Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi estetyczne

Lipoliza injekcyjna

Medycyna estetycznaFosfatydylocholina czyli płynna lecytyna jest substancją czynną, którą uzyskuje się z ziaren soi. Metoda, która trwale rozpuszcza komórki tłuszczowe, została poraz pierwszy zrealizowana w 1995 roku przez brazylijską doktor dermatolog Patricia Rittes. Aby rozpuścić zbędny tłuszcz w przeciwieństwie do odsysania tłuszczu (liposukcji), doktor Rittes opracowała metodę, w której za pomocą najcieńszej igły zostaje wstrzyknięta substancja fosfatydylocholina, bezpośrednio w niechcianą tkankę tłuszczową.

Fosfatydylocholina stosowana jest od dawna, podawana dożylnie dla leczenia embolii tłuszczowych, do redukcji zawartosci tłuszczu we krwi oraz do ochrony wątroby. Wykorzystywana również do rozpuszczania zatorów tłuszczowych np. podczas zabiegów liposukcji.
Lipoliza injekcyjna jest to fantastyczna metoda dla pacjentoów z niewielkim nagromadzeniem tkanki tłuszzowej. Zabiegi te nie nadają się do ogólnej redukcji wagi oraz jest nieskuteczny u pacjentow z duża otyłością. Zabieg ten stosuje sie w celu modelowania sylwetki oraz dla uzyskania efektu estetycznego. Nie jest to metoda odchudzania. Lek ten nie jest w stanie zdziałać cudoów i nie moze zastapić interwencji chirurgicznej jaką jest liposukcja, która usuwa kilka litrów tłuszczu.

Miejsca poddane lipolizie:
- podbródek
- policzki
- wewnętrzna cześć ramion
- nad kolanami
- tzw. „bryczesy” czyli zewnętrzne obszary ud
- wewnętrzne obszary ud
- brzuch i podbrzusze
- pośladki

Zabiegi ostrzykiwania tkanki tłuszczowej powinien wykonywać doświadczony lekarz, który posiada certfikat po odbyciu odpowiedniego szkolenia. Zbyt duża dawka leku lub wstrzyknięta w niewłasciwe miejsce może doprowadzić do martwicy skóry. Lek wstrzykiwany jest w tkanke tłuszczową na głebokość 1 do 1,5 cm.

Po zabiegu może wystąpić:
- zaczerwienienie
- obrzęk
- zasinienie
- swiąd
- nieznaczne dolegliwosści bólowe

Przeciwwskazania:
- ciaża
- okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- Sclerosis multiplex czyli stwardnienie rozsiane
- nadmierna otyłość
- skóra źle tolerująca iniekcje
- zaburzenia krzepliwości krwi
- padaczka
- alergia
- ostre infekcje

Sukces zabiegu zależy od:
- doświadczenia lekarza
- dawkowania
- budowy tkanek pacjenta

AMIN

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version