Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Inne medyczne newsy

Hemoroidy i metody leczenia choroby hemoroidalnej

Hemoroidy i metody leczenia choroby hemoroidalnej

Hemoroidy i metody leczenia choroby hemoroidalnej - Hemoroidy i metody leczenia choroby hemoroidalnej
Główna funkcją hemoroidów jest utrzymywanie szczelności odbytu, w szczególności gazów. Warte uwagi jest to, że choroba hemoroidalna jest w ostatnich latach coraz częstszym zjawiskiem. Jest to dolegliwość niewątpliwie uporczywa i długotrwała. Większość osób przed skutecznym leczeniem powstrzymuje strach przed operacją, znieczuleniem ”do kręgosłupa” czy też sam fakt leżenia w szpitalu. Medycyna od lat poszukuje dobrej i skutecznej metody leczenia hemoroidów, jednak wciąż są to bolesne i uciążliwe dla pacjenta metody. Zwlekanie natomiast powoduje powiększanie się zmian, zwiększenie krwawienia, bólów oraz inne nieprzyjemne doznania.

Jednak tego wszystkiego można uniknąć stosując nowoczesne urządzenie, które wytwarza specjalny rodzaj prądu o bardzo niskim natężeniu. Za pomocą umieszczenia w kanale odbytu krótkiego wziernika ocenia się zmiany chorobowe. Zabieg wykonuje się za pomocą elektrody, która dotyka guzki krwawnicze. Jest to miejsce pozbawione unerwienia, więc co za tym idzie nie powoduje bólu, a sam zabieg trwa kilka minut. Zwykle już bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa wyraźne zmniejszenie dolegliwości. Trzeba się jednak liczyć z tym, że hemoroidy nie znikają od razu, ale zmniejsza to napływ krwi do hemoroidów, tym samym prowadzi to do stopniowego zmniejszania się guzków. Natomiast ból i krwawienia ustępują bezpośrednio po zabiegu.

Wymieńmy jednak istniejące już metody operacyjne takie jak: Metoda Milligana Morgana, Metoda Longo, Hemoroidektonia zamknięta Fergusona, Hemoroidektomia podśluzówkowa Parksa czy też Hemoroidektomia Whiteheada. Wszystkie te metody są oprócz tego, że kosztowne, pomimo, że dają rezultaty, to powodują szereg możliwych powikłań np.: krwawienie, ropień okolic rany, zwężenie odbytu czy też nietrzymanie stolca.

Stopień zaawansowania choroby określamy w czterostopniowej skali Golighera:

  • I-Krwawienie, uczucie parcia
  • II-krwawienie, sączenie z odbytu, świąd
  • III-krwawienie, brudzenie bielizny, sączenie, świąd (guzki wypadające w czasie oddawania stolca, które można odprowadzić palcem)
  • IV-krwawienie, świąd, ból (guzki nie dające się odprowadzić do wnętrza odbytu)

Dlatego też dbajmy o swoje zdrowie i wybierajmy skuteczne leczenie hemoroidów!
Tomasz Galicki

Centrum Medycyny Laserowej

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version