Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Felietony

Młodsza twarz bez blizn i skalpela

Medyczne newsy

Medyczne newsy - Medyczne newsy
Młodsza twarz bez blizn i skalpela, czyli jak działają Happy Lift i SurgiWire.
Młodsza twarz w niecałą godzinę, bez blizn i bez konieczności długiej rekonwalescencji – taki efekt zapewniają Happy Lift oraz SurgiWire– nowe zabiegi w ofercie IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Mało inwazyjne, bezpieczne i szybkie metody przeciwdziałające oznakom starzenia to alternatywa dla tradycyjnych operacji chirurgicznych, których wiele osób się obawia.

ZALETY ZABIEGÓW Happy Lift i SurgiWire:

- redukcja zmarszczek i bruzd bez blizn
- szybki zabieg w znieczuleniu miejscowym
- szybkie gojenie i powrót do pracy
- znakomite wyniki w kilka dni po zabiegu
- można stosować wraz z wypełniaczami i laserem


HAPPY LIFT:
Happy Lift to przełomowa, mało inwazyjna metoda z użyciem specjalnych rozpuszczalnych nici na bazie kwasu mlekowego, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Odmładza bez zmieniania naturalnych rysów twarzy i nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

Happy Lift to bezpieczna technika, która poradzi sobie z obwisłą skórą twarzy i szyi, a także cerą przedwcześnie zniszczoną nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Polega na umieszczeniu pod skórą wchłanialnych nici z umieszczonymi na nich mikroskopijnymi haczykami z kwasu polimlekowego. Nici są używane do: podniesienia miękkich tkanek twarzy bez potrzeby wykonywania tradycyjnego liftingu, uniesienia okolicy wyniosłości policzkowych z powrotem w ich prawidłowym położeniu (tzn. takim, jak u ludzi młodych), redukcji bądź usunięcia bruzd nosowo-wargowych, podniesienia brwi, naciągnięcia skóry szyi oraz poprawy linii żuchwy. Zarówno zabieg, jak i rekonwalescencja po nim są krótkie i proste. Jest to ogólnie uznana najbezpieczniejsza metoda liftingu stosowana w medycynie. - mówi dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zdrowe osoby w dobrej formie fizycznej, ze wskazaniami do chirurgii plastycznej, które nie cierpią na żadne poważne schorzenia i mają realistyczne oczekiwania.

Medyczne newsy

slide9a11.jpg - Medyczne newsy


Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15-30 minut dla mniejszych obszarów, około 60 minut dla całej twarzy. Lekarz za pomocą cienkiej igły umiejscawia nici w wybranych miejscach twarzy i szyi. Gdy nić jest umieszczona  odpowiednim położeniu i gdy uzyskujemy odpowiednie napięcie skóry (lifting twarzy), dochodzi do powstania nowego kolagenu, który powoduje trwałą zmianę kształtu twarzy. Synteza nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze (są to substancje produkowane naturalnie przez organizm, odpowiedzialne za jej jędrność) pozwala uzyskać stabilny i długotrwały rezultat. Wytwarza się bowiem struktura podtrzymująca, która opóźnia proces starzenia skóry. Technika jest mało inwazyjna. Po zabiegu występuje jedynie opuchlizna i lekkie zasinienie, które ustępują po kilku dniach.

Różnicę w wyglądzie widać od razu –Twarz jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i odmłodzona. Efekt utrzymuje się kilka lat. „Jedną z zalet Happy Lift jest fakt, że nie zmienia on naturalnych rysów twarzy, co często zarzuca się tradycyjnemu liftingowi z użyciem skalpela. Przy tym zabiegu pacjent nie powinien obawiać się efektu maski - naciągniętej sztucznie twarzy”- dodaje dr Małgorzata Chomicka-Janda. Z czasem pacjent(ka) może się poddać kolejnemu zabiegowi. Wprowadza się więcej nici w te same lub nowe obszary, aby jeszcze wzmocnić rezultaty lub skorygować asymetrię w twarzy (wrodzona u niektórych osób).

Pacjent(ka) po kilku godzinach od zabiegu może już wrócić do domu.

OBSZARY, KTÓRE MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI:

- Lift brwi
- Lift okolic policzków
- Lift okolic żuchwy
- Lift okolic szyi
- Lift okolic skroni
- Lift okolic czoła i skroni
- Lift okolic pourazowych lub wrodzonych uszkodzeń nerwów twarzowych oraz okolic częściowo sparaliżowanych.
 
SURGIWIRE:
SurgiWire to metoda, która umożliwia wykonywanie mało inwazyjnej korekcji głębokich defektów skóry takich jak: bruzdy na czole, bruzdy nosowo-wargowe oraz blizn. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, buzia goi się szybko i co najważniejsze - efekty widać już po kilu dniach.

SurgiWire składa się z dwóch cienkich igieł połączonych plecionką z drutu ze stali nierdzewnej. Przy wykonaniu tylko kilku wkłuć zupełnie likwiduje zmarszczki, bruzdy, blizny oraz różnego typu małe wgłębienia. Zabieg SurgiWire proponuję pacjentom ze znacznymi zmarszczkami , u których zastosowanie wypełniaczy nie przynosi zadowalających wyników, a którzy boją się poważnie ingerującej operacji chirurgicznej.- mówi dr Małgorzata Chomicka – Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Medyczne newsy
slide25a_resize1.jpg - Medyczne newsy


Zabieg jest prosty i polega na spłyceniu głębokich zmarszczek lub bruzd.Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu zwykle nie przekracza 10-20 min. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do domu. Efekt jest widoczny bardzo szybko, bo już w kilka dni po zabiegu i utrzymuje się średnio przez ok. 3 lata.

OBSZARY, KTÓRE MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI:

- Czoło
- Bruzdy nosowo-wargowe
- Zmarszczki wokół ust
- Bruzdy policzków
- Blizny (także po trądziku)

www.iqmedica.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version