Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Felietony

Odmłodzone spojrzenie

Medyczne newsyWywiad IQ MEDICA z pacjentką po korekcji powiek
W styczniu przeszła Pani zabieg korekcji powiek. Co Panią skłoniło do podjęcia tej decyzji?
Moje górne powieki były obwisłe i pomarszczone, do tego miałam brzydkie worki pod oczami. Przez to cała twarz wyglądała na zmęczoną i dodawała mi lat. Próbowałam się ratować dobrymi i drogimi kremami, ale to nic nie pomagało. Nie mogłam też ukryć wiszących powiek pod makijażem.

Makijaż na takich oczach nie jest trwały, cienie zaraz się wałkują. Jestem stomatologiem i worki przeszkadzały mi w noszeniu okularów, które są w tej pracy niezbędne. Poza tym byłam świadoma, że z czasem te zmiany jeszcze bardziej się nasilą i mogę nawet gorzej widzieć. 
Jak się Pani czuje z nowymi powiekami? Czy rezultat operacji spełnił Pani oczekiwania?
Zdecydowanie tak, odzyskałam świeże i młode spojrzenie, a to zmienia na korzyść całą twarz. Oczy i rzęsy stały się teraz bardziej widoczne. Zniknęły te straszne wory pod oczami. Zbieram dużo komplementów od rodziny, znajomych i pacjentów, że tak promiennie i pogodnie wyglądam. Czuje się młodsza i atrakcyjniejsza. Nie krępuję się widoku swojej buzi, kiedy mój pacjent na fotelu przygląda się jej z bliska. A wcześniej stresowałam się, że wyglądam tak staro. Teraz mogę wreszcie z przyjemnością się pomalować. Nie mam kłopotu z nakładaniem cieni i tuszowaniem rzęs. Makijaż znacznie lepiej się trzyma.

Jak się Pani czuła tuż po operacji?Czy powrót do normalnego funkcjonowania nastąpił szybko?
Już po kilku godzinach „po” z opatrunkiem na oczach mogłam wrócić do domu. Czułam takie lekkie szczypanie i ciągnięcie, ale nie był to jakiś duży ból. Przez pierwsze 3 dni robiłam sobie okłady z lodu, żeby zredukować zasinienie i obrzęk. Po 5 dniach lekarz zdjął mi szwy. Musiałam bardzo delikatnie przemywać oczy i stosowałam krople, gdy łzawiły. Po tygodniu mogłam już zrobić lekki makijaż, żeby zatuszować zaczerwienienie. Szczęśliwie już po 2 tygodniach wróciłam do pracy, najpierw na kilka godzin, bo nie chciałam od razu przemęczać oczu, co jest typowe w moim zawodzie. Ważne, żeby przez kilka tygodni nosić okulary przeciwsłoneczne, które chronią przed silnym wiatrem i słońcem. Po kilku tygodniach powieki bardzo ładnie się zagoiły, zniknęło zasinienie, teraz blizny są praktycznie niewidoczne.

Medyczne newsy
A przed samym zabiegiem nie obawiała się Pani interwencji chirurgicznej i ewentualnych komplikacji?
Rzeczywiście, na początku miałam trochę obaw, w końcu każda operacja niesie za sobą pewne ryzyko. Ale lekarz, pod którego opiekę się dostałam, na konsultacji przed zabiegiem uspokoił mnie i wzbudził zaufanie. Cierpliwie wyjaśnił mi technikę operacji, wypytał o mój stan zdrowia i upewnił się, czy w moim przypadku nie ma przeciwwskazań do niej. Szczerze uprzedził o ewentualnych dolegliwościach, które mogą się pojawić po. Dzięki temu, że zostałam solidnie poinformowana, na co się decyduję, rozwiały się moje wątpliwości. I teraz kilka miesięcy po zabiegu mogę stwierdzić z całą pewnością, że nie myliłam się. To świetny chirurg.

Jak dotarła Pani do swojego lekarza? Czy może Pani doradzić innym zainteresowanym, czym się kierować w wyborze specjalisty i kliniki?
Na początku przeglądałam prasę kobiecą i wynotowałam sobie kilkanaście różnych adresów. Zaczęłam dzwonić do nich i pytać, ale dalej czułam się zagubiona, bo każda klinika reklamowała się jako najlepsza. Aż któregoś dnia syn znalazł w Internecie adres niezależnego doradcy chirurgii plastycznej IQ MEDICA. To oni bezpłatnie znaleźli dla mnie chirurga specjalizującego się od lat w korekcji powiek, umówili mnie na konsultację, pomogli załatwić formalności przed i po zabiegu.

Dlaczego warto się zgłosić właśnie do IQ MEDICA?
Podejmując tak ważną decyzję, jak poddanie się operacji plastycznej, powinno się zasięgnąć porady fachowców, którzy znają ten rynek i wiedzą, jak zminimalizować ryzyko. Po co niepotrzebnie narażać się na zabieg u lekarza, którego umiejętności nie jesteśmy pewni? Polecam wszystkim skontaktowanie się z IQ MEDICA, zwłaszcza że taka porada nic nie kosztuje. Doradcy pomagają w wyborze odpowiedniego lekarza za względu na  konkretny problem danej pacjentki. Kierują pacjentów do sprawdzonych i doświadczonych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć swoje zdrowie.
Dziękujemy za rozmowę.
www.iqmedica.pl

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version