Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Twarz i ciało

Jabłko – prawdziwy przyjaciel kobiety

WizażJABŁUSZKO PEŁNE SNÓW… Jabłko to bardzo popularny owoc, często niesłusznie nazywany pospolitym. Towarzyszy ludzkości od momentu stworzenia świata, ma bogate znaczenie symboliczne. W sennikach rumiane jabłuszko występuje jako symbol spełnionej i wielkiej miłości, życiowej energii, powodzenia, radości i zdrowia.

Miłośnicy jabłek uwielbiają je i wykorzystuję ich szerokie możliwości kulinarne, inni traktują je jako mało atrakcyjną alternatywę dla nektarynek, moreli, pomarańczy i innych egzotycznych owoców. A przecież jabłko to niskokaloryczne źródło witamin C i A oraz magnezu, potasu, krzemu wapnia a także niezwykle dobroczynnego dla organizmu błonnika.

SMACZNY OWOC = PIĘKNA CERA?
Mało kto wie, że jabłko poza walorami spożywczymi, kulinarnymi ma również właściwości, które znajdują zastosowanie w kosmetyce. Z jabłek można uzyskać naturalną, powierzchniowo-czynną substancję (surfaktant) PROTEOLTM APL. Substancja ta znajduje zastosowanie w produkcji kosmetyków, ponieważ wykazuje doskonałe właściwości myjące ale nie narusza naturalnej bariery lipidowej naskórka. PROTEOLTM APL jest bardzo łagodny dla skóry i oczy, nie wywołuje podrażnień i nie wysusza. Naturalny detergent nie doprowadza do denaturacji białek, czyli innymi słowy do nieodwracalnego niszczenia.

DELIKATNOŚĆ JABŁKOWEJ PIANY
Jabłkowy PROTEOLTM APL jest najważniejszym składnikiem oczyszczającej pianki do twarzy, wchodzącej w skład serii Formuła Dermokosmetyczna firmy GALANEA dostępnej wyłącznie w aptekach. Pianka Galanea (150 ml, 16,99zł ) dzięki zastosowaniu PROTEOLU jest bardzo gęsta i obficie się pieni, a dzięki naturalnemu pochodzeniu jabłkowy detergent pozwala na wytworzenie piany nawet w bardzo twardej wodzie. Powstała podczas mycia pianka jest bardzo miękka i delikatna, a po myciu nie pozostawia na skórze uczucia „ściągnięcia”. Skóra po myciu staje się tak delikatna i miękka jak sama pianka podczas mycia. Dodatkowym atutem zastosowania w piance GALANEA jabłkowego detergentu jest jego łagodność dla oczu. Nawet jeżeli podczas mycia piana dostanie się do oka, nie spowoduje pieczenia, łzawienia i zaczerwienienia jak miałoby to miejsce w przypadku syntetycznego detergentu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.galanea.pl

W ZGODZIE Z NATURĄ
PROTEOLTM APL jest substancją ekologiczną, przyjazną dla środowiska. Ponieważ jest to substancja naturalna, łatwo ulega biodegradacji. Pianka Galanea, która opiera swoje działanie na zawartości jabłkowego składnika myjącego, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią być blisko natury.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version