Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Problemy skórne

Zabijajmy cellulit zawodowo

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna - Medycyna estetyczna
Jak z bogatej i stale rosnącej oferty profesjonalnych zabiegów wybrać odpowiedni dla siebie?
Właściwie wykonany zabieg powinnien pobudzić tkanki leżące głębiej pod skórą. Tylko wtedy możliwe jest zmniejszenie cellulitu. Rodzaj i liczba terapii zależą jednak od stopnia jego zaawansowania oraz od stanu zdrowia (przed cyklem zabiegów powinnaś koniecznie skonsultować się z lekarzem, najlepiej dermatologiem lub internistą; przeciwwskazaniem do terapii są min.: alergia na składniki kosmetyków, cukrzyca, ciąża, choroby zakrzepowe, żylaki, nowotwory, choroby serca i tarczycy, a także schorzenia neurologiczne np.padaczka).

W profesjonalnym gabinecie zawsze przed zabiegami wykonuje się pomiar cellulitu. Ponadto o wyborze metody ostatecznie decyduje lekarz. Czasami jest to seria zabiegów jednego rodzaju. Zazwyczaj jednak można naprzemiennie stosować różne techniki. Przykładowo w ciągu tygodnia raz możesz poddać się drenażowi limfatycznemu, potem rozbijasz tkankę tłuszczową hydromasażem, a za trzecim razem korzystasz z promieni lasera lub krioterapii (leczenia zimnem). Niekiedy wystarczy 6-7 wizyt w gabinecie. Przy bardzo zaawansowanym cellulicie potrzebnych jest nawet 20. Najlepsze rezultaty osiągniesz po trzech miesiacach terapii (średnio 2 lub 3 zabiegi tygodniowo w odstępach co najmniej 48 godzin miedzy nimi).
Tyle czasu potrzebuje organizm, by oczyścić się z toksyn. Potem dla podtrzymania efektu, warto powtarzać wybraną terapię przynajmniej raz w miesiącu. Niestety, zabiegi najnowszej generacji są drogie - cena jednego może wahać się od 50 do 350 zł.Oto niektóre z nich.

Drenaż limfatyczny
Jest to najpopularniejszy zabieg antycellulitowy. Coraz częściej zamiast ręcznego masażu wykonuje się go specjalnymi
urządzeniami, np. aparatem Slider Styler. Impulsy elektryczne wysyłane przez elektrody masuja ciało przez specjalny kombinezon. Cena: ok. 170 zł (w pakiecie ok.110 zł)

Zabieg tzw. ssącą pompą masującą, czyli SPM
Łączy on technikę masażu pompą ssącą z bańkami. Skóra jest "wysysana" pod tworzącym się ciśnieniem. By złagodzić ewentualny, towarzyszący zabiegowi ból, przed jego wykonaniem kosmetyczka smaruje nogi specjalnym żelem. Cena: ok. 170 zł (w pakiecie 150 zł).

Endermologia
To specjalna technika masażu także oparta jest na zasadach drenazu limfatycznego. Działanie urzadzenia wykonującego zabieg mozna porównać po prostu do ... odkurzacza. Zanim położymy sie na łóżku, musimy założyć specjalny, obciskajacy kostium. Następnie nasze ciało zostaje poddane działaniu dwóch elektronicznie sterowanych rolek, umieszczonych w hermetycznej komorze, gdzie wytwarzane jest nadcisnienie. Wałkuja one skórę równoczesnie w kilku kierunkach. Cena: ok. 140 zł (w pakiecie 110 zł).

Terapia ultradźwiekami
Jest to rodzaj ultramasażu, w trakcie którego fale o wysokiej częstotliwosci, przenoszone aparatem (podobnym do USG), dochodza w głąb tkanek dotknietych cellulitem. Odmiana zabiegu jest tzw. sonoforeza. Podczas jej wykonywania za pomocą ultradźwięków, do skóry wprowadzane są specjalne substancje. Mają one przyspieszyć spalanie tłuszczu i poprawić strukturę kolageny. Cena: ok. 170 zł (w pakiecie 150 zł).

Krioterapia
To specjalne działanie oparte na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury. Poprawiaja ukrwienie i dotlenienie skóry, co powoduje jej wyszczuplenie i ujedrnienie. Cena: ok.50 zł.

Body wrapping
Polega na wmasowaniu w skórę specjalnego kremu, np. cynamonowego, a nastepnie bardzo szczelnym owinieciu ciała folią (od pasa w dół jest się unieruchomionym). Podczas tego zabiegu rozszerzają się naczynia włosowate i żylne, co ułatwia usuwanie zalegającej wody wraz ze szkodliwymi produktami przemiany materii. Cena: ok. 170 zł (w pakiecie ok.150 zł)

Inne sposoby
By uzyskac jak najlepszy efekt, można poddać się działaniu "superurządzeń". Niektóre z nich, takie jak CelluLaser, oddziałują na skórę poprzez specjalne promienie. Pobudzaja one przepływ krwi i spalanie tłuszczów. Cena: ok. 200 zł.

Podobnie działa Tunel na podczerwień Vip, który jest nie tylko terapią światłem niebieskim oraz podczerwonym, ale także drenażem limfatycznym. Cena: ok. 300 zł.

Prawdziwym antycellulitowym kombajnem jest TubaA Qva 33, czyli połączenie hydroterapii, aromaterapii i różnych rodzajów sauny. Cena: od 60 do 250 zł.

Zabiegi powinny być wykonane w gabinecie specjalizujacym sie w terapii antycellulitowej, który zapewni ci konsultację medyczną.

źródło:VITA maj nr 04 (10)/2003

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version