Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Dłonie, Stopy, Paznokcie

Męskie dłonie

WizażMęskie dłonie....... Ciepła plaża, szum fal, leniwe wygrzewam się na słonku... - Kochanie możesz posmarować mi plecy olejkiem? Ciche potakiwanie ... Krople chłodnego olejku na moich plecach, dreszczyk emocji i ........czar pryska : szorstkie jak tarka dłonie na moich nagrzanych plecach oferują pilling gratis !!!!

Niestety urok wielu przystojniaków psują zaniedbane, dłonie, a przecież większość kobiet poznając mężczyznę zwraca uwagę w pierszej kolejności właśnie na nie. W aptece i drogeriiDla niektórych panów zadbane męskie dłonie i paznokcie są objawem próżności. Jednak dla innych delikatna w dotyku skóra rąk, gładkie, zdrowe paznokcie są obiektem starań. Dłonie stanowiące w większości przypadków „narzędzie pracy” narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takich jak chlorowana woda, detergenty i inne chemikalia, drobnoustroje oraz czynniki atmosferyczne. W pielęgnacji rąk najważniejsze jest regularne mycie nie zwykłym mydłem, które wysusza skórę i niszczy jej płaszcz lipidowy, lecz specjalnymi żelami do mycia rąk. Cienka skóra dłoni jest prawie pozbawiona gruczołów łojowych przez co szybko wysycha. Prowadzi to do powstania szorstkiej powierzchni, a także sprzyja pękanniu skórek wokół paznokci. Jeśli wykonywane przez panów codzienne czynności zawodowe, lub domowe (pewnie rzadziej, choć nie zawsze) powodują że skóra dłoni jest przesuszona, spierzchnięta i zaczerwieniona - można temu zaradzić. Z pomocą przychodzą nam rękawice ochronne, kremy i inne preparaty do pielęgnacji i ochrony skóry dłoni. Większość z nich wykazuje działanie odżywcze, ochronne, nawilżające i przeciwstarzeniowe. Zawierają one witaminy, woski mineralne, oleje, wyciągi ziołowe i substancje zapobiegające nadmiernej pigmentacji. Chronią także skórę rąk przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB, które przyspieszają starzenie się skóry. Wszystkie te specyfiki mają chronić przed działaniem czynników zewnętrznych, przynosić ulgę i ochronę suchej i spierzchniętej skórze, przywracać jej właściwy poziom nawilżenia i naturalną elastyczność, sprawiając, że dłonie są wyraźnie bardziej miękkie i gładkie. Należy jednak zaznaczyć, że jedynie regularne stosowanie zapewnia prawidłową ochronę, a co za tym idzie zdrowy wygląd rąk. O dłonie, paznokcie jak i o resztę ciała musimy dbać kompleksowo. Nie tylko od zewnątrz ale także od wewnątrz, a efekty będą o wiele lepsze. Dlatego warto wstąpić do apteki po dobry preparat witaminowo mineralny, najlepiej wzbogacony wyciągiem ze skrzypu, czy pokrzywy.

Faktem jest że sporo mężczyzn nie dba o dłonie i paznokcie prawie wcale. Na szczęście coraz częściej można spotkać panów w gabinetach kosmetycznych, już nikogo nie dziwi, że facet robi sobie maseczkę czy manicure. Można przypuszczać, że obecnie wygląd staje się dla panów coraz ważniejszy. Skierowana również do mężczyzn oferta gabinetów kosmetycznych obejmuje przeprowadzane przez kosmetyczkę, czy stylistkę paznokci następujęce zabiegi:
- pilling który delikatnie ściera, wygładza, masuje, oczyszcza skórę;
- masaż który poprawia krążenie krwi w skórze dłoni i stymuluje produkcję nowych komórek
- odżywcza maseczka, wygładzająca, poprawiająca elastyczność i odżywiająca skórę dłoni
- kąpiel parafinową która wygładza i ujędrnia spękaną i szorstką skórę, poprawia jej elastyczność oraz wspomaga wchłanianie innych preparatów pielęgnacyjnych
- manicure, który nada kształt paznokciom, wygładzi płytkę paznokciową, usunie skórki.

Po takich zabiegach poprawa kondycji skóry dłoni widoczna jest natychmiast. Wizyta u kosmetyczki trwa, w zależności od wybranego zabiegu, od 20 minut do 1 godziny. Myślę że każdy mężczyzna jest w stanie wygospodarować dwa razy w miesiącu jedną godzinę dla swojego wyglądu. Jeżeli do tego będzie używał codziennie dobrego kremu do rąk , raz na dwa tygodnie wykona pilling , nałoży serum czy maseczkę do domowej pielęgnacji, będzie to już połowa sukcesu. Pewnie większość prawdziwych facetów teraz się oburzyła, ale dodam, że na opuszkach palców przecież skoncentrowane są zakończenia nerwowe odpowiadającwe za delikatny dotyk, co ma niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia biegłości w miłosnej sztuce ars amandi.Panowie - na nic śnieżna biel uśmiechu, wspaniały tors, dobrze skrojony garnitur gdy zaniedbane dłonie straszą brudnymi czy obgryzionymi paznokciami przywodzącymi na myśl dzikiego człowieka lasu oferującego własnoręcznie wydobyte jadalne korzeniei. Uwierzcie, kobiety wolą – eleganckie restauracje.Ale o paznokciach następnym razem

Autor: Mariola Zielińska

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version