Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Fitness

Sylwetka fit & zawód fotomodelki

ZdrowieZdrowy tryb życia cieszy się dużą popularnością  w świecie modelingu. . Bycie "fit" to sposób  na życie modelek, które dbają o swoją sylwetkę i urodę a to dlatego, że taka  aktywna forma wypoczynku dodaje witalności i energii, regeneruje ciało i psychikę

Modelka musi pokazać się z jak  najlepszej strony  ( przed obiektywem bowiem nic się nie ukryje), istotna jest jej własna samoocena. Modelka musi czuć się piękna , szczęśliwa, musi akceptować swoje ciało. Nastawienie oraz poczucie własnej wartości  wpływa na sposób, w jaki postrzega siebie, swoją fizyczność. Wiemy bowiem, że to modelki w jakimś stopniu  lansują przez media kanon urody.  Obcowanie z taką doskonałością na codzień powoduje, iż każda z nas zaczyna oceniać siebie przez pryzmat przyjętego kanonu urody, każda z as chce dorównać standardom i oczywiste jest, że staramy się wyglądać jak najlepiej. Zatem co to znaczy być 'fit'?

 Fit - to przede wszystkim ćwiczenie, jest wiele sposobów by utrzymać kondycję w jak najlepszym stanie. Sprzęt fitness daje nam możliwość codziennej aktywności w domowym zaciszu i nie tylko, jest to bardzo ważne gdy możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu jest  ograniczona. Dla kobiet, które chcą wyrzeźbić swoje mięśnie polecane są ćwiczenia siłowe na odpowiednio przystosowanych sprzętach. Tu mowa oczywiście o siłowni . Dla osób, które chcą utrzymać szczupłą sylwetkę i rozruszać mięśnie doradza się zajęcia fittness, które oprócz  szybkich efektów mają jeszcze jedną pozytywną cechę- zajęcia prowadzone są przy muzyce co na pewno ułatwia nam w jakimś stopniu wysiłek.  Na takich zajęciach z pewnością  nie można się nudzić. Zanim jednak rozpoczniemy jakikolwiek wysiłek fizyczny nie możemy zapomnieć o najważniejszej czynności poprzedzającej trening- to ćwiczenia rozgrzewające. Rozgrzewka przygotowuje nasze mięśnie do wysiłku, jakiemu poddamy je podczas treningu. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powinna rozgrzać i rozciągnąć wszystkie partie mięśni. Nie może być jednak zbyt forsująca. Systematyczny trening oraz kuracja kosmetykami potrafią zdziałać cuda. Ciało modelki można porównać do towaru, który musi się sprzedać. Modelka musi na sobie jak najlepiej zaprezentować produkt, to może być strój kąpielowy lub bielizna. Ważne by pamiętać o tych partiach ciała,  które są eksponowane czyli biust, brzuch oraz pośladki. Dobra fotomodelka wie, że oprócz mięśni brzucha wzmacniamy także skórę masażem oraz balsamami. Masażu dokonujemy  naprzemiennym strumieniem wody, który pobudza mikrokrążenie i ujędrnia skórę. Masowanie można wykonać inną metodą, za pomocą szorstkiej rękawicy. Po zabiegu wybieramy   najodpowiedniejszy preparat. Taki by zawierał witaminy A, C i E oraz wyciągi roślinne, które pobudzają wytwarzanie włókien kolagenowych.. Ważne jest by pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy i ćwiczeniach napinających i wzmacniających brzuch. Nie zapominajmy o biuście, w trosce o utrzymanie jego jędrnego kształtu zaleca się  pływanie, wiosłowanie i specjalne ćwiczenia na atlasie. By urozmaicić swój trening można włączyć do treningu hantle. Można z nimi  wykonywać ćwiczenia zarówno w domu jak i w fitnessklubie. Takie ćwiczenia również doskonale modelują nasz biust. Oprócz biustu.

Bardzo modną ostatnio  częścią  ciała stała się pupa . Nie wypada jej zaniedbywać zwłaszcza wtedy, gdy do zaprezentowania mamy na sobie skąpe bikini. Jest tylko jeden warunek: ćwiczenia trzeba wykonywać  bardzo regularnie, najlepiej trzy razy w tygodniu, zawsze z jednodniową przerwą. Warto zmienić też swoje codzienne przyzwyczajenia. Modelka zrezygnuje z jeżdżenia windą, zamiast tego wybierze wspinaczkę po schodach ponieważ to najprostszy i najskuteczniejszy trening, który sprawi, że  pośladki staną się kształtne i jędrne a  dodatkową zaletą będzie poprawa ogólnej kondycji.

Odżywianie.
Właściwe odżywianie to połowa sukcesu do posiadania sylwetki fit. Przede wszystkim należy przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania a następnie  wyeliminować wszystko to, co możemy nazwać błędem żywieniowym. Efekt będzie zaskakujący. Właściwie zbilansowana dieta sprawi, że zdecydowanie poprawi się  samopoczucie, wzrośnie sprawność i  nasz organizm będzie lepiej pracował. Niestety coraz częściej brakuje nam czasu na pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia. W świecie modelingu czas jest bardzo cenny, dlatego głód bardzo często jest  zaspokajany w biegu, najczęściej produktami niemającymi żadnych wartości odżywczych i powodującymi przyrost niechcianych kilogramów. Unikamy słodyczy i produktów z dużą zawartością kalorii ponieważ tylko odpowiednio skomponowana dieta dostarczy organizmowi wszystkich najważniejszych składników. Dietę oczywiście warto wzbogacić w witaminy . Piękne włosy, zdrowa skóra, nieskazitelna cera to atuty fotomodelki. By utrzymać ich piękno warto wzbogacić dietę o witaminy, które  są ważnym elementem odżywiania i które znajdziemy w sokach oraz owocach..


 Tak wiec codzienna aktywność fizyczna i zdrowy sposób odżywiania są wyznacznikami naszego zdrowia i witalności.

CO jednak gdy nie potrafimy kontrolować naszej wagi? Modelki mają swoje sprawdzone sposoby. Poza obiektywem dziewczyny stosują modne, różnorodne diety. Największą sławą cieszy się DIETA SOUTH BEACH (inaczej zwana dietą PLAŻ POŁUDNIOWYCH). Dietę South Beach wymyślił amerykański kardiolog - dr Arthur Agatston i  jest to raczej sposób odżywiania na całe życie niż rygorystyczna dieta. Głównym założeniem jest ograniczenie jedzenia wysoko przetworzonych węglowodanów (np. białego pieczywa, makaronu) oraz tłuszczów nasyconych. Wskazane są natomiast białka, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek). Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczeństwo stosowania i dobroczynny wpływ na zdrowie - . Sposób odżywiania jaki proponuje dr Agatston nie nudzi a jedzenie sprawia prawdziwą przyjemność. Odchudzanie nie będzie już męczarnią.

Zdarzają się przypadki wśród modelek, że chęć pozbycia  się zbędnych kilogramów posuwa je do bardziej kategorycznego działania i tak odchudzanie  oraz dieta przeradza się w chorobliwe liczenie każdej kalorii co z czasem prowadzi do poważnej choroby, bardzo często spotykanej wśród modelek,  anoreksji. Dlatego pamiętać należy o zdrowym rozsądku- odchudzajmy się  z głową.

Autor Amanda Mrowiec- modelka i fotomodelka

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version