Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Porady przed i po operacji

Skalpel, gdy nie ma innej rady

Skalpel

Skalpel - Skalpel
Wypróbowałaś już wszystko: kremy, zabiegi, ćwiczenia i wciąż nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich piersi. Pomóc Ci może chirurgia plastyczna.

MANIA WIELKOŚCI
Powiększenie polega na wszyciu pod mięsień lun pod gruczoł piersiowy silikonowej wkładki. Podczas operacji wykonuje się nacięcia pod pachą albo na granicy otoczki bądź wzdłuż fałdu piersiowego.

Zabieg jest przeprowadzany pod narkozą. Przez kilka dni piersi mogą boleć, do pracy możesz wrócić po 2 tygodniach. Blizny SA prawie niewidoczne, najmniej wokół otoczki brodawki.

MNIEJSZY, ALE ZA TO JĘDRNY
Operacja zmniejszenia piersi polega na usunięciu części gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej i skóry. Pozwala zmniejszyć biust o kilka rozmiarów, podnieść go i wymodelować. Na piersiach wykonuje się cięcia wokół otoczki brodawki i pionowo w dół do fałdu piersiowego, wycina się fragment skóry nad brodawką i podnosi ją. Przez kilka dni piersi mogą boleć, powrót do zdrowia trwa parę tygodni. Blizny są trwałe, a z czasem staja się mniej widoczne. Mogą wystąpić problemy z karmieniem piersią.

UWAGA!  Operacja plastyczna to poważny zabieg. Źle wykonana może doprowadzić do groźnych powikłań.

Kiedy na operację?
Na pewno wtedy, gdy istnieją wskazania medyczne. Zbyt duże piersi nadmiernie obciążają kręgosłup i mogą prowadzić do powstania wad postawy, powodują bolesne odparzenia pod biustem, głębokie odgniecenia od ramiączek stanika. Powiększenie małego biustu, operacyjne podnoszenie obwisłych piersi lub korygowanie ich kształtu, gdy różnią się wielkością, jest dla wielu kobiet szansą na pozbycie się kompleksów. W takiej sytuacji warto wykonać operację ze względu na komfort życia pacjentki.

lek. med. Marek Szczyt, chirurg-plastyk

źródło: VITA październik 2004 nr 10(73)

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version