Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Aktualności

Kult młodości - trzy kroki do sukcesu

młodość; medycyna estetyczna; plamy; przebarwienia; zmarszczki; młodość; kosmetyka;

młodość; medycyna estetyczna; plamy; przebarwienia; zmarszczki; młodość; kosmetyka; - młodość; medycyna estetyczna; plamy; przebarwienia; zmarszczki; młodość; kosmetyka;
Kosmetyka oraz dbanie o własne ciało powinno być nawykiem już od najmłodszych lat, bo jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.
Należałoby się jednak zastanowić czy oznaki starzenia są choroba?
Proces starzenia należy traktować jak chorobę nieuleczalna, którą można powstrzymywać z lepszym lub gorszym skutkiem. To jak się starzejemy zależy nie tylko od czynników genetycznych, ale w dużej mierze od nas samych i od wyborów, jakich dokonujemy w ciągu całego życia, a także od tego jak dbamy o wygląd skóry, kondycję fizyczną i zdrowie.

Skóra zadbana starzeje się wolniej i do tego nikogo przekonywać nie trzeba.
Każdego dnia z każdej strony bombardują nas reklamy kosmetyków, suplementów, terapii, które maja zapobiec starzeniu się. Lecz należy pamiętać, że każdy się w końcu kiedyś zestarzeje i nie można temu zapobiec a jedynie zwolnić ten proces.
W olbrzymiej masie proponowanych zabiegów kosmetycznych należy wybierać te, które faktycznie pomagają naszej skórze, a żeby takiego wyboru dokonać prawidłowo potrzebne są informacje i wiedza z wielu dziedzin medycyny i kosmetyki.
Nawet najlepsze urządzenie kosmetyczne lub kosmetyk w rękach mało sprawnej lub niedoszkolonej kosmetyczki może nie tylko nie przynieść efektów, których po nim oczekujemy i które są obiecywane przez producenta, ale może być wręcz szkodliwy.
Dlatego tak ważne jest, aby dystrybutorzy zwracali baczna uwagę na to, kto będzie obsługiwał ich sprzęt czy pracował na ich kosmetykach. Nie wstydźmy się pytać kosmetyczki jakie ma kwalifikacje, jakie ma wykształcenie i czy posiada odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do wykonania proponowanego zabiegu.
Także pytanie o parametry techniczne urządzenia oraz producenta sprzętu czy kosmetyków nie powinny nam być obce.
Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na zabieg firmowy wszystkie użyte do niego kosmetyki powinny być firmowe.
Pamiętajmy, że zabieg kosmetyczny nie może przerwać ciągłości skóry, do tego rodzaju zabiegów ma uprawnienia tylko lekarz lub odpowiednio wykształcony personel medyczny. Niektóre zabiegi zarezerwowane są tylko dla tej grupy zawodowej i są to między innymi zabiegi łączone ścierające naskórek z silnymi stężeniami kwasów, zabiegi przerywające ciągłość skóry, zabiegi ze skutkami nieodwracalnymi lub powodującymi stany zapalne itp.
Gdy zabiegi kosmetyczne nie przynoszą już spektakularnych efektów, a jedynie poprawiają kondycję skóry, czas na kolejny krok – medycynę estetyczną.
Jest to przedwstęp do chirurgii plastycznej, jednakże zabiegi z tego zakresu mogą znacznie odroczyć ten moment, gdy chirurg plastyczny będzie nam potrzebny w odzyskaniu młodszego wyglądu.
Każdy z nas boi się ingerencji we własne ciało, ale czy strach jest nas w stanie powstrzymać? gdy wokół nas tyle pięknych, młodo wyglądających osób.
Większość z tych, którzy systematycznie korzystają z zabiegów dermatologii estetycznej nie przyznaje się do wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, opowiadając o cudownych dietach, kremach, SPA czy też o cudownych genach, jakimi obdarzyła ich matka natura.
Należy sobie zadać pytanie ile w tym prawdy, a ile kamuflażu z troski przed krytyką otoczenia. Kiedyś kobiety w wieku czterdziestu lat wyglądały na sędziwe matrony, teraz, niejednokrotnie czterdziestoparolatka wygląda równie dobrze jak wlasna córka, mimo większego zanieczyszczenia środowiska, genetycznie modyfikowanej żywności, wszechobecnej chemii itd.. Należy więc sobie zadać pytanie czy to, ze ktoś wygląda lepiej to zasługa natury i na ile
ta natura zdziała cuda, skoro nasze matki nie wyglądały jak ich córki a żyły na pewno bardziej "naturalnie” niż współczesne kobiety.
Co może medycyna estetyczna?
Na to pytanie  często próbujemy znaleźć odpowiedź. Dość wcześnie rozpoczęta terapia medycyny estetycznej może w znaczący sposób opóźnić efekty starzenia się.
W sposób prosty możemy pozbyć się zmarszczek oraz zwisów skórnych, poprawić gęstość i jakość skóry, a także usunąć przebarwienia.
Ważnym jest jednak, by dobierać odpowiedni kaliber zabiegów do zmian, jakie chcemy osiągnąć. Musimy pamiętać, że jeden zabieg nie zawsze jest w stanie dokonać cudów, czasami potrzebna jest ich cała seria i cykliczne powtarzanie. większość zabiegów medycyny estetycznej daje efekt czasowy, który zanika po wyznaczonym przez producenta użytego preparatu czasie. Zabiegi powinny być kompleksowe, odpowiednio dobrane do jakości jak i wieku biologicznego skóry. Między lekarzem a pacjentem powinna powstać nić porozumienia odnośnie efektów, jakie chcielibyśmy osiągnąć. Lekarz przez nas wybrany powinien  pracować na najlepszych i zróznicowanych  materiałach, aby pacjent wraz z nim mógł dokonać wyboru, który nie tylko sprosta oczekiwaniom estetycznym i zasobności portfela, ale przede wszystkim nie zaszkodzi zdrowiu.
O ile skutki zabiegów estetycznych z zasady są odwracalne o tyle chirurg plastyk działa już w taki sposób, żeby zabieg pozostawił trwałe zmiany naszego wyglądu i tu musimy potrudzić się jeszcze bardziej szukając odpowiedniego fachowca. Decyzja powinna być przemyślana i nie powinniśmy się kierować kaprysem chwili. Pamiętajmy też, że  zdecydowana większość lekarzy nie wykona nam zabiegu, którego nie potrzebujemy i że, wbrew panującym opiniom większość zabiegów zdecydowanie poprawia nasz wygląd a nie go psuje – oczywiście dotyczy to fazy, gdy już możemy ocenić efekt końcowy.
Pamiętać też należy, że na każdym etapie dbania o młody wygląd, czy jest to zabieg kosmetyczny, zabieg medycyny estetycznej czy operacja plastyczna nie przestajemy korzystać z poprzedniej fazy zabiegów, czyli oznacza to, że jeśli wykonamy np. face lifting nie będzie to oznaczać, ze nie musimy już robić maseczek kosmetycznych, nawilżania albo jesteśmy zwolnione z zabiegów u lekarza medycyny estetycznej. Ponieważ lifting jest niczym innym jak rusztowaniem zbudowanym pod zabiegi z medycyny estetycznej.
Zawsze też musimy sobie zdawać sprawę, iż nie istnieją cudowne środki, które pozwolą nam się nie zestarzeć. Wszystkie te trzy etapy pozwolą nam, tylko ładnie się zestarzeć i maksymalnie wolno.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version