Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Nos

Korekcja nosa

Operacje plastyczneOperacje nosa wykonuje się z różnych wskazań i od tego w głównej mierze zależy ich wynik. Zabiegi wykonywane ze wskazań estetycznych prawie zawsze kończą się bardzo dobrym i dobrym wynikiem, który w znacznym stopniu zmienia wygląd całej twarzy.

Chirurgiczna zmiana kształtu nosa ze wskazań estetycznych jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii estetycznej ale zarazem najtrudniejszym technicznie. Korekcja nosa może zmienić:


- rozmiar, kształt czubka i grzbietu nosa
- szerokość skrzydełek
- zmienić kąt pomiędzy nosem a górną wargą

Zmiana kształtu bądź wielkości nosa polega na usunięciu albo tylko przemodelowaniu elementów chrzęstnych lub kostnych tworzących jego "rusztowanie". Redukuje się w miarę potrzeby chrząstki skrzydłowe i trójkątne oraz resekuje i reponuje skrzywione fragmenty przegrody. Garb scina się za pomocą specjalnego pilnika, a następnie wykonuje osteotomie środkową i boczną.Węższy, prostszy grzbiet uzyskuje dzięki złamaniu i ponownemu „ciaśniejszemu" złożeniu części kostnych. Zmianę kąta między nosem a górną wargą uzyskuje się przez podwyższenie przegrody Korekcji nosa dokonuje się podczas jednego zabiegu. Prawie wszystkie operacje wykonuje się przez cięcia wewnątrz nozdrzy, a więc praktycznie są one niewidoczne. W miejscu przeprowadzonych nacięć na skórze i błonie śluzowej zakłada się szwy rozpuszczalne, nie wymagające zdejmowania. Po zakończonym zabiegu setonuje sie przewody nosowe, zas nos unieruchamia sztywny opatrunek ( gips), który podtrzymuje nowy kształt nosa.

Po zabiegu towarzyszy niewielki ból, ktory można opanować za pomocą ogólnie dostępnych środków przeciwbólowych. Wystepuja zasinienia i obrzęki, nie tylko samego nosa ale również powiek. Zasinienia i obrzęki wokół powiek cofają sie stopniowo w ciągu pierwszego tygodnia, zas obrzęk nosa ustępuje nieco wolniej i może się utrzymać nawet przez miesiąc.
Ostateczny wynik widać dopiero po kilku miesiącach, a nawet po roku. Poprawa wyglądu nosa jest tym wyraźniejsza. im większe było jego zniekształcenie przed operacją.
Powrot to pełnej sprawności po operacji następuje bardzo szybko, mimo to należy unikać czynności podnoszących ciśnienie krwi ( pochylanie się, pływanie, fitness, silownia itp.)

Wyróżniamy dwie metody:
- otwartą - polega na zastosowaniu zewnętrznych widocznych nacięć pozwalających chirurgowi dosłownie widzieć chrząstkę i tkanki nosa; nacięcie wykonuje się zazwyczaj przez środek kolumienki (kolumna ciała oddzielająca nozdrza) systemem odwróconego "V"
- zamkniętą - polega na zastosowaniu wewnętrznych nacięć, technika zamknięta przeprowadzana jest na "ślepo"
Jeśli chirurg jest doświadczony i wykwalifikowany potrafi on przeprowadzić operację obiema technikami z równie dobrym skutkiem.

Materiały udostępnione za uprzejmością dr W. Bieńkowskiego

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version