Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Zabiegi SPA

Odnowa biologiczna

image20aab
image20aab
Całkowity masaż ciała jest prostym i stosunkowo tanim zabiegiem usuwającym zmęczenie i pomagającym w utrzymaniu zdrowia i urody. W większości przypadków korzystamy z niego sporadycznie, najczęściej wtedy, gdy boli nas kręgosłup. Masaż stosowany regularnie co 2-4 tygodnie jest prawdziwym dobrodziejstwem dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Przy masażu całkowitym ciało relaksuje się, poprawia się ukrwienie skóry oraz tkankowa przemiana materii. Zmniejsza się także nadmierne napięcie mięśni spowodowane przewlekłym stresem. Dotyczy to szczególnie mięśni karku i obręczy barkowej. Regularne masaże powodują znaczne zmniejszenie cellulitu, przeciwdziałają starzeniu się skóry i jej zwiotczeniu, co ma szczególne znaczenie podczas odchudzania się.

Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny to specjalny masaż usprawniający przepływ limfy w obrębie twarzy i szyi. Wynaleziony został przez niemieckiego lekarza, dr Voddera w 1930r.
Prawidłowo wykonany drenaż powoduje usunięcie zalegających toksyn, poprawia stan odżywienia skóry, działa odmładzająco oraz leczniczo.
Terapia drenażem ma również działanie uspokajające. Zalecana jest w stanach napięcia nerwowego - wyprowadza organizm z długotrwałego, negatywnego stresu.
Drenaż limfatyczny poprzez poprawę mikrokrążenia w skórze łagodzi w znacznym stopniu worki i sińce pod oczami, co stanowi problem estetyczny u wielu osób.

HATHA YOGA
Hatha-joga to najstarszy system ćwiczeń głównie izometrycznych i rozciągających połączonych z kontrolowanym oddychaniem.
System ten powstał w Indiach ok. 5000 lat temu. Przekazywany z pokolenia na pokolenie do dziś fascynuje swą odrębnością i mądrością. W sanskrycie „Ha” oznacza Słońce, symbol ładunków dodatnich istniejących we Wszechświecie i w człowieku. „Tha” oznacza Księżyc, symbol ładunków ujemnych. Słowo joga oznacza jarzmo, dyscyplinę, połączenie. Hatha-joga to równowaga potencjałów dodatnich i ujemnych w naszym organizmie uzyskana dzięki harmonii między ciałem i duchem.
Tempo współczesnego życia wywołuje przemęczenie i stały stres, który w efekcie obniża odporność na choroby. Medycyna oficjalna nie zawsze potrafi pomóc w takich przypadkach.
Gimnastyka, sport dają dużo, lecz nie wszystko. Poprawiają wydolność fizyczną, ale działają raczej pobudzająco niż uspokajająco. Ćwiczenia hatha-jogi łączą w sobie kompleksowe działanie: z jednej strony poprawiają kondycję fizyczną, a z drugiej strony wywierają działanie tonizujące i uspokajające.
Joga praktykowana fachowo, najlepiej pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela, rozwija sprawność fizyczną, witalność, koncentrację, równowagę wewnętrzną, a także poczucie niezależności i wiary w siebie. Joga opóźnia również proces starzenia się i znacznie łagodzi objawy menopauzy u kobiet.
Regularne uprawianie ćwiczeń pomoże nam utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, oraz zachować dobrą sylwetkę do późnej starości.

Wszystko o saunie
Sauna stosowana raz w tygodniu to wspaniały środek oczyszczający i regenerujący nasze ciało. Wysoka temperatura mobilizuje siły obronne organizmu, skóra ulega przekrwieniu i szybciej wydala szkodliwe produkty przemiany materii. Warstwa rogowa naskórka ulega złuszczeniu, a czopy łojowe zatykające pory miękną i wypadają. Skóra staje się gładsza i głęboko oczyszczona. Lepiej wchłania wszelkie kosmetyki, które zastosujemy po saunie.
Są dwa rodzaje sauny: tradycyjna i na podczerwień. W tradycyjnej źródłem ciepła jest specjalny piec i rozgrzane kamienie. Sauna na podczerwień wyposażona jest natomiast w specjalne promienniki emitujące promienie podczerwone. Promienie te nie maja nic wspólnego z promieniowaniem UV. Mają inną długość fali i są zupełnie nieszkodliwe dla zdrowia. Nie opalają, a jedynie rozgrzewają. Odbierane są przez skórę jako przyjemne ciepło. Mają zastosowanie w fizykoterapii i w kosmetyce.
Sauna na podczerwień /www.ssi.net.pl/ działa głębiej na skórę niż sauna tradycyjna oraz bardziej przyśpiesza przemianę materii. Dzięki regularnemu korzystaniu z sauny można utrzymać wagę ciała na jednym poziomie, a nawet z biegiem czasu stracić kilka kilogramów pod warunkiem, że przestrzega się odpowiedniej diety. Nie można liczyć na wypocenie w saunie nadmiaru tłuszczu. Przez skórę wydalamy jedynie wodę, sól i produkty przemiany materii a nie tłuszcz.
Z sauny nie można korzystać po obfitym posiłku, ale również nie na czczo. Po wyjściu trzeba odpocząć minimum 20 minut.
Oczyszczony organizm staje się bardziej odporny na zmiany pogody. Dlatego wszyscy: młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni powinni korzystać z sauny.

Barbara Kupras
źródło: artelis.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version