Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Chirurgia plastyczna

Powiększanie ust implantami silikonowymi

Powiększanie ust implantami silikonowymi

Powiększanie ust implantami silikonowymi - Powiększanie ust implantami silikonowymi

Jednym z najczęściej wykonywanych obecnie zabiegów chirurgii plastycznej i estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust. Starsze rozwiązania, zarówno te tymczasowe jak i trwałe, rozczarowały nie tylko pacjentów, ale także chirurgów.
Tymczasowe sposoby powiększania ust, opierają się na wstrzykiwaniu szeregu produkowanych obecnie wypełniaczy. Metoda ta wymaga powtarzania nieprzyjemnego dla pacjenta zabiegu i co się z tym wiąże, poświęcenia większej ilości czasu i pieniędzy, a okres utrzymywania się zadowalających efektów po zabiegu jest krótkotrwały.

Poza tym płynnymi wypełniaczami nie zawsze udaje się uzyskać pożądany kształt ust.

Trwałe metody opierają się na przeszczepianiu własnej tkanki, co pociąga za sobą konieczność dodatkowego bólu i okaleczenia związanego z pobraniem materiału oraz nie do końca przewidywany efekt ostateczny, spowodowany np. wchłanianiem przeszczepionego tłuszczu. Do niedawna popularne było również wstrzykiwanie niewchłanialnych substancji płynnych, na bazie różnych tworzyw sztucznych, z których świat medyczny już się wycofuje.

Amerykańska firma SurgiSil zaproponowała bezpieczny i trwały sposób powiększania ust wprowadzając na rynek silikonowe implanty PermaLip. Zostały one poddane licznym badaniom klinicznym i opatentowane w 2007 roku.

Implanty te są wykonane z miękkiego, litego silikonu (materiału znanego i stosowanego w medycynie od czterdziestu lat), z zastosowaniem specjalnej techniki produkcji. Mają one naturalny kształt i nieporowatą, gładką powierzchnię. Nie mogą one pęknąć i nie ma niebezpieczeństwa „wylania się” zawartości, bo nie zawierają w sobie płynu. Choć jest to rozwiązanie trwałe, to w każdej chwili implant może być, na życzenie pacjenta, usunięty lub zamieniony na większy/mniejszy w zależności od potrzeb.

{artsexylightbox path="images/reklama" previewWidth="200"}{/artsexylightbox}

Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym i zajmuje około 30 minut. Pacjent może następnego dnia po zabiegu wykonywać codzienne czynności. Wszczepienie implantów może być łączone z innymi zabiegami np. z liftingiem wargi górnej.
Dla uzyskania oczekiwanych przez pacjenta rezultatów, implanty PermaLip są dostępne w różnych rozmiarach.
Orientacyjny koszt wszczepienia dwóch implantów (w wargę górną i dolną) to 4000-5000 PLN.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lipsil.com lub www.surgisil.com

Konsultacji i zabiegów udziela dr Aleksandra Janicka. Doktor Aleksandra Janicka jest ambasadorem marki PermaLip w Polsce i w Niemczech. Jest specjalistą chirurgii twarzowo-szczękowej.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version