Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Aktualności

Leki nasenne bywają gorsze niż bezsenność

fotolia 4549041 s resizeO ile zaburzenia snu udaje mi się leczyć w 95 procentach przypadków, to uzależnienie od nasennych benzodiazepin - tylko u co drugiego pacjenta - przestrzegał dr Michał Skalski, kierownik warszawskiej Poradni Leczenia Zaburzeń Snu na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Odsłony: 3975

Czytaj więcej: Leki nasenne bywają gorsze niż bezsenność

Wiek wpływa na motywację osób rzucających palenie

fotolia 966644 xs resizeMłodsi palacze rzucają nałóg palenia, bo przerażają ich związane z nim wydatki, starsi - bo boją się o zdrowie. Różne dla różnego wieku motywacje i przeszkody, z jakimi borykają się osoby walczące z nałogiem, zbadali ostatnio naukowcy z USA.

Odsłony: 3552

Czytaj więcej: Wiek wpływa na motywację osób rzucających palenie

PE wzywa do wprowadzenia zakazu palenia w miejscach pracy

fotolia 8339660 xs resizeParlament Europejski wezwał w środę do zakazania palenia w miejscach publicznych i w pracy oraz zaproponował wprowadzenie zakazu sprzedaży papierosów w automatach, co miałoby utrudnić ich dostępność dla nieletnich.

Odsłony: 3505

Czytaj więcej: PE wzywa do wprowadzenia zakazu palenia w miejscach pracy

Cień wielkiego nałogu

h-7Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy - twierdził Mark Twain. To powiedzenie amerykańskiego pisarza dobrze obrazuje, że niełatwo rozstać się z nałogiem. Palaczowi wydaje się to zadaniem porównywalnym wręcz do zdobycia najwyższej góry świata. Jak przygotować się do takiej wyprawy, aby odnieść sukces? Jak rzucić palenie raz a dobrze?

Odsłony: 3717

Czytaj więcej: Cień wielkiego nałogu

O sepsie i innych ciężkich zakażeniach bakteryjnych

h-3Włoski dziennik "La Repubblica" pisze w czwartek o panującym w Europie alarmie w związku ze wzrostem, głównie szpitalnych, zakażeń bakteryjnych, odpornych na kurację antybiotykową.

Odsłony: 3546

Czytaj więcej: O sepsie i innych ciężkich zakażeniach bakteryjnych

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version