Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Felietony

Wywiad z pacjentką po operacji plastyki brzucha

Medyczne newsyPól roku temu przeszła Pani operacje plastyki brzucha, proszę powiedzieć co było powodem podjęcia tej decyzji?
Powodem mojej decyzji o operacji plastycznej było niezadowolenie z mojego wyglądu. Zawsze byłam szczupła, nie miałam problemu z nadwagą a moje ciało było jędrne. Niestety w trakcie ciąży na moim brzuchu pojawiły się straszne rozstępy a po rozwiązaniu okazało się że nadmiar skóry niestety pozostał. Nie mogłam na siebie patrzeć, wiedziałam że muszę coś z tym zrobić.

W jakich momentach najbardziej odczuwała Pani dyskomfort z powodu swojego wyglądu, może ma Pani w pamięci jakieś szczególne momenty?
Największy dyskomfort odczuwałam wtedy kiedy mój partner mnie dotykał i w sytuacjach intymnych. Nie byłam w stanie skupić się na przyjemności, myśl o moim brzuchu była silniejsza. Bałam się że mój partner wystraszy się.


Kiedy po raz pierwszy pomyślała Pani o operacji plastycznej?
Pierwszy raz o operacji pomyślałam kilka lat temu. Odkładałam ją gdyż się jej obawiałam. Wiedziałam że plastyka brzucha to dość poważny zabieg, więc najpierw postanowiłam spróbować innych metod. Zaczęłam intensywnie ćwiczyć, używać tysięcy kremów. Po roku niestety efekt był niewielki, a brzuch nadal był fatalny. Myśl o operacji powróciła z podwojoną siłą.

Czego najbardziej się Pani bała myśląc o operacji plastycznej?
Najbardziej bałam się dwóch rzeczy po pierwsze, że operacja się nie uda to znaczy, że nie będę wyglądała tak jak tego oczekiwałam. A po drugie to to, że gojeniu ran będzie towarzyszył okropny ból i w dodatku będzie to długo trwało. Nie wiedziałam czy po takim zabiegu będę mogła jeszcze mieć dzieci i czy sytuacja się nie powtórzy.

W takim razie jak trafiła Pani do IQ MEDICA?
Najpierw postanowiłam popytać znajomych czy może znają jakąś klinikę w Warszawie.

Czyli podzieliła się Pani z bliskimi wiadomością o chęci zrobienia operacji plastycznej?
Tak, to nie była dla mnie żadna tajemnica, wręcz byłam z siebie dumna że podchodzę do tego normalnie. Jedna z koleżanek wskazała mi IQ MEDICA, zapewniała że to profesjonalna klinika. Postanowiłam dowiedzieć się więcej o tym miejscu i ich kadrze lekarskiej. Na wielu forach internetowych spotkałam się z pozytywnymi opiniami, a główny chirurg w klinice to lekarz z ogromnym doświadczeniem. Zadzwoniłam i umówiłam się na konsultacje.

Czy lekarz na konsultacji rozwiał wszystkie wątpliwości?
Tak, lekarz wyjaśnił mi wszystko bardzo dokładnie, opowiedział jak będzie przebiegała operacja i ile czasu będę musiała odpoczywać. Chociaż tak naprawdę ciągle się jeszcze trochę obawiałam, to opinia lekarza była dla mnie najważniejsza, czułam że jestem w rękach profesjonalisty.

Jak się Pani czuła po operacji?
Faktycznie ból początkowo był dość uciążliwy, przez pierwszych klika dni nie mogłam się przemęczać i głównie leżałam, jednak po upływie dwóch tygodni czułam się znacznie lepiej.

A sam efekt jest dla Pani satysfakcjonujący?
Jestem bardzo zadowolona, co prawda swoje musiałam wycierpieć ale czego się nie robi żeby być piękną. Nie żałuje mojej decyzji ani przez chwilę, wreszcie mogę spojrzeć w lustro na mój brzuch i nie obawiać się dotyku mojego ukochanego.

Zdjęcia przed i po:
Medyczne newsy

brzuchiq.jpg - Medyczne newsy
 

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version