Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Chirurgia plastyczna

Chirurgia Plastyczna - Estetyczna dla Wszystkich

Medyczne newsy

Medyczne newsy - Medyczne newsy
Chirurgia Plastyczna nie jest już dzisiaj wyłącznie dla gwiazd Hollywood. Teraz wszyscy mogą sobie na to pozwolić: kobiety i mężczyźni, młodzi i starzy, bogaci i mniej zamożni, zależnie od ceny.

Drobny biust, krzywy nos, zmarszczki dookoła oczu….Nowe pokolenie nie pozwala nam się starzeć. A ponadto obecna medycyna współczesna proponuje rozwiązanie, dlaczego by z niej nie skorzystać? Od 15 lat chirurgia plastyczna rozwija się niewiarygodnie.

W USA i Europie chirurgia plastyczna-estetyczna już od 15 lat jest prawdziwa rewolucją.
To na co było stać gwiazdy, staje się dzisiaj uchwytne dla wszystkich.
Operacje plastyczne - liposukcja (odsysanie tłuszczu) są najbardziej popularne w USA.
Według American Academy of Cosmetic Surgery liposukcja jest najbardziej popularna i cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientów  /700 000 zapytań o liposukcję w 2004/. Reszta interwencji chirurgii plastycznej-estetycznej dotyczy powiek oczu, powiększenie biustu i w końcu lifting.

Po drugiej stronie Atlantyku praktykujący te zabiegi zauważają znaczny przyrost popularności, w związku z tym następuje stabilizacja kosztów, co za tym idzie możliwości płacenia, związane jest to z cenami zabiegów, konkurencja na rynku itd., zauważa się także rozwój i popularność drobnych zabiegów jak peelingi chemiczne, zastrzyki przeciwzmarszczkowe itp.: u ludzi, którzy nie przekroczyli czterdziestki.

Ten fenomen nie jest typowy dla Amerykanów. We Francji więcej niż 100 000 osób zoperowało się w roku 1999.

Tego chcą mężczyźni
Uroda dopadła również mężczyzn. Pomimo tego, że  mężczyźni mają inne motywacje, coraz więcej dają o swój wygląd.

Aktualnie chirurgia plastyczna-estetyczna rozpatruje statystycznie, że 1 mężczyzna przypada na 4 kobiety, którzy się poddają zabiegom. Coraz więcej mężczyzn pozbywa się tłuszczu na brzuchu i po bokach, uzupełniają łysienie, wykonują zabiegi wokół oczu, a nawet przedłużają penisy. W USA najczęstsze zabiegi dla mężczyzn to łysienie, liposukcja i usuwanie zmarszczek (również wokół oczu).

Dr Sylvie Abraham  w swojej książce „Chirurgia Estetyczna dla Mężczyzn” podkreśla, że w środowisku dużej konkurencji męskiej, mężczyźni zrozumieli ważność wyglądu fizycznego przed zestarzeniem się. Zwracają coraz większą uwagę na swój wygląd, bo w tych czasach już nie wystarczy tylko kariera zawodowa, trzeba także zachować pozory, wyglądać młodo i sportowo.
 
Tak więc, pomimo tego, że dla mężczyzn ważna jest kariera osobista, ich sposób życia osobistego bardzo się zmienia.

Zanim jednak się zdecydujecie podjąć ten krok w kierunku chirurgii plastycznej-estetycznej radzimy Państwu dobrze się poinformować. Dyskutować z ludźmi, wymieniać swoje poglądy i doświadczenia. Rozmawiać z lekarzem, który mógłby dać dobra radę i wskazać czy dany zabieg jest wskazany czy nie. Najczęściej decyzje podjęcia zabiegu są czysto osobiste.
Jeżeli podejmować decyzje o operacji, wybierzcie dobrze swojego chirurga, poinformujcie się na temat przeciwwskazań, przebiegu operacji i oczywiście ceny.

Autor: David Beme

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version