Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Twarz

Face lifting

Face liftingOperacja podciągnięcia tkanek miękkich twarzy jest procedurą chirurgiczną z zakresu chirurgii plastycznej poprawiającą wygląd i usuwającą ewidentne oznaki starzenia się jak zmarszczki oraz nadmiar skóry na twarzy i szyi.

Efekt operacji zależy od wielu czynników:
-  wiek pacjenta
-  stan skóry
-  struktura rusztowania kostnego twarzy


Operacja jest wykonywana na ogół w znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym podaniem środka uspokajającego dożylnie. Trwa zwykle około 3 godzin. Polega na skróceniu leżących pod skórą mięśni i powięzi twarzy, a następnie usunięciu nadmiaru skóry. W niektórych przypadkach wykonuje się jednocześnie odessanie nadmiaru tłuszczu z okolicy podbródka. Blizny przebiegają w obrębie skóry owłosionej oraz na niewielkim odcinku przed uchem. Blizny po okresie kilku tygodni stają się prawie niedostrzegalne. Po operacji pozostaje się jedną lub dwie doby w gabinecie. Obrzęk utrzymuje się około 4-5 dni, zasinienie w okolicach kątów żuchwy 6-7 dni. Szwy po operacji usuwa się po 5 i 7 dniach.

1. Nacięcia wykonywane są po obu stronach wokó? ma??owiny usznej, czasami pod brod?.
2. Pozwalają one odwarstwić skórę od mięśni i powięzi na obszarze zacienionym.
3. Po wykonaniu plastyki powięzi i mięśni skórę napina się, a nadmiar usuwa.
4. Wiąksza część blizn pozostanie ukryta we włosach, dookoła ucha lub w naturalnych liniach zmarszczek skóry.

Operację wykonuje się po jednej, a następnie po drugiej stronie twarzy. Każdego roku wykonywanych jest z doskonałym wynikiem kilkadziesiąt takich zabiegów, jednakże zawsze trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia powikłań towarzyszących temu zabiegowi. Pooperacyjne powikłania jak przedłużone gojenie ran, infekcja, lub drobne krwawienie nie stanowią żadnego zagrożenia. Ryzyko może był zmniejszone do minimum poprzez dokładną obserwację gojenia przez operującego lekarza i przestrzeganie jego zaleceń. Po operacji może występować niewielki ból łatwy do opanowania poprzez środki przeciwbólowe. Opatrunek na głowie utrzymany jest przez 5-6 dni. Swędzenie i uczucie napięcia ustępują po kilku tygodniach, a ich intensywność jest odbierana indywidualnie.
Końcowy rezultat: naturalna poprawa i młodszy wygląd mogą być w pełni widoczne dopiero po 3 i więcej tygodniach od operacji.

Materiały udostępnione za uprzejmością dr W. Bieńkowskiego

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version