Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Estetyczna

Jak zadbać o uśmiech czyli laserowe wybielanie zębów a może licówki.

 Jak zadbać o uśmiech czyli laserowe wybielanie zębów a może licówki.Jak zadbać o uśmiech czyli laserowe wybielanie zębów a może licówki.

Przed wybielaniem zębów należy zastosować zabieg higienizacji, czyli profesjonalnego oczyszczenia zębów z kamienia i osadu przy użyciu ultradźwięków, specjalnych pasków ściernych i piaskarki. W celu zwiększenia precyzji zaleca się wykonanie zabiegu przy użyciu powiększających lup stomatologicznych. Tak przygotowane zęby są następnie polerowane specjalnymi gumkami. Na tak przygotowane zęby przygotowywane są indywidualne dla pacjenta nakładki, gdzie nakładany jest preparat do wybielania, który aktywowany jest laserem diodowym.

Wybielanie kończy się nałożeniem specjalnego kremu o przyjemnym smaku na miękkich  jednorazowych łyżkach, który zawiera duże ilości fluoru. Efekt wybielenia widoczny jest natychmiast po zabiegu, lecz stabilizuje się do czternastu dni. W tym czasie zalecana jest tzw. „biała dieta” czyli przyjmowanie pokarmów generalnie jak najjaśnieszych, a wystrzeganie się pokarmów mogących osłabić wybielanie lub spowodować przebarwienia tkanek zęba jak np. kawa, herbata czy coca-cola. Po czternastu dniach od wybielania konieczna jest wymiana widocznych “starych wypełnień” (plomb), które nigdy nie ulegają wybieleniu na nowe estetyczne wypełnienia dopasowane do uzyskanego wyniku wybielania.

Jeśli sam zabieg wybielania nie przyniesie oczekiwanych rezultatów należałoby się zastanowić wspólnie z lekarzem nad pokryciem zębów licówkami. Bardzo ważny jest dobór, z czego mają być wykonane i jaką techniką, bo od tego zależy czy będą wyglądały naturalnie w różnym oświetleniu. Najlepsze na rynku obecnie są licówki pełnoceramiczne wykonywane wg . wytycznych. Gurela ,które umożliwiają bardzo precyzyjne, niewielkie opracowanie tkanek twardych zęba pod kontrolą mikroskopu Carl Zeiss. Uzyskany efekt estetyczny zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Jak zadbać o uśmiech czyli laserowe wybielanie zębów a może licówki.

Artykuł napisano przy udziale Pana dr Grzegorza Kucharskiego lekarza stomatologa z Kliniki Stomatologii i Implantologii Medical-dent

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version