Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka

Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka

Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka - Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka
Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka to najczęściej zadawane pytanie każdego, kto chce poddać się operacji plastycznej.  Nie ma doskonałej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Możemy zmniejszyć wymagania i podzielić na dwa główne czynniki:

  1. Kwalifikacje lekarza
  2. Osobowość lekarza

1. Istnieje wiele sposobów, aby móc dowiedzieć się o szkoleniach i kwalifikacjach lekarza. Najprościej jest oczywiscie zapytać. Większość  lekarzy z przyjemnością udzieli Państwu informacji na temat ich kwalifikacji, ich wykształcenia i doświadczenia. Jeśli nie udzieli informacji lub unika odpowiedzi, w takim razie twoje podejrzenia mogą być uzasadnione.

Kolejnym sposobem, aby dowiedzieć się wiecej na temat chirurga plastyka są profesjonalne organizacje, ktore publikują listę swoich członków. Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej jest oficjalną organizajcą zrzeszającą chirurgów plastyków pracujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
To bardzo ważna lista specjalistów, jak również  lista lekarzy specjalizujących się, choć nie gwarantuje ona dobrego rezultatu, to z pewnością informuje o chirurgach plastycznych. Lepiej sprawdzić, niz stać się ofiarą "złej chirurgii plastycznej ".

Innym sposobem są pielęgniarki i ludzie, którzy pracują w szpitalach i często mają osobistą wiedzę na temat lekarza oraz na temat jakości usług lekarza. Mogą ocenić  jego umiejętność słuchania, zaufanie jakie wzbudza i generalnie zarekomendować lub też nie. Wysoka jakość usług medycznych wiąże się nieodłącznie z satysfakcją. Dobra reputacja i społeczne zaufanie to podstawowe narzędzia pracy lekarza, na równi z jego wiedzą i doświadczeniem. Lekarze doskonale wiedzą, jak delikatne są te rzeczy, jak trudno je odzyskać, jeśli się je straci.

Dobrym posunięciem, które wymaga trochę pracy jest sprawdzić wokół własnej społeczności i porozmawiać z ludźmi, którzy przeszli operację plastyczną lub zabieg kosmetyczny. Proste, prawda?

Miejscowe szpitale umożliwiają pracować lekarzom spełniającym odpowiednie wymagania kwalifikacyjne. Jest to również dobre miejsce, aby rozpocząć poszukiwanie.

Te kroki relacjonują pierwszy czynnik, kwalifikacje lekarza.

2. Drugi czynnik, osobowość lekarza, jest również bardzo ważny. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zgłosisz się do lekarza tylko parę razy. Jeśli jednak masz problem, lekarz powinnien  współpracować w tym trudnym dla ciebie okresie, aby osiągnąć dobry wynik. Należy spróbować jednak iść na konsultację do dwóch, trzech chirurgów plastyków w celu ich porównania. Wtedy wybór odpowiedniego specjalisty, któremu mamy powierzyć swoją urodę i zdrowie będzie dużo łatwiejszy. Gdy lekarz, którego lubisz jest również dobrze wyszkolony, masz zwycięskie połączenie.

Spróbuj zapamiętać,  że bez względu na to jak dobrze wykwalifikowany i miły jest lekarz, pewne problemy mogą wystąpić. Statystyki mówią, że jeden na każde sto pacjentów będą mieć duży problem po jakimkolwiek rodzaju zabiegu chirurgicznego - i operacja plastyczna nie jest żadnym wyjątkiem. Jest zrozumiałe, że nie wszyscy pacjenci są zadowoleni z wyniku operacji plastycznej.

Lekarze certyfikowani przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej dowodzą swoich umiejętności i kompetencji spełniając następujące kwalifikacje: 

  • Przyznany dyplom  wydziału medycznego
  • Kształcenie w chirurgii ogólnej w formie 2-letniego stażu specjalizacyjnego  
    Kształcenie w chirurgii plastycznej na obowiązkowych kursach specjalizacyjnych, które trwają ogółem 4 lata
  • Nabywanie umiejętności praktycznych i zdobywanie doświadczenia zawodowego w czasie specjalizacyjnego stażu podstawowego w chirurgii plastycznej oraz w czasie stażów kierunkowych
  • Studia specjalizujace w chirurgii plastycznej kończą sie państwowym egzaminem specjalizacyjnym z części teoretycznej i praktycznej
  • Ciągłe systematyczne doskonalenie się oraz uczestnictwo w zjazdach, kongresach, sympozjach towarzystw naukowych

AMIN

Zapraszamy na Pierwsze Profesjonalne Forum Dyskusyjne BeautywPolsce.com poświęcone Chirurgii Plastycznej - Najlepszy Serwis w Europie.

Najlepsze Forum w Polsce o Operacjach Plastycznych, bezcenne opinie użytkowników po operacji  wraz z Galerią (ponad 1000 kompletów zdjęć przed i po operacji naszych użytkowników).
Masz kłopoty z dokonaniem dobrego wyboru specjalisty? Tutaj znajdziesz odpowiedź !! Wszystko o naszych Lekarzach, ich zabiegi - te udane i nieudane !! Jaki chirurg, krótki opis, metoda, koszt i wrażenia.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji !!  FORUM

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version