Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi estetyczne

Zaffiro - szafirowa super nowość w walce z czasem

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna
Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to, tracimy pewność siebie i dobre samopoczucie. W naszych głowach zaczyna pojawiać się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie. Bo wszystkim, którzy czują się wewnętrznie młodzi, nie godzą się na przegraną z czasem i nie chcą, by wygląd zdradzał ich wiek, z pomocą przychodzi dziś nauka.

Przełom w odmładzaniu
Europejski lider rozwiązań estetycznych, Vanity Line, prezentuje nowe urządzenie do niechirurgicznego i bezbolesnego thermoliftingu skóry twarzy i ciała - Zaffiro. Za tą dźwięczną nazwą kryją się innowacyjne rozwiązania i najnowsza technologia. Prawdziwy przełom w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu, w skutecznym powstrzymywaniu procesów starzenia oraz usuwaniu niedoskonałości skóry stał się możliwy dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR. Urządzenie to powstało w wyniku wieloletnich badań i ścisłej współpracy włoskiej firmy Vanity Line z prestiżowym ośrodkiem naukowym - Medycznym Stowarzyszeniem Lekarzy Anti-aging A.M.I.A w Rzymie. Zaffiro to kolejne wysokozaawansowane urządzenie w ofercie firmy Vanity Line, która jest sprzymierzeńcem środowisk medycznych i kosmetologicznych w walce z upływającym czasem i niedoskonałościami ciała.

Zasada działania
Z wiekiem spada drastycznie ilość kolagenu w skórze. Skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy.
Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy Zaffiro. Urządzenie, emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm), powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury 65°C ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu ilość kolagenu wzrasta się o około 30%, co  daje efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

Przebieg zabiegu
Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, głowicy emitującej podczerwień, wykonanej ze szlachetnego szkła szafirowego. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący, miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C. Niezwykle istotne są także zabiegi kończące i towarzyszące, które potęgują i utrwalają efekty liftingu. Polegają one na nałożeniu maseczki z ektoiny, kwasu hialuronowego i DNA z alg morskich oraz obejmują kurację z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu.

Bezpieczeństwo zabiegu
Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Całkowite bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany, dwustopniowy system chłodzący, który w pełni kontroluje przenikanie podczerwieni do wnętrza skóry. Zabieg nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek, nerwów ani naskórka. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

Efekt Zaffiro
- Zaffiro likwiduje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki, 
- Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry,
- Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie,
- Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami.
- Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.

Zabieg Zaffiro przeznaczony jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz jest przeznaczona dla osób po 35 roku życia. Serię zabiegów na ciało można zastosować również u osób młodszych, np. kobiet po ciąży.

Przeciwwskazaniem do stosowania Zaffiro jest:
- ciąża i okres karmienia piersią
-  otwarte rany
-  choroby nowotworowe
-  implanty
-  przebyty zabieg złotych nici
-  okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botox, restylane itp.)‏

Zaffiro skutecznie odwraca proces starzenia się skóry.

Rekomendowane miejsca, w których można poddać się zabiegom Zaffiro:
Medycyna estetycznaWarszawa:
MALAYKA Beauty Center, SKIN CLINIC, IZAR REPECHAGE Miejska Farma Urody, Klinika Pielęgnacji Urody, Eden Day Spa
Dębogóra:
EGO SPA
Wrocław:
BIODERM,
Centrum Dermatologii i Kosmetyki Estetycznej WellDerm
Inowrocław:
Instytut Pielęgnacji Zdrowia i Urody

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version