Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Modelowanie sylwetki

Plastyka powłok brzucha (Abdominoplastyka)

Operacje plastyczneAbdominoplastyka jest zabiegiem korygującym deformacje powłok brzucha. Jest dużym zabiegiem usuwającym nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej oraz korygującym napięcie mięśni ściany brzucha. W wyniku tej operacji uzyskuje się obiektywną poprawę wyglądu całej sylwetki. Jej jedyną pozostałością jest blizna przebiegająca w dolnej części podbrzusza nad spojeniem łonowym. Typowo zabieg wymaga pozostania pod obserwacją lekarską w oddziale przez 2 doby.

Do zabiegu kwalifikują się kobiety jak i mężczyźni, którzy w obrębie przedniej ściany brzucha posiadaja nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry niekorzystnie zmieniajacy wygląd ich sylwetki. Również kobiety po ciążach pozostawiających liczne rozstępy i zwiotczenie skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Po zabiegu pacjent jest hospitalizowany 2 doby. W niektórych przypadkach abdominoplastykę łączy się z zabiegiem odsysania tkanki tłuszczowej dla uzyskania lepszego efektu. W każdym przypadku konieczność taką ustala się indywidualnie w trakcie konsultacji z lekarzem.
NIE NALEŻ PRZED I PO ZABIEGU ZAŻYWAĆ LEKÓW ZAWIERAJĄCYCH ASPIRYN
(kaws acetylosalicylowy)

Operacje plastyczne

brzuch1.jpg - Operacje plastyczne


1. Plat skórno tłuszczowy jest odpreparowywany od ściany brzucha aż do łuków żebrowych.
2. Chirurg naciąga zbliżając do siebie leżące pod spodem mięśnie i zszywa je. W ten sposób uzyskuje się zwężenie obwodu talii i poprawą napięcia ściany brzucha.
3. Skóra zostaje sciągnieta w dół, a jej nadmiar usunięty. Jeżeli warunki tego wymagają trzeba również przesunąć pępek.
4. Po zabiegu brzuch jest napięty i płaski. Blizna, która pozostaje z czasem ulega zanikowi


OKRES PO OPERACJI:
Bezpośrednio po operacji zakładany jest ubiór uciskowy, który należy nosić stale przez okres 3 - 4 tygodni w dzień i w nocy. W pierwszej dobie po zabiegu może być odczuwany dyskomfort wymagający podawania leków. W pierwszych kilku dniach po zabiegu może być odczuwany umiarkowany ból w okolicach operowanych. łagodne środki przeciwbólowe (pyralgina, dafalgan, panadol) są w tym przypadku wystarczająco skuteczne. W ciągu pierwszych 2-3 tygodni po zabiegu operowana okolica będzie obrzęknięta, co może sugerować brak redukcji danego obszaru. W tym czasie należy zachować umiarkowaną aktywność ruchową i nie uprawiać sportu. Kontrola wymagana jest w tydzień i trzy miesiące po zabiegu.

POWIK?ANIA :
POWAŻNE POWIK?ANIA PO TYCH ZABIEGACH ZDARZAJĄ SIĄ WYJĄTKOWO RZADKO. Większość pacjentów ma niewielkie zasinienia w okolicach operowanych, które ustępują po 2-3 tyg. Bezpośrednio po zabiegu powierzchnia skóry na skutek obrzęku może mieć pewne nierówności, które znikają w miarę ustępowania obrzęku. Tak jak i po innych zabiegach chirurgicznych mogą wystąpić takie powikłania jak krwawienia i infekcje. Tak poważne zagadnienia jak zatory tłuszczowe zdarzają się wyjątkowo rzadko. Ich " rozgłos" jest spowodowany nastawieniem mediów do podawania sensacyjnych wiadomości bez zagłębiania się w istotę zagadnienia. Zatory tłuszczowe występują wielokrotnie częściej po innych zabiegach chirurgicznych i złamaniach kości. Jeżli zdarzy się takie powikłanie to jest ono spowodowane najczęściej nieodpowiednim zakwalifikowaniem pacjenta ( otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca). Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma chirurgii bez możliwości wystąpienia powikłań, zabieg jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż wiele innych zabiegów chirurgicznych.

Materiały udostępnione za uprzejmością dr W. Bieńkowskiego

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version