Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Aktualności

Nowoczesne kolędowanie

Wydarzenia

Wydarzenia - Wydarzenia
Kolęda od wieków łączy pokolenia w czasie Bożego Narodzenia. Świąteczne śpiewanie jest wspólną tradycją dla osób obchodzących Święta bez względu na wyznawaną wiarę. Zarówno pieśni, jak i pomysły na tę bożonarodzeniową tradycję, ulegają ewolucji. Przykładem jest kolędowanie, przy wykorzystaniu nowoczesnych instrumentów elektronicznych.

Termin „kolęda” w znaczeniu bożonarodzeniowym, ustalił się na przełomie XVII i XVIII wieku, kiedy to nastąpił wzrost popularności tego świątecznego obyczaju. Kolędy, wywodzące się z tradycji ludowej, były komponowane również przez wybitnych Polaków, m.in.: Franciszka Karpińskiego, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Andrzeja Morsztyna, Feliksa Nowowiejskiego czy Witolda Lutosławskiego. Z biegiem lat, powstawały nowe bożonarodzeniowe melodie i sposoby ich wykonywania. Śpiewano do akompaniamentu gitarowego, puszczano utwory świąteczne z gramofonów, magnetofonów, później z wież stereo i komputerów czy telewizorów. Nowym sposobem na kolędowanie, jest rodzinne muzykowanie, przy wykorzystaniu instrumentów elektronicznych np. keyboardu.

Instrumentem doskonałym do wspólnego kolędowania jest Keyboard Casio LK-300 TV. Casio LK-300 TV posiada opcję karaoke, umożliwiającą jednoczesne granie i śpiewanie kolęd. Urządzenie wyposażono w 3 stopniową funkcję lekcji, z informacją głosową, dzięki której każdy może szybko i efektywnie nauczyć się samodzielnie grać m.in. świąteczne utwory. Instrument posiada 61 klawiszową klawiaturę dynamiczną, wbudowaną polifonię oraz efekty cyfrowe. Slot na karty SD oraz wejście USB, umożliwiają nagranie własnych utworów, które później można udostępnić przy pomocy komputera swoim znajomym czy rodzinie, na przykład podczas bożonarodzeniowego kolędowania. Opcję tą również warto wykorzystać jako pomysł na prezent i podarować najbliższym własne utwory skomponowane specjalnie dla nich. Urządzenie posiada ponadto 514 barw dźwięków i 120 rytmów. Do nowoczesnego instrumentu, którego koszt na polskim rynku wynosi 1.399 zł, dołączany jest statyw i mikrofon, co ułatwia występy w rodzinnym gronie.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dla wielu będą okazją do spotkania się z bliskimi. Warto zawczasu pomyśleć o tym, jak najpiękniej spędzić ten szczególny dla nas okres. Wspólne muzykowanie, to nie tylko podtrzymanie obyczaju, ale także zacieśnienie więzi i dobra zabawa.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version