Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Piersi

Pomniejszenie i podciąganie piersi (Reduction Mammaplasty)

Operacje plastyczneKobiety z bardzo dużym, opadniętym biustem mogą doświadczać wielu dolegliwości spowodowanym jego nadmierną wagą. Mogą to być bóle karku, grzbietu, skrzywienia kręgosłupa, podrażnienia skóry i problemy z oddychaniem. Ramiączka od stanika mogą odciskać gębokie bruzdy na ramionach. Zazwyczaj powoduje to złe samopoczucie i obniżoną samoocenę. 

Zmniejszenie piersi jest możliwe u każdej kobiety. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu, gruczołu oraz skóry czyniąc pierś mniejszą, lżejszą i ładniejszą. Możliwe jest również zmniejszenie wielkości otoczki wokół brodawki.
Najczęściej do przerostu i deformacji piersi dochodzi wskutek ciąży, karmienia oraz gwałtownych zmian wagi ciała. Do przerostu piersi dochodzi również u osób młodych bez nadwagi w wyniku predyspozycji genetycznej.
Pacjentka decydując się na operację powinna zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj niemożliwe jest osiągnięcie idealnego kształtu i idealnej symetrii piersi.

Operacje plastyczneOperacje plastyczneOperacje plastyczne

 

 

 

 

 

1. Linie nacięć skóry, fragment gruczołu i część tłuszczu zostają usunięte. Ustalone jest położenie brodawki.
2. Skóra wokół brodawki jest zeszyta. Pozostałe szwy nadają piersi nowy kształt.
3. Blizny znajdują się wokół brodawki i pionowo, rzadko w fałdzie podpiersiowym ( ma to miejsce tylko w przypadku bardzo dużego biustu). Ich widoczność z czasem zmniejsza się co jest osobniczą cechą każdej pacjentki.

Materiały udostępnione za uprzejmością dr W. Bieńkowskiego

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version