Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Psychologia

Brunetki kontra blondynki

Brunetki kontra blondynki

Brunetki kontra blondynki - Brunetki kontra blondynki
Malowanie włosów stało się ostatnio trendem i dzisiaj coraz więcej osób zaczyna malować ich włosy żeby wyglądać inaczej i nowo. Część osób wierzy w to, że kolor włosów może dodać im pewnego blasku, znaczenia i radości w życiu, podczas gdy inni uważają, że to tylko szybka i łatwa opcja dla zmiany ich wyglądu.

Przez wiele lat słyszeliśmy, że blondynki są bardziej zabawne i, że "dżentelmeni wolą blondynki", ale wyniki ostatnich badań wskazują na coś przeciwnego.

Nowe badania prowadzone, przez Garnier Nutrisse na temat malowania włosów pokazują, że w rzeczywistości to brunetki mają najlepiej w życiu. Okazało się, że brunetki zarabiają więcej i odnoszą więcej sukcesów na polu zawodowym oraz otrzymują od innych więcej miłości, niż blondynki czy rude.

Garnier przebadał około 6,000 osób jako część ich eksperymentów, kobiet i mężczyzn, i odkrył, że brunetki zarabiają nawet dwa razy więcej w porównaniu z ich jasnowłosymi koleżankami. Dodatkowo 75 procent ludzi uważa, że brunetki są mądrzejsze i bardziej inteligentne niż blondynki, a 71 procent wybrałoby ciemnowłosą kobietę jako swojego wymarzonego partnera do długoterminowego związku. 81 procent badanych ludzi przyznało, że postrzegają brunetki jako najbardziej oryginalne, a 66 procent powiedziało, że są mniej ponure.

Kiedy mówimy o partnerstwie i związkach, wbrew wszelkim opiniom okazuje się, że brunetki odnoszą największe sukcesy w miłości i związkach osobistych. 1/4 badanych brunetek przyznało, że czują się być nieprzeciętne w łóżku, znacznie więcej niż blondynki lub rude, które przyznały, że erotyczne sytuacje onieśmielają je.

Wyniki tych badań doprowadziły psychologa kolorów Anjula Mutanda do konkluzji, że brunetki są bardziej pewne siebie i samoświadome, oraz że jest to dobra opcja dla kobiet, które chcą mieć więcej powagi, która przyjdzie naturalnie, zwłaszcza po ujrzeniu przez innych jak ich włosy stają się ciemniejsze z czasem.

"Niektóre kolory włosów ciemnieją naturalnie z wiekiem, więc ciemniejsze włosy są kojarzone z pewnością siebie oraz samoświadomością. Te pozytywne właściwości budzą zaufanie, co przejawia się w sposobie zachowania innych wobec brunetek. Dlatego wiele kobiet, które stało się brunetkami często zauważa różnice w relacjach z innymi ludźmi - na lepsze". Tłumaczy, Mutanda.

To badanie powraca w podobnej formie dzięki brytyjskiemu styliście Andrew Collinge, które przeprowadził własne badanie w zeszłym roku. Odnośnie to jego odkryć, mężczyźni myślą o blondynkach, że są lepszymi dziewczynami, natomiast o brunetkach jako lepszymi do ustatkowania się.

"Zawsze mówiono, że blondynki są bardziej rozrywkowe i mężczyźni oczywiście woleli z nimi chodzić na randki jak również wiązać się z nimi w relacji dziewczyny", mówi Collinge.

"Ale jeśli chodzi o małżeństwo, mężczyźni skłaniali się ku brunetkom, ponieważ wydawały się im lepsze, aby zejść na ziemię. To jest bardzo zaskakujące, jeżeli pomyślimy, że jesteśmy w 2008 roku a debata blondynki kontra brunetki ciągle brzmi - jestem zaskoczony, ponieważ myślałem, że mężczyźni są bardziej nowocześni w tym temacie! Ja oczywiście jestem w mniejszości, ponieważ ożeniłem się z blondynką."

Około 3 000 mężczyzn uczestniczyło w ankiecie i około połowa z nich powiedziała, że brunetki były najbardziej kochające i opiekuńcze. Mężczyźni również wyrażają opinie, że brunetki są najlepszymi żonami ogniska domowego - 51 procent powiedziała, że są najlepszymi gospodarzami domu w ogóle, podczas gdy 48 procent uważała, że są najlepszymi kucharzami.

Andrew Collinge dodaje: "To pokazuje jak ważne jest pierwsze wrażenie dla mężczyzn, jakkolwiek to wcale nie znaczy, że teraz należy pędzić do salonu, aby drastycznie zmienić swój wygląd - jakby nie było, na koniec, mężczyzna żeni się z osobą, którą kocha a nie z głową z włosami."

"Najważniejsze jest, że kobiety są szczęśliwe i pewne siebie ze względu na to, kim są i jak się czują a nie jak wyglądają, i korzystają maksymalnie z tego, co posiadają. Ciągle chodzi o to, aby być w dobrym związku ze sobą, co czyni Cię atrakcyjną."

Dzisiaj mamy ogromne ilości kolorów, z których możemy wybierać, i oczywiście różni ludzie mają różne gusta. To może być blondynka z niebieskimi oczami, która najlepiej do Ciebie pasuje. To może być zielonooka dziewczyna z kasztanowymi włosami, lub z drugiej strony ciemnooka z ciemnymi włosami. Nie ważne czy masz blond włosy, brązowe, czarne, czerwone czy niebieskie, zawsze znajdą się jakieś stereotypy dla Twojego koloru włosów.

Niektóre blondynki są inteligentne a niektóre nie, niektóre brunetki są wspaniałymi kochankami a niektóre są nudne. To zawsze są cechy indywidualne. Kombinacje kolorów włosów, stylu, skóry, koloru oczu, makijażu i ubioru mają zawsze wpływ na sposób, w jaki jesteś odbierana przez ludzi.

Wojciech Mroczkowski

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version