Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Fitness

Odchudzanie - Jak zacząć?

Zdrowie

Zdrowie
Zakładam że już wiesz co chcesz osiągnąć!
Absolutnie nie możesz mieć podejścia typu: " coś tam zacznę sobie ćwiczyć, może się uda trochę schudnąć a jeśli nie to trudno." Z takim podejściem po pierwsze ciężko będzie Ci zacząć, a nawet prawdopodobnie nigdy nie zaczniesz. Po drugie jeśli nawet zaczniesz, to na krótko i nie zajmiesz się tym profesjonalnie, a więc i efektów nie będzie, dzięki czemu wspaniale usprawiedliwisz sama siebie, że "próbowałam i się nie udało".

Konkretnie co chcesz osiągnąć? schudnąć? ile? 2kg. czy 22kg? a może mieć piękne wysportowane ciało? Określenie konkretnego celu, jaki chcesz osiągnąć jest niezbędne!


Przygotuj się psychicznie do działania
Musisz ustalić konkretny termin, ale nie na zasadzie "od jutra" bo to jutro będzie stale się przesuwać, a ty nigdy nie zaczniesz.

Najlepiej ustalić, np. od poniedziałku nowego miesiąca dlaczego? Z dwóch powodów: Po pierwsze będziesz miała dużo czasu, aby tak ułożyć sobie plan dnia, że w momencie, kiedy zaczniesz, na pewno nic Ci nie wypadnie.
Po drugie musisz przyzwyczaić się do myśli, że za jakiś czas zaczynasz. Po prostu należy Przygotować się do zrealizowania tego, co zaplanowałaś. Aby to zrobić, przez cały ten czas powinnaś o tym myśleć, czyli „zaczynam za pięć dni, cztery, itd.” Myśleć również o tym, że inaczej będziesz się odżywiać, dzięki temu w pewnym momencie stanie się to dla Ciebie normalne i kiedy nadejdzie ten dzień, po prostu zaczniesz.

Jednak jeśli nie przygotujesz się do tego psychicznie, to kiedy nadejdzie ten dzień, może się zdarzyć, że bardzo łatwo zrezygnujesz ze swoich zamiarów, ponieważ uznasz, że konkretnie nic nie planowałaś.
Naprawdę, zaufaj mi, ten sposób działa!

Potrzebna jest wiedza
Jeśli już wiesz, co chcesz osiągnąć, masz termin, kiedy zaczynasz i w dodatku nie możesz się go doczekać, to potrzebujesz jeszcze jednego wiedzy na ten temat, czyli jak zrobić, żeby osiągnąć cel.

Pamiętaj o jednym. Wiele kobiet uważa że jeśli mają nadwagę, to wystarczy, że zmobilizują się do jakichkolwiek ćwiczeń i schudną. Niestety ja od razu mówię, że nie schudną i szkoda zachodu.
Czy np. jeżeli chcesz się nauczyć grać na jakimś instrumencie, to czy wystarczy grać jak popadnie? Nawet nie da się nazwać tego graniem, tak samo jest i w tej dziedzinie. Brak wiedzy nie pozwoli Ci osiągnąć sukcesu.
Właśnie z tego powodu u bardzo małej procentowo ilości osób ćwiczących są jakiekolwiek efekty.

Uważaj, są osoby, które nie chcą żebyś osiągnęła sukces.
Do tych osób należą koleżanki i nie zgadniesz kto jeszcze mąż.
Czy miałaś sytuację, w której powiedziałaś koleżance, że chcesz zacząć ćwiczyć lub przejść na dietę? Najczęściej ona na to: " O, ja też, ale za miesiąc, po świętach, po urodzinach itp." Są to bezsensowne wymówki. Niby ma zacząć z Tobą, dzięki czemu ma być Ci raźniej, ale prawdopodobnie ona nigdy nie zacznie i Tobie nie da. Zazwyczaj jest tak, że będzie to dla ciebie świetna wymówka, "koleżanka nie może to i ja nie zaczynam, bo przecież miałyśmy zacząć razem". Pamiętaj, możliwe że koleżanka nigdy nie miała ochoty zaczynać np. z lenistwa. Jednak przy okazji będzie bardzo skutecznie Ciebie odwodzić od działania, ponieważ bardzo ciężko by jej było przyznać się przed samą sobą, że Ty zaczęłaś i w dodatku jeszcze coś osiągnęłaś. Ona tymczasem nawet nie miała na tyle silnej woli, żeby w ogóle do czegokolwiek się zmobilizować!

Czy wiesz dlaczego mąż? O co mu chodzi przecież chciałby mieć atrakcyjną żonę? Otóż nie do końca tak jest. To tylko jedna strona medalu, ale niestety jest i druga nieco gorsza. Na pewno zwróciłaś uwagę, że kiedy idzie atrakcyjna kobieta, to praktycznie wszyscy mężczyźni się za nią oglądają. No właśnie, a czy ci mężczyźni chcieliby żeby tak się oglądali za ich żonami? Niestety nie!

Jest to bardzo egoistyczne podejście, ale zdarza się dość często. Tacy są mężowie, nie wszyscy oczywiście, ale znaczna większość. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nasz wybranek lubi być Panem sytuacji, wtedy ma spokój ducha. Po prostu na luzie obserwuje inne kobiety, a u boku ma żonę, która przytyła po porodzie i zajmuje się płaczącymi dziećmi.Zazwyczaj mało go interesuje jak Ty się wtedy czujesz, dlatego zmień tę sytuację i pomyśl o sobie! Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Ewelina Jakubiak
Trener Osobisty
e-sylwetka.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version