Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi estetyczne

Peeling

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna
Peeling (z ang. ‘to peel’ oznacza złuszczać), ma na celu złuszczenie i częściowe usunięcie warstwy rogowej naskórka. Po zabiegu skóra staje sie gładsza i miękka oraz wrażliwsza na działanie bodźców zewnętrznych. Skóra lepiej wchłania substancje czynne, które podczas zabiegu kosmetycznego zostają nałożone i wmasowane w skórę. Peeling zwiększa przepływ krwi i pobudza warstwe podstawna naskorka do wytwarzania nowych komorek, dzieki czemu skóra sprawniej i szybciej sie regeneruje. Szczególnie wiosną i jesienią zaleca sie poddawać zabiegom złuszczania naskórka.

Peelingi kosmetyczne wykonywane są w obrębie naskórka.

Metody złuszczania naskórka:
a) Peelingi powierzchniowe
- scrub
Scrub jest to substancja ścierajaca wykonana za pomocą kremu, żelu, emulsji naklada się na skóre palcami lub pędzelkiem. Zawarte są w nich drobinki pestek brzoskwini i moreli, sproszkowane łupiny orzechów, morski piasek, glinka kalinowa, sole mineralne itd.
- brushing
Brushing to zabieg mechaniczny złuszczania naskórka za pomocą aparatu złuszczającego wyposażony w obrotową szczoteczkę.
- peeling enzymatyczny
Peeling ezymatyczny zaleca się szczególnie osobom o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień, łojotoku czy trądziku. Ten rodzaj peelingu nie złuszcza naskórka poprzez pocieranie, jest to gotowy preparat, ampułki lub sproszkowana masa zawierająca enzymy, które rozpuszczają obumarłe komórki naskórka. Unikamy zaczerwienienia skóry i zakażeń spowodowanych pocieraniem.
- gommage
Gommage to delikatny enzymatyczny peeling, wykonywany za pomocą preparatu (najczęściej przy pomocy enzymu pochodzenia roślinnego np. z owoców papai), który po zaschnięciu delikatnie sciera się z twarzy tzw. gumkuje się. Peeling ten stosuje się przy cerze delikatnej, wrażliwej.
- peel-of
Peel-of jest to maseczka, która po zaschnięciu, tworzy błonkę, którą sciągamy wraz z  obumarłymi komórkami naskórka.
b) Peelingi średniogłebokie i głebokie
- peeling ziołowy
Peeling ziołowy jest to mieszqnka ziół, którą wcieramy w skóre. Podczas tego zabiegu dochodzi do przekrwienia skóry i warstwa rogowa naskórka jest delikatnie scierana. W końcowym etapie czujemy pieczenie skory. Składniki tego peelingu to: sole mineralne, żelazo, fosfor, proteiny, fitohormony, enzymy, witaminy oraz liczne zioła: skrzyp polny, rumianek, arnika, pokrzywa, nagietek, lawenda, kwiat lipy, melisa ...
Do peelingow ziołowych zaliczamy: peeling azjatycki, green peel itp.
Po zabiegu skóra jest napięta i zaróżowiona. Po kilku dniach skóra zaczyna się łuszczyc. Peeling ziolowy zaleca sie osobom, ktore maja slady tradziku lub przebarwienia. Zabieg ten można wykonać raz w miesiacu. Przeciwwskazane u osób z alergią, teleangiektazjami, trądzikiem różowatym, trądzikiem młodzieńczym oraz u kobiet w ciaży.
- eksfoliacja AHA czyli głebokie złuszczanie kwasami owocowymi tzw. Alfa-hydroksykwasy (z ang. Alpha-Hydroxy-Acid)
- mikrodermabrazja czyli mikropeeling kontrolowany, polega na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy mikrokrysztalkow.

Peelingi dermatologiczne wykonane są znacznie głebiej aniżeli peelingi kosmetyczne. Lekarz dermatolog złuszcza nie tylko warstwy naskórka, ale również dociera aż do skóry właściwej.
Dzielimy je na:
a) Peeling mechaniczny
- dermabrazja jest to mechaniczne ścieraie naskórka warstwami za pomocą urządzenia wyskoobrotowego ścierającego
b) Peeling chemiczny
- yellow peel jest to silny peeling o łagodnym działaniu, jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym 
- weekend peel
Weekend peel ma działanie średniogłebokie, łaczy ze soba dwie metody: peeling chemiczny i mikrodermabrazje. W skład preparatu wchodzi: kwas salicylowy, rezorcyna, kwas mlekowy, kwas undecylowy, sole Morza Martwego i ekstrakty aloesu. Zabieg ten usuwa przebarwienia, powierzchniowe zmarszczki.
- blue peel
Blue peel ma działanie głebsze aniżeli weekend peel. Posiada błekitny barwnik, który sprawia, ze można dokładnie ocenić głebokość działania tego zabiegu. Zabieg ten usuwa przebarwienia, zmniejsza zmarszczki, odświeża skóre, ale nie likwiduje blizn potrądzikowych.
- exoderm
Exoderm to peeling o silnym działaniu, można nakładac tylko pod narkozą. W skład preparatu wchodzi: roztwór fenolu i olejków naturalnych. Stosowany jest tylko na małych powierzchniach np. przy zmaszczkach nad górną wargą.
c) Peeling fizyczny czyli peeling laserowy, zabieg wykonuje się przy użyciu lasera CO2 lub lasera erbowego.

Niezależnie jaki peeling wybierzecie, powinniście pamiętać, że zabiegi te mogą wykonywać tylko profesjonalisci. Należy również stosować się do zaleceń podanych przez kosmetyczke lub dermatologa. Po kuracji złuszczania naskórka nie można się opalać (ani na słońcu, ani w solarium) oraz należy bezwzglednie stosować preparaty swiatłoochronne.

Pamietaj! Przy wyrażeniu zgody na zabieg z wykorzystaniem wyższych stężeń (powyżej 10%) poproś o przedstawienie przez wykonującego odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia.

AMIN

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version