Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Profilaktyka

Lepiej całować niż ściskać rękę

Lepiej całować niż ściskać rękę

Lepiej całować niż ściskać rękę - Lepiej całować niż ściskać rękę
Całowanie w policzek jest bezpieczniejsze od podawania ręki, jeśli obawiamy się zarazić innych czy siebie chorobą zakaźną - informuje w przedświątecznym numerze "American Journal of Infection Control".
Brytyjsko-amerykańska grupa ekspertów opublikowała raport dotyczący higieny w warunkach domowych i publicznych. Wynika z niego, że najskuteczniej można się ochronić przed grypą, zatruciami pokarmowymi czy sepsą często myjąc ręce.

Wirusy przeziębienia i grypy przenoszą się z rąk na śluzówkę nosa czy oczu, gdy się je pociera rękami. Dotykając brudnymi rękami jedzenia, można zarazić siebie lub innych zakaźną chorobą przewodu pokarmowego.Autorzy artykułu w "British Medical Journal" dowodzą, że regularne mycie rąk oraz noszenie masek, rękawiczek i fartuchów może być skuteczniejsze niż leki w zapobieganiu infekcjom takim jak grypa czy SARS. W przypadku szczególnego ryzyka infekcji i tam gdzie nie można umyć rąk wodą z mydłem, przydają się alkoholowe roztwory odkażające do przecierania rąk. Warto też dbać o czystość powierzchni których dotykamy, jak choćby klamek czy sedesów.

W warunkach domowych przestrzeganie zaleceń higieny zapobiega przenoszeniu się zarazków z jednego członka rodziny na drugiego, co w skali całego społeczeństwa przekłada się na mniejszą liczbę chorych zgłaszających się do szpitali czy przychodni (i roznoszących chorobę). A im mniej chorych, tym mniej potrzeba antybiotyków , co zmniejsza szansę na powstanie lekoopornych bakterii.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version