. Ideałem jest, aby przygotować własna masę, z suszonych płytek Rhassoul.  Odkryte bogactwo tego naturalnego kamienia, nadaje skórze blask, oczyszcza ją i pielęgnuje włosy.

Jakie są zalety i właściwości Ghassoul ?
Rhassoul nie zawiera środków  powierzchniowo czynnych, takich jak mydła, szampony. Ma właściwości oczyszczające poprzez naturalne procesy:
mieszając z wodą pęcznieje, tworząc bardzo miękkie ciasto.
Składa się z bardzo drobnych cząstek, pochłania nieczystości, martwe komórki skóry i kurzu, pyłu oraz tłuszcze jak suszka, które są eliminowane w trakcie spłukiwania wodą .

Właściwości:
• myjące
• absorbujące
• hypoalergiczne
• odtłuszczające
• pochłaniające nadmiar sebum
• wygładzające
• peelingujące

Jego główne działania to:
• napinające,
• ujędrniające,
• łagodzące,
• czyszczące 
• ścierające
• odświeżające
• detoksykujące  

Glinka Rhassoul jest hipoalergiczna i jest idealna dla bardzo wrażliwej skóry i trądzikowej. Rhassoul generalnie nie jest zalecany do skóry i włosów suchych i sugeruje się, aby dodać trochę oliwy z oliwek lub oleju arganowego w zakresie ochrony i odżywiania.

Marokańska Glinka Rhassoul

Marokańska Glinka Rhassoul - Marokańska Glinka Rhassoul

Zastosowanie na kilka sposobów :

• do pielęgnacji ciała - działa jak peeling, oczyszcza bardzo delikatnie i wygładza skórę, reguluje wydzielanie sebum
pod prysznicem, masaż w okrężnymi ruchami, następnie spłukać.
Wynik: skóra miękka i jedwabista, wolna od martwych komórek i zanieczyszczeń.
• jako szampon lub maska do włosów – zalecany do włosów przetłuszczających się, oczyszcza i usuwa łupież, ożywia połysk włosów, nie podrażnia gruczołów łojowych
Zastosowanie pasty na wilgotne włosy, pozostawić na 15 do 20 minut a następnie spłukać. Włosy są jedwabiste i puszyste.
• odżywcze i ściągające maski - szczególnie polecany dla skóry wrażliwej i alergicznej, nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry
• do pielęgnacji twarzy - poprawia wygląd i nadaje jasny odcień skórze, sprawiając, że skóra jest gładka, napięta i zdrowo wyglądająca
stosować  jednolita warstwę, unikając oczu, pozostawić do wyschnięcia  (po wyschnięciu staje się nieskuteczna), a następnie spłukać ciepłą wodą. Cera jest jaśniejsza, skóra oddycha.

Skuteczność
Od kilku lat Ghassoul, Rassoul lub Rhassoul pozostaje istotnym elementem dla wszystkich preparatów w łaźni tureckiej (Hammam). Jeśli kobiety oczekują czarnego mydła, a także rękawiczki, z pewnością nie zapomną Ghassoul do pielęgnacji ciała i stóp. To jest podstawowa potrzeba i pielęgnacja, która stanowi integralną część wymogów dla piękna wszystkich kobiet, dla tych młodych i starszych.

Jak przechowywać Rhassoul?
Rhassoul przechowujemy w suchym miejscu.

Sposób użycia :
Rozmoczyć żądaną ilość minerału w pojemniku z letnią wodą, aż do otrzymania mieszaniny dość wilgotnej, aksamitnej i sprężystej. Używać jako żelu pod prysznic lub szamponu. Przy pielęgnacji ciała, pastę nakłada się okrężnymi ruchami, aby lepiej oczyścić skórę.

Składniki Rhassoul ?
Rhassoul jest glinką.
Jony magnezu i krzemu, tlenki żelaza, aluminium i wapnia

Pochodzenie: Maroko, 200g

1. Maska oczyszczająco – pielęgnująca na twarz i ciało:
- Rhassoul
- woda z kwiatów pomarańczy 
- olej arganowy
Przygotowanie Rhassoul:
Do naczynia dodać dwie łyżki Ghassoul, Rassoul lub Rhassoul oraz stopniowo dodawać tyle samo wody z kwiatów pomarańczy (lub tylko ciepłej wody) mieszając w celu uzyskania jednorodnej pasty, łatwej do zastosowania. Następnie nałożyć cienką warstwę na twarz i ciało, i masować energicznie. Pozostawić na 5 do 10 minut, następnie spłukać włosy i skórę ciepłą wodą, a zobaczysz różnicę od razu.

2. Inne pomysły masek z Rhassoul:
Dla skóry wrażliwej: Rhassoul mieszać z ciepłą wodą i dodać jedną lub dwie łyżki oleju z kiełków kukurydzy lub oleju migdałowego.
Dla skóry tłustej: Rhassoul mieszać z ciepłą wodą i sok z cytryny.
Dla skóry z problemami: Rhassoul mieszać z ciepłą wodą z rumiankiem.
Dla skóry dojrzałej: Rhassoul mieszać z mlekiem i miodem.

Efekty: Skóra jest oczyszczona, jedwabista i przyjemna w dotyku.

Amin

 

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version