Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Porady przed i po operacji

Komplikacje zdrowotne po operacjach powiększania biustu

Operacje plastyczne

Operacje plastyczne - Operacje plastyczne
Są trzy główne grupy komplikacji zdrowotnych, związanych z powiększaniem piersi : komplikacje miejscowe, ogólnoustrojowe( układowe) i psychologiczne. Operacje powiększania biustu niosą również ryzyko związane z wszelkimi chirurgicznymi implantacjami ze strony medycznej. W Kanadzie wszystkie estetyczne komplikacje (brak satysfakcji z rozmiaru, ułożenia itp.) nie są refundowane, ale wszelkie komplikacje zdrowotne wynikające z posiadania implantu , włącznie z wyjęciem implantu, są w pełni refundowane.

KOMPLIKACJE CHIRURGICZNE
 
Wszelkie operacje, w tym powiększania biustu, niosą ryzyko takich komplikacji jak: (problemy związane ze znieczuleniem ogólnym), infekcje, krwiaki, wylewy ( krwotoki ), zakrzepice, obumarcie tkanki, opóźnione gojenie się ran pooperacyjnych. Większość kobiet z implantami piersi będzie potrzebowało dodatkowej lub dodatkowych operacji  związanych z implantami .- Te zabiegi mogą obejmować leczenie:  obkurczenia torebki łącznotkankowej, zmianę umiejscowienia lub wielkości implantów, kontrola infekcji związanych z chorobami ogólnymi , zapobieganie lub leczenie nastepstw wycieku lub  pęknięcia implantu i inne problemy zdrowotne.

KOMPLIKACJE MIEJSCOWE

Komplikacje miejscowe mogą być różne, od delikatnych po bardzo poważne. Dotyczą dużego procentu kobiet, które przeszły operacje piersi. Otorbienie niewłaściwe jest najczęściej spotykaną, skurczenie ściany blizny tkanki otaczającej implant może spowodować stwardnienie piersi, dyskomfort i nawet przenikliwy ból.

Zgodnie z Heath Canada, otorbienie niewłaściwe zazwyczaj występuje w przeciągu 2 lat od operacji u 25% kobiet, które przeszły operację. Inne badania wykazały, że procentowość jest wyższa i sięga 75%.

Udowodniono,Badania dowiodły ze 70% usuniętych implantów po 11-15 latach było pękniętych lub nieszcelnych. Naukowcy U.S. FDA powiedzieli, ze 2/3 z 344  kobiet z implantami badanych w MRI miało pękniete implanty. Deflacja, wyciekanie, pękniecie może być przyczyną wydostawania się substancji wypełniającej implant do organizmu. Kiedy wypełniaczem jest żel silikonowy może on migrować do innych części ciała i być trudny lub niemożliwy do usunięcia.

Inne komplikacje dotyczą: zmianY kształtu  i wielkości piersi, zmianę czucia w piersi, odkładanie się wapnia, problemy z mammografią, dyskomfort piersi, ból lub wydzielina z sutków.

KOMPLIKACJE OGÓLNOUSTROJOWE

Występują najczęściej kilka lat po operacji biustu. Te komplikacje są wieloobjawowe, zawierając również te związane z chorobami autoimmunologicznymi, związanymi z chorobami tkanki łącznej, gośćcem mięśniowo-ścignistym. Klasyczne choroby autoagresyjne i  choroby tkanki łącznej uważane za mające związek z umieszczaniem implantów to: twardzina, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów (gosciec przewlekły) i syndrom Sjogren-Larssona. Kobiety z implantamami donosza również o  ziarniniaku, problemach z węzłami limfatycznymi, chronicznych przeziębieniach, problemach z układem oddechowym, infekcjach. Rak również daje powody do niepokoju. Narodowy Instytut Chorób Nowotworowych stwierdził, ze kobiety z implantami częściej umierają na raka mózgu lub płuc, w porównaniu z osobami, które przeszły inne zabiegi chirurgiczne i operacje plastyczne.

KONSEKWENCJE PSYCHOLOGICZNE

Badania wykazały, ze 70%pacjentów wykazuje zadowolenie z rezultatów operacji plastycznych i chirurgicznych. Jakkolwiek takie badania są wyraźnie problematyczne. Zastanówmy się , ilu pacjentów przyzna się „ twarzą w twarz” z chirurgiem, ze jest niezadowolony z operacji? A ilu chirurgów przyzna się do pacjentów niezadowolonych z efektów operacji?

Wiele badań( Inamed Studies) wykazuje ubytek zdrowia psychicznego i „ jakości życia” mierząc 2 lata od operacji w porównaniu ze stanem przed op .Inne badania dowiodły, ze kobiety, które usunęły implanty bez wymiany na nowe wkładki, wykazują lęk o piersi, większe niezadowolenie z torsu( tułowia) i depresje( zarówno przed jak i po wyjęciu implantów) w porównaniu do kobiet które przeszły inne operacje plastyczne lub nie poddawały się żadnym zabiegom estetycznym.

Od momentu kiedy wiele kobiet wyjmuje implanty, te badania sugerują, ze operacje powiększania biustu prowadzą do słabszego stanu zdrowia psychicznego

Aleina Tweed ( British Columbia Centre of Excellence for Women’s Health)


zrodlo: humanticsfoundation.com

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version