Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Problemy skórne

Nadmierna pigmentacja, czyli jak się pozbyć plam

Nadmierna pigmentacja

Nadmierna pigmentacja - Nadmierna pigmentacja
Wakacje, wspaniałe podróże, piękne miejsca i dużo, dużo słońca. Co prawda wszystkie wiemy, że jego nadmiar szkodzi, wpływa na uszkodzenia i starzenie się skóry, powoduje pojawianie się na niej nieładnych plam, ale przecież nie możemy wrócić z urlopu zupełnie blade. Kiedy lato mija nagle spostrzegamy niekorzystne zmiany i jesteśmy zrozpaczone, że jest już za późno. Ale być może nie jest tak źle. Marka iS Clinical wprowadziła właśnie na rynek dwa nowe produkty służące do bezpiecznego i skutecznego rozjaśniania skóry:

WHITE LIGHTENING™ COMPLEX oraz WHITE LIGHTENING™ SERUM.   

Słonce sprawia, że w naszej skórze zwiększa się ilość melaniny – pigmentu, który chroni skórę przed promieniowaniem UV, a także nadaje jej charakterystyczny odcień. Od liczby i rodzaju cząsteczek melaniny zależy również kolor włosów. U blondynek zawartość tego składnika w cebulce włosa jest niska.

W wyniku starzenia się skóry i różnych czynników zewnętrznych wpływających na jej stan na skórze pojawiają się ciemniejsze plamy spowodowane nadmiernym wydzielaniem pigmentu. Związane jest to ze zbyt szybkim funkcjonowaniem enzymu tyrozynazy, który odpowiada za ilość melaniny w skórze.  

Można jednak kontrolować pigmentację na pięć różnych sposobów. Osiąga się to przez zmniejszenie ilości melaniny za pomocą spowolnienia działania tyrozynazy, zakłócenie transportu melaniny między warstwami skóry, co osłabia pigment, redukcję zapalenia skóry, wykorzystanie przeciwutleniaczy oraz złuszczanie skóry.

Ostateczne efekty działania produktu rozjaśniającego są tym lepsze, im więcej powyższych procesów fizjologicznych można kontrolować za pomocą danego produktu.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej mieszanki składników rozjaśniających oraz substancji pochodzenia roślinnego o statusie farmaceutyków, wysoko wydajna formuła WHITE LIGHTENING™ COMPLEX  obejmuje wszystkie pięć mechanizmów przeciwdziałających przebarwieniom. Dodatkowo zwiększa nawilżenie skóry, chroni i zachowuje lipidową barierę skóry za pomocą lipidów identycznych z naturalnymi oraz zapewnia kontrolowane złuszczanie.

WHITE LIGHTENING™ SERUM jest lekkim i łatwo wchłanialnym preparatem  zapewniającym bezpieczne i intensywne złuszczanie się bez widocznych tego oznak. 

Oba produkty nadają się do każdego typu skóry i można je stosować do wszystkich jej obszarów. Pomagają przy fotostarzeniu lub fotouszkodzeniach skóry, plamach starczych, melanodermii, ostudzie, obszarach przebarwionych hormonalnie. Można je stosować również na cienką lub szorstką skórę, kurze łapki oraz skórę wrażliwą na zapalenia.

Dzięki nim skóra staje się jaśniejsza i zdrowsza, a Ty wyglądasz piękniej.

Produkty dostępne w wybranych gabinetach lekarskich, medycyny estetycznej i salonach SPA.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version