Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Chirurgia plastyczna

Producent implantów PIP. zamknięty

 

Producent implantów PIP. zamknięty

Producent implantów PIP. zamknięty - Producent implantów PIP. zamknięty
Francuski producent implantów piersiowych zostaje zamknięty po ujawnieniu oszustw i przecieku.

We wtorek francuski sąd nakazał zamknięcie firmy produkującej implanty piersiowe, po tym jak organy odpowiedzialne za ochronę zdrowia nakazały wycofanie z rynku jej produktów, w których wykorzystano żel silikonowy, na którego użycie nie miał zezwolenia.

Po wyroku ogłoszonym we wtorek przez sąd w Toulon, syndyk Xavier Huertas , powiedział agencji AFP, że „100 pracowników firmy zostało zwolnionych, a fabryka musi zostać zamknięta”.

Firma Poly Implant Prothese (PIP) miała produkować implanty niezgodnie z przepisami, stosując żel, który nie posiadał odpowiednich zezwoleń.

AFSSAPS - agencja nadzorująca we Francji produkty medyczne – także wprowadziła zakaz sprzedaży tych implantów.

Około 90% implantów produkowanych przez PIP było eksportowanych.

Jean-Claude Ghislain z AFSSAPS powiedział, że od 2001 r. około 35 000-45 000 kobietom wszczepiono implanty dostarczone przez tę francuską firmę i dodał, że u około 1000 z nich implanty zostaną wymienione.

AFSSAPS powiedział, że kobiety posiadające implanty wyprodukowane przez PIP powinny skonsultować się ze swoim chirurgiem.

Agencja zaczęła badać produkty tej firmy po tym jak uzyskała informacje o niespotykanie wysokim odsetku pęknięć implantów PIP, który był dwa razy wyższy niż w przypadku implantów innych producentów.

Inspektorzy zostali wysłani do fabryki firmy w La Seyne-sur-Mer w południowej Francji, gdzie odkryli, że PIP wykorzystywał żel silikonowy, który nie został zatwierdzony przez organy odpowiedzialne za ochronę zdrowia.

„W związku z tym produkty te nie zostały ocenione”, powiedział Ghislain i dodał, że „oszustwo” to trwało przez wiele lat.

Powiedział, że nieodpowiedni żel może prowadzić do uszkodzeń powłoki, w której żel się znajduje, co z kolei może prowadzić do większego wycieku niż w przypadku zatwierdzonych żeli, co może wyjaśniać dlaczego odsetek pęknięć w przypadku implantów produkowanych przez PIP był tak wysoki.

Ghislain zauważył, że implanty piersiowe są średnio używane przez 10 lat.

PIP miał od miesięcy trudności finansowe, które stały się jeszcze poważniejsze w związku z ostatnim śledztwem. W końcu odnotował straty w wysokości 9 mln euro.

Z niecierpliwością czekamy na wyjaśnienia AMS Medical sp. z o.o. wyłącznego dystrybutora firmy PIP na Polskę.

Źródło:
http://www.expatica.com/fr/news/french-rss-news/french-breast-implant-maker-closes-after-fraud,-leakage_34388.html

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version